Αυστρία Salzburg - Hallstatt

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Μια ακόμα επιλογή,που έχω σε μεγάλη υπόληψη,είναι η Σλοβενία.Λιουμπλιάνα και Ιουλιανές Άλπεις.Πανέμορφη φύση.Δυστυχώς η κακή σύνδεση με τη χώρα μας,έχει κάνει έναν τόσο κοντινό και όμορφο προορισμό λιγότερο προσιτό από τις εσχατιές της Ευρώπης.
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Καμιά Βιέννη τι τοπία να δει ακριβώς;
Στο Salzburg συμφωνώ εν πρώτοις,αν και τα αεροπορικά είναι λίιιγο τσιμπημένα για να προσγειωθείς στην πόλη.Θα μπορούσαν να κάνουν και μια ημερήσια εκδρομούλα στο Hallstatt και να περάσουν ζάχαρη.Είναι όντως δυνατή επιλογή.

a2.bp.blogspot.com__zetsR7KiqaY_TVg_Jj2VTlI_AAAAAAAAAdI_00rQ8IkLflg_s1600_hallstatt.jpg



Η Βαυαρία επίσης είναι πια καλή περίπτωση με εύκολη και φτηνή προσέγγιση στο Μόναχο.Δεν ξέρω τι "κλίμα" παίζει με τους Γερμανούς μόνο αυτό τον καιρό.Η εκδρομή στο Neuschwanstein επιβάλλεται.
afalkensteinderroman.files.wordpress.com_2011_08_neuschwanstein.jpg



Η Ελβετία είναι μια άλλη περίπτωση αλλά θα πρέπει να κινηθείτε,κατά τη γνώμη μου, για να την ευχαριστηθείτε.Μια εύκολη προσέγγιση για 5 μέρες είναι η Βέρνη και οι κοντινοί της προορισμοί (Interlaken,Thun,Lucerne).Πιθανόν με διανυκτερεύσεις σε κάθε πόλη για να μην κάνετε μπρος πίσω.
awww.alwanalkuwait.com_wp_content_uploads_2011_07_6a00d8341c91bb53ef0128771c75aa970c_pi.jpg




Τέλος εγώ θα σκεφτόμουν και κάτι πιο αλλιώτικο.Όπως π.χ. μια Κρακοβία.
awww.voytantravel.com_images_Krakow_centrum_fot_Jarek_Pawlak.jpg
Προτείνω Αυστρία Saltzburg, αν κανονίσετε να μείνετε στο halstad, θα είναι σαν να ζείτε ένα παραμύθι. Είναι το πιο όμορφο παραλίμνιο χωριό της Ευρώπης.
Η περιοχή προσφέρεται για ρομαντικούς περιπάτους, που ταιριάζουν στην περίπτωσή σου, είναι κατάλληλη για χαλάρωση και ξεκούραση.Καλό ταξίδι.
 

Whiteyez

Member
Μηνύματα
30
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Salzburg
Προτείνω Αυστρία Saltzburg, αν κανονίσετε να μείνετε στο halstad, θα είναι σαν να ζείτε ένα παραμύθι. Είναι το πιο όμορφο παραλίμνιο χωριό της Ευρώπης.
Η περιοχή προσφέρεται για ρομαντικούς περιπάτους, που ταιριάζουν στην περίπτωσή σου, είναι κατάλληλη για χαλάρωση και ξεκούραση.Καλό ταξίδι.
Αυτό ακριβώς αναζητούμε!!! Το θέμα είναι αν θα είναι κατάλληλο μέρος αυτή την περίοδο, η τέλη Ιανουαρίου η στα μέσα Φεβρουαρίου λέμε να πάμε.
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Αυτό ακριβώς αναζητούμε!!! Το θέμα είναι αν θα είναι κατάλληλο μέρος αυτή την περίοδο, η τέλη Ιανουαρίου η στα μέσα Φεβρουαρίου λέμε να πάμε.

Μπορείς να πας είτε απο το Μόναχο, είτε από Βιένη . Μια ματιά που έριξα έχει εισητήρια 17-23 /1 2012 από 125ε είναι πολύ καλά.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Αν κινηθείς μόνο μεταξύ Salzburg-Hallstatt θεωρώ πως είναι περιττό έξοδο.
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Μου φαίνεται πως καταλήξαμε, θα χρειαστούμε και αμάξι εκεί;
Δες αυτό για πανσιόν Halstead Ξενοδοχεία και B&B: Διαβάστε Halstead Κριτικές Ξενοδοχείων και Συγκρίνετε Τιμές - TripAdvisor. Εγώ είχα αυτοκίνητο, είναι πιο ξεκούραστο, επίσης μπορείς να κινηθείς καλύτερα. Οι δρόμοι είναι πάντα καθαροί από χιόνι. Το ταξίδι αυτό μου έχει μείνει αξέχαστο. Οτι πληροφορία θες ρώτησε με.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Δες αυτό για πανσιόν Halstead Ξενοδοχεία και B&B: Διαβάστε Halstead Κριτικές Ξενοδοχείων και Συγκρίνετε Τιμές - TripAdvisor. Εγώ είχα αυτοκίνητο, είναι πιο ξεκούραστο, επίσης μπορείς να κινηθείς καλύτερα. Οι δρόμοι είναι πάντα καθαροί από χιόνι. Το ταξίδι αυτό μου έχει μείνει αξέχαστο. Οτι πληροφορία θες ρώτησε με.
Άλλο το Halstead (στο Ηνωμένο Βασίλειο) και άλλο το Hallstatt (στην Αυστρία).
 

Whiteyez

Member
Μηνύματα
30
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Salzburg
Δες αυτό για πανσιόν Halstead Ξενοδοχεία και B&B: Διαβάστε Halstead Κριτικές Ξενοδοχείων και Συγκρίνετε Τιμές - TripAdvisor. Εγώ είχα αυτοκίνητο, είναι πιο ξεκούραστο, επίσης μπορείς να κινηθείς καλύτερα. Οι δρόμοι είναι πάντα καθαροί από χιόνι. Το ταξίδι αυτό μου έχει μείνει αξέχαστο. Οτι πληροφορία θες ρώτησε με.
Έχεις να προτείνεις κάπου συγκεκριμένα για διαμονή; Φτάνουν 5 μέρες για το ταξίδι; Από Βιέννη με τρένο πάει σωστά;


:xmas_mrgreen:

Άλλο το Halstead (στο Ηνωμένο Βασίλειο) και άλλο το Hallstatt (στην Αυστρία).
Χαχα όντως.
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.259
Μηνύματα
885.387
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom