Ιταλία Roma...città eterna!!

mariant

Member
Μηνύματα
17
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Λισαβώνα
Μαρία το blog σου φαίνεται πολύ ενδιαφέρον, αλλά (κατά τη γνώμη μου) είναι κρίμα να γράφεις μόνο στα ιταλικά, δεν μπορείς να το κάνεις δίγλωσσο, δηλαδή και στα ελληνικά ή τα αγγλικά; Πιστεύω ότι θα ενδιέφερε πολύ κόσμο. Εγώ πάντως θα ήθελα να μαθαίνω τα νέα μιας ελληνίδας που κατοικεί στη Ρώμη. Να είσαι καλά και να περνάς όμορφα στη Ρώμη με την γατούλα σου!;)
Ναι το έχω σκεφτεί και εγώ, βασικά ήθελα να το κάνω στα αγγλικά για να είναι διεθνής, αλλά δεν είναι τόοσο εύκολο και φοβάμαι ότι θα αργώ πολύ μετά να ανεβάσω κείμενα, το έχω πάντως στα υπόψη. Δυστυχώς ο γάτος μου έμεινε στην Αθήνα, λόγω ανωτέρας βίας, αυτό είναι ένα γατούλι που βρήκα σε μια από τις λίμνες!!!
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ευχαριστώ πολύυυυυ!! :D
Πολύ όμορφο το επόμενο ταξίδι σου... ;)
Πότε πας;; Τι καλάααα!! Θέλω κι εγώωωωω!!!
 

Katerina2006

Member
Μηνύματα
56
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη (;)
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
5 Δεκεμβρίου καλώς εχόντων των πραγμάτων αναχωρώ! Μάλλον βρήκα και ξενοδοχείο αλλά δεν έκλεισα ακόμα! Είμαι ενθουσιασμένη γιατί από μικρή 3 ήταν οι πόλεις που ήθελα να επισκεφτώ, Παρίσι, Λονδίνο και Ρώμη. Τα δύο πρώτα τα έκανα 2 φορές το καθένα και σύντομα θα πραγματοποιήσω και το τρίτο. Μετά θα μένει η δεύτερη φορά στη Ρώμη, έτσι, για να μην μείνει παραπονεμένη σε σχέση με το Παρίσι και το Λονδίνο, σωστά; ;)
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Χαχαχα σωστά εν μέρει... Θέλω να πω πως ανεξάρτητα από το θέμα που θέτεις με τις διπλές φορές στις άλλες χώρες, Ρώμη θα πηγαινες και θα ξαναπηγαινες και θα ξαναπηγαινες........
Αντε μακαρι να σας κανει καλό καιρό (εννοώ όχι πολλές βροχές, αν και με βροχή πάμε Πάνθεον χωρίς δευτερη σκέψη) και ειμαι σιγουρη οτι θα περάσετε τελεια...
Περιμένω εντυπώσεις καθώς και ιστοριούλα όταν επιστρέψετε...:clap:
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ναι!!! Λέω μάλιστα να είναι και η πρώτη μου εδώ μέσα με "special compliments to you"! :clap:
Χαχαχα ευχαριστώ πολύ!! Με τιμάτε!! :)
Και εμένα η πρώτη μου ιστορία εδώ από Ρώμη ήταν, από που αλλού θα μπορούσε άλλωστε;; ;) Όμορφη αρχή θα κάνεις!! :clap:
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Χαχαχα σωστά εν μέρει... Θέλω να πω πως ανεξάρτητα από το θέμα που θέτεις με τις διπλές φορές στις άλλες χώρες, Ρώμη θα πηγαινες και θα ξαναπηγαινες και θα ξαναπηγαινες........
Αντε μακαρι να σας κανει καλό καιρό (εννοώ όχι πολλές βροχές, αν και με βροχή πάμε Πάνθεον χωρίς δευτερη σκέψη) και ειμαι σιγουρη οτι θα περάσετε τελεια...
Περιμένω εντυπώσεις καθώς και ιστοριούλα όταν επιστρέψετε...:clap:
Χαχαχα χώρες;; τι χώρες;;; μου βγήκε το μάτι πρωι πρωι!!:haha: πόλεις ήθελα να γράψω, εννοείται...:bleh::bleh:
 

mad4paok

Member
Μηνύματα
414
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
ΑΠΩ ΑΝΑΤΟΛΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟΥΜΠΑ-ΙΡΑΝ-ΚΑΜΠΟΤΖΗ-ΝΑΜ
Τα εισιτήρια για Ρώμη κλείστηκαν...Ολε! Απομένει τώρα το ξενοδοχείο...Χμμμ!
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Τέλεια!! Έχεις δει ξενοδοχεία;; προτιμάς κάπου συγκεκριμένα;; μην το αφήσεις πολύ πάντως...
 

heavenb

Member
Μηνύματα
17
Likes
0
Φίλε μου πότε με το καλό πετάς για Ρώμη;Εγώ 26-30 Νοεμβρίου.
Εχει κανείς να προτείνει ένα καλο και φθηνό ξενοδοχείο κοντά στον σταθμό Τermini;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.334
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom