Αυστρία Salzburg - Hallstatt

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Γιατί να πας από Βιέννη;;;

Εγώ προτείνω χίλιες φορές από Μόναχο (μόλις 110χλμ μακριά) παρά από Βιέννη (πάνω από 300χλμ).Και πιο φτηνά και λιγότερη απόσταση.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Το παρακάτω θα σε βοηθήσει:

Home » Your holiday in Hallstatt / Austria

Επίσης, αν κάνεις μια αναζήτηση μέσα στο forum θα βρεις και μερικές επιπλέον πληροφορίες.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Η επιλογή είναι διαμονή και εκδρομή (διανυκτέρευση; ) Salzburg - Hallstatt,καλά δεν έχω καταλάβει;

Το να φας πάντως πάνω από μια μέρα στο Hallstatt το βρίσκω too much.Θα πας στα ορυχεία θα κάνεις και τις βόλτες σου άντε και καμιά βαρκάδα αν επιτρέπει ο καιρός,ε μέχρι εκεί.Ένα χωριό είναι εξάλλου.
 

Whiteyez

Member
Μηνύματα
30
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Salzburg
Το παρακάτω θα σε βοηθήσει:

Home » Your holiday in Hallstatt / Austria

Επίσης, αν κάνεις μια αναζήτηση μέσα στο forum θα βρεις και μερικές επιπλέον πληροφορίες.
Ευχαριστώ anny, το site που έδωσες μας καλύπτει σχεδόν σε όλα. Αλλά θα θέλαμε και εμπειρίες/συμβουλές και από άτομα που πήγαν.
 

Whiteyez

Member
Μηνύματα
30
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Salzburg
Η επιλογή είναι διαμονή και εκδρομή (διανυκτέρευση; ) Salzburg - Hallstatt,καλά δεν έχω καταλάβει;

Το να φας πάντως πάνω από μια μέρα στο Hallstatt το βρίσκω too much.Θα πας στα ορυχεία θα κάνεις και τις βόλτες σου άντε και καμιά βαρκάδα αν επιτρέπει ο καιρός,ε μέχρι εκεί.Ένα χωριό είναι εξάλλου.
Διαμονή στο Hallstatt σίγουρα, μήπως να νοικιάζαμε και αυτοκίνητο για να κάνουμε και ένα tour στις γύρω περιοχές.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Δηλαδή θα πάτε να μείνετε 5 μέρες στο Hallstatt;
Γούστα είναι αυτά.Πάντως προσωπικά δεν θα στο συνιστούσα.

υ.γ. Ότι αποστάσεις και αριθμούς μπορεί να έχω αναφέρει αφορούν το Salzburg πάντως,προς αποφυγήν παρεξηγήσεων.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Μα εγώ έχω καταθέσει την πρότασή μου και δεν έχω να προσθέσω κάτι.
Για πέντε μερούλες (4 νύχτες ) είναι ότι πρέπει το Salzburg με μια ημερήσια εξόρμηση ή και διανυκτέρευση αν θέλετε στο Hallstatt.Αυτά.

Το Hallstatt είναι ένα χωριό 900 ανθρώπων σε μια πανέμορφη τοποθεσία.Όσο όμορφο κι αν είναι ένα μέρος μετά από ένα 24ωρο θα βαρεθείτε αν δεν έχετε τι να κάνετε.Το Salzburg είναι μια ιστορική πόλη που εκτός από ομορφιά έχει και 10-20 επιλογές να κάνεις/δεις/φας/περπατήσεις κλπ κλπ
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Αλλά θα θέλαμε και εμπειρίες/συμβουλές και από άτομα που πήγαν.
Γι'αυτό σου είπα να ξεκινήσεις με την αναζήτηση. Υπάρχουν κάποιες ταξιδιωτικές ιστορίες μελών που περιλαμβάνουν και το Hallstatt.
πχ.

http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...4%F1%E9%E1%EA%DD%F2-%DC%EB%F0%E5%E9%F2-d.html

http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...ED%E7-%EA%EF%EC%EF-car-full-crazy-people.html

http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...DF%E4%E9-%F3%F4%EF-%EC%F0%F5%F1%FC%EB%EF.html

Εκτός από ταξιδιωτικές ιστορίες υπάρχουν και πληροφορίες για το μέρος, σε παρόμοια θέματα όπως το δικό σου, στην κατηγορία "Αναζήτηση Πληροφοριών".

Ταυτόχρονα, όποιος μπορεί, θα σου δώσει επιπλέον συμβουλές.
Όχι ε; Τι θα πρότεινες δλδ;

Το Hallstatt είναι πάρα πολύ μικρό. Δεν είναι για πολλές ημέρες. Συνδυάζεται όμως έξοχα με το Salzburg, όπως σου είπε και ο maltakias.
 
D

Delmem9770

Guest
Εγώ νομίζω ότι για αυτά που ψάχνει ο whiteyez to Hallstat ταιριάζει γάντι για διαμονή και καμιά εξόρμηση μονοήμερη στο Σαλτζμπουργκ για τον κόσμο.
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Το Hallstatt είναι ένα χωριό 900 ανθρώπων σε μια πανέμορφη τοποθεσία.Όσο όμορφο κι αν είναι ένα μέρος μετά από ένα 24ωρο θα βαρεθείτε αν δεν έχετε τι να κάνετε.Το Salzburg είναι μια ιστορική πόλη που εκτός από ομορφιά έχει και 10-20 επιλογές να κάνεις/δεις/φας/περπατήσεις κλπ κλπ
+1
..............
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.264
Μηνύματα
885.589
Μέλη
38.944
Νεότερο μέλος
ΑγγελοςΑθ.

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom