Βραζιλία Rio de janeiro

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Να αγορασεις και εσωτερικο τσαντακι,για τις καθημερινες σου βολτες....το πιο χρησιμο εξαρτημα μου σε ολα τα ταξιδια...
Εχω ηδη καρφιτσουλα και θα το παρω εννοειται ..αλλα το λουρι ουτως ή αλλως φαινεται απο τα καλοκαιρινα ρουχα,αυτο ειναι το προβλημα ...ενω με τα χειμωνιατικα ρουχα το κρυβεις μια χαρα.

17 με 22 θα ειμαι κιεγω Ριο.Τις ιδιες αποριες εχω σχετικα με το πως θα κινουμαι γιατι καμια φορα "χανομαι" στα ταξιδια σε στενα,σοκακια και οτι αλλο στενοτερο υπαρχει.Αφου σε φιλοξενουν ατομα λογικα θα σου δωσουν και καποιες συμβουλες παραπανω.Εγω σκοπευω να "φαω" την πρωτη μερα κανοντας αναγνωριση του χωρου ,σχεδιαζοντας πως θα κινηθω ,που θα κινηθω και ποιες ωρες της ημερας.Αν και απο οτι εχω καταλαβει το να σε κλεψουν θεωρειται attraction η things to do or see in Rio,θελω να πω διαβαζοντας καποια οδοιπορικα σε καποια sites.Tεσπα μακαρι να παν ολα καλα.
Λοιπον ξερεις τι θα κανουμε ....:haha::haha::haha: θα δινουμε ραντεβου στην παραλια και ενω θα μπαινει ο ενας ,ο αλλος θα του φυλαει τα πραγματα ....:surf1:
 
Last edited by a moderator:

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ωραια ...καρφιτσα ...με ενδιαφερει πολυ..αλλα που.....δωσε περισσοτερα στοιχεια .
Εντωμεταξυ Αντωνη αυτο το αδιαβροχο τσαντακι που προτεινεις ειναι πολυ καλο ..εγω παραθετω και καποια σαιτ ακομα με τετοια τσαντακια που βρηκα για οποιον ενδιαφερεται
http://www.extremepro.gr/diving-sports/katadisi-dive/adiabroxi-thiki-skafos-sea-diving
https://antoniou24.skroutzstore.gr/c.Adiavroches-tsantes-thikes-sakoi.60653.html
www.trazeras.gr
Με το συναλλαγμα τι να κανω παιδια ...να κανω καποια απο δω ή να το αφησω για εκει?
Vasnorth σε ευχαριστω για ολες τις πληροφοριες ..εγω θα κινουμαι μονο στα πολυ τουριστικα ..και οχι αργα το βραδυ.
Το Agra dos Reis φαινεται πολυ ενδιαφερον ..ποσα χιλ ειναι απο Ριο .
Το Buzios λεει τιποτα?
 
Last edited:

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Ωραια ...καρφιτσα ...με ενδιαφερει πολυ..αλλα που.....δωσε περισσοτερα στοιχεια .
εγω το εχω παρει χρονια,σε καποιο καταστημα αεροδρομιου,μπορει και οχι Αθηνας...αυτα βρισκονται σε σταντ,μαζι με διαφορα αξεσουαρ,οπως μαξιλαρακι για αεροπλ.,ακουστικα,πριζες,οδοντοβ,ολα για ταξιδια....υπαρχουν και στο Ελ.Βενιζελος....κοιτα και αυτο,που ειναι Καλιθεα...http://www.aboutyou.gr/ΤΣΑΝΤΑΚΙ-ΜΕΣΗΣ-ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ-campus-security-Κωδ-v-8101988-p-6335.html
 

vasnorth

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.814
Το Angra dos Reis απέχει περίπου 150 χλμ δυτικά από το Ρίο και η διαδρομή είναι πολύ ευχάριστη γιατί ο δρόμος πηγαίνει παράλληλα με τον ωκεανό και έχεις την ευκαιρία να δεις όλη την ακτογραμμή πέραν της πόλης του Ρίο.
Στο Buzios δεν πήγα, αλλά φίλοι από την παρέα που πήγαν τους άρεσε πολύ.
Σου επισυνάπτω και τo σχετικό link.
http://www.buziosonline.com.br/indexe.htm
καθώς και κάποιες φωτο από το ίντερνετ για να πάρεις μία ιδέα από την εκδρομή στο Angra dos Reis

Angra dos Reis - το λιμάνι.jpg το λιμάνι όπου ξεκινά το ιστιοφόρο

Angra dos Reis.jpg βουτιές στον ωκεανό

η παραλία.jpg η παραλία
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.517
Likes
7.748
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
.. Πηγα πριν 2 χρονια Γενναρη .Το ξενοδοχειο ηταν στη Κοπακαμπανα καναμε βολτες μερα νυχτα δεν ειχα κανενα προβλημα., αλλα ολα σχετικα θα μου πεις ειναι..
Εκτος απο Ριο αν και ειχα πολυ λιγες μέρες πηγα και καταρακτες Ιγκουασου και στο Παρατι ενα μικρο χωριο παρα πολυ ομορφο
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
LULLU με ενδιαφερουν οι καταρρακτες αυτοι...πως πηγες, υπαρχει λεωφορειο .ποσο μακρια ειναι?Εγω θα μεινω 5 μερες γεματες.
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.517
Likes
7.748
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Εγω απο Ριο πηγα Ιγκουασου με αεροπλανο. Δεν εψαξα για λεωφορειο γιατι η αποσταση ειναι πολυ μεγαλη ..
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Οποτε μαλλον χλωμο το βλεπω ..κριμα
 

vasnorth

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.814
Οι καταρράκτες του Ιγκουασού βρίσκονται στα σύνορα Βραζιλίας και Αργεντινής και αεροπορικώς είναι περίπου 2 ώρες.
Είναι μοναδικής ομορφιάς και επειδή έχω επισκεφθεί και τους αντίστοιχους του Νιαγάρα μπορώ να πω με σιγουριά ότι δεν συγκρίνονται μεταξύ τους. Το μεγαλείο της φύσης που συναντάς είναι μοναδικό.
Το έχει περιγράψει και η @alma με μία εξαιρετική περιγραφή στην ιστορία της για την Αργεντινή.

http://www.travelstories.gr/communi...y-paraguay-bienvenidos-a-la-casa.49256/page-4

Οπωσδήποτε χρειάζεται μία διανυκτέρευση, αν έχεις όμως χρόνο και θέληση ψάξε το.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Τι συμπτωση...χθες,γνωρισα ενα ζευγαρακι βραζιλιανων και μου ειπαν,αν αποφασισω να παω καποτε Βραζιλια,να επισκεφθω οπωσδηποτε τους καταρρακτες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.529
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom