Αυστρία Support για να αποφασισω να φυγω μονη

evagelina

Member
Μηνύματα
60
Likes
89
Επόμενο Ταξίδι
Βόσπορος
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
εγώ συμφωνώ με τη romantic woman..εύκολο να λες πήγαινε..αλλά εσύ έχεις τέτοια στοιχεία στο χαρακτήρα σου?εγώ π.χ θαυμάζω όλους αυτούς που ταξιδεύουν μόνοι τους αλλά δεν θα το έκανα ποτέ..είμαι τόσο πολυλογού που δεν θ άντεχα να μην έχω κάποιο δίπλα μου να μιλάω συνέχεια..μέχρι για καφέ πάω μόνη μου(παρέα με κανένα βιβλίο) αν εσύ τώρα νιώθεις οτι μπορείς ν αντεπεξέλθεις..μην τη φοβάσαι τη Βιέννη είναι πανέμορφη και νομίζω σε καμία άλλη πόλη δεν έχω νιώσει τόσο ασφαλής!!
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Μια και ο Δεκέμβρης πέφτει μακρια,γιατί δεν κλείνεις ένα ΠΣΚ,ΜΟΝΗ ΣΟΥ,σε μια πόλη που έχεις ξαναπάει;
Αφενός θα προετοιμαστείς καλύτερα,αφετέρου θα διαπιστώσεις πόσο διαφορετικό θα είναι το ταξίδι αυτό από την προηγούμενη επίσκεψή σου.
Σωστότατος!

Βρε παιδιά, αφού η κοπέλα ΘΕΛΕΙ να πάει, σπρώξιμο θέλει, το λέει και μόνη της στο τόπικ που άνοιξε, το εισητήριο το έχει, η Βιέννη είναι ασφαλέστατη, γιατί να κάνει πίσω? Ακόμα και να μην περάσει μαγευτικά (όπως ίσως ονειρευόταν πριν) μια μεγάλη εμπειρία θα χει προστεθεί στην ζωή της. Και θα τα χει καταφέρει μόνη της!

Άντε άντε και θέλουμε ιστοριούλα μετά! Μην σου πω πως για τις ώρες που μπορεί να νιώθεις αδυναμία ή αμηχανία μόνη σου κάτσε και γράψε για τις σκέψεις σου, για το ταξίδι σου, το να γράφεις είναι πολύ λυτρωτικό! Ρίξε και κανένα γραπτό μπινελίκι στον πρώην και μια χαρά θα είσαι! (όταν θα δημοσιεύσεις την ιστορία αφαίρεσε το, όχι τίποτα άλλο αλλά ψοφάμε για τέτοια :D)
 

the Lycan

Member
Μηνύματα
215
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
Βοστώνη...10 και σήμερα..
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
όπως είπαν και κάποιοι από τους προλαλήσαντες , ΝΑ ΠΑΣ!!! μην το σκέφτεσαι καν!! πιστεύω ότι ένα τουλάχιστον ταξίδι μόνη σου , είναι must!!! είναι εμπειρία ζωής και τέλος!!!! όσο για τον προορισμό που διάλεξες, ήμουν Βιέννη πέρυσι 11-18 Δεκεμβρίου!! είναι super safe και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα (απέφυγε κάποια πάρκα βέβαια τα βράδια) και είναι και σούπερ όμορφα στολισμένα!!!! (πέρυσι εγώ πάντως Έλληνες άκουσα μόνο ττην τελευταία μέρα!!!! )
 

kostasagk

Member
Μηνύματα
16
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
ΙΣΛΑΝΔΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΣΙΒΗΡΙΑ
Για οποιαδηποτε αρρωστια δεν υπαρχη καλυτερο ΦΑΡΜΑΚΟ ΑΠΟ ΕΝΑ ΤΑΞΙΔΙ, μην το σκεφτεσαι καθολου μονο οτι θα περασης καλα
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
1. Να πας!!!
2. Ειναι χαλι αυτο με τη βιεννη τα Χριστουγεννα... Παντου Ελληνες. Για να μην πω ΜΟΝΟ Ελληνες! Ειδικα μετα τις 11:00 τι βραδυ....
Κατι θελει να πει το ποιητη ...να τον ακουσεις!:haha::haha::haha:
 

papi

Member
Μηνύματα
53
Likes
8
Καλημέρα σε όλους και ευχαριστώ πολυ πολυ για τις απαντήσεις...
θεσατε όλα τα ερωτηματα, ενδοιασμούς και παρορμήσεις που έχω και εγω.
και γω φοβαμαι το χριστουγεννιατικο mood (με πιανει γενικοτερα μελαγχολια τις γιορτες), αλλιώς το ειχα σκεφτεί, ήταν σχεση που με σημαδεψε, ειμαι και γω πολυλογου και δεν αντεχω την μοναξια...
ΑΛΛΑ
δεν θα δεχτω να χασω κατι ακόμα απο τη ζωή μου απλα και μονο επειδη δεν είναι αυτός μαζί μου (θεωρητικά τα παω εξαιρετικα)...όπως ειπωθηκε η ζωη ειναι πολύ μικρή (και ο μισθός μας επίσης).....
το πολύ πολύ να κλαιω ΚΑΙ στη Βιέννη..τουλάχιστον θα το κάνω σε νεο περιβάλλον..ετσι για αλλαγή!!
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Καλημέρα σε όλους και ευχαριστώ πολυ πολυ για τις απαντήσεις...
θεσατε όλα τα ερωτηματα, ενδοιασμούς και παρορμήσεις που έχω και εγω.
και γω φοβαμαι το χριστουγεννιατικο mood (με πιανει γενικοτερα μελαγχολια τις γιορτες), αλλιώς το ειχα σκεφτεί, ήταν σχεση που με σημαδεψε, ειμαι και γω πολυλογου και δεν αντεχω την μοναξια...
ΑΛΛΑ
δεν θα δεχτω να χασω κατι ακόμα απο τη ζωή μου απλα και μονο επειδη δεν είναι αυτός μαζί μου (θεωρητικά τα παω εξαιρετικα)...όπως ειπωθηκε η ζωη ειναι πολύ μικρή (και ο μισθός μας επίσης).....
το πολύ πολύ να κλαιω ΚΑΙ στη Βιέννη..τουλάχιστον θα το κάνω σε νεο περιβάλλον..ετσι για αλλαγή!!
Απ ότι φαίνεται είσαι έτοιμη:clap:να το κάνεις!οπότε καλά να περάσεις!!στην πανέμορφη Βιέννη!!όπου θάχεις τόσα πράγματα να δείς που θα σε απορροφήσουν και θα σε κάνουν να ξεχάσεις προς στιγμή τα άσχημα..,
αν μη τι άλλο θα περάσεις πολύ καλύτερα απ ότι αν εξ αιτίας των περιστάσεων καθόσουν μόνη εδώ και μουρτζούφλιαζες..
 

papi

Member
Μηνύματα
53
Likes
8
Απ ότι φαίνεται είσαι έτοιμη:clap:να το κάνεις!οπότε καλά να περάσεις!!στην πανέμορφη Βιέννη!!όπου θάχεις τόσα πράγματα να δείς που θα σε απορροφήσουν και θα σε κάνουν να ξεχάσεις προς στιγμή τα άσχημα..,
αν μη τι άλλο θα περάσεις πολύ καλύτερα απ ότι αν εξ αιτίας των περιστάσεων καθόσουν μόνη εδώ και μουρτζούφλιαζες..

ελπιζω να μην αλλαξω γνωμη..keep your fingers crossed...
 

anikoum

Member
Μηνύματα
54
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Κυανή Ακτή
Ταξίδι-Όνειρο
Ο κόσμος όλος
:lol:Koίτα να μην το χάσεις! Θα το μετανιώνεις στην υπόλοιπη soy ζωή!!!! θα σου αφήσει τις καλύτερες αναμνήσεις ενα τέποιο ταξίδι, κα΄τω από τέτοιες συνθήκες εννοώ.
Ασε που θα σε δαγκώσουν όλοι τούτοι εδώ όπως βλέπεις μετά.
Και που ξέρεις, ίσως κάνεις και καμία καλή γνωριμία.....;)
You never know!!!!!!!!!!!!!!
Και δεν ξέρεις πότε θα έχεις πάλι χρήματα για να κάνεις ένα ταξίδι...Με το χάλι που έχουμε όλοι τώρα!!
ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Να ρωτήσω κάτι. Το θέμα είναι οικονομικό πάνω απο όλα? δηλαδή σε καίει πιο πολύ να μη χάσεις τα 95? του εισητηρίου ή να περάσεις καλά και να ξεχαστείς? αν είναι το πρώτο βέβαια και θα πάς στη Βιέννη και ίσως έχεις κάποια θέματα με τα χριστούγεννα των άλλων και με το ότι βλέπεις που θα σκέφτεσαι ότι θα το έβλεπες με τον πρώην, αλλά πιστεύω ότι θα περάσεις σχετικά καλά. Άν όμως προτεραιότητά σου είναι το δεύτερο εγώ θα σου έλεγα να αλλάξεις προορισμό. Αποχαιρέτα τα 95?, πες ότι τα έδωσες στον πρώην. Και κανόνισε να πάς κάπου μόνη σου, κάπου που να προσφέρεται πιο πολύ για μοναχικό ταξίδι απο τη χριστουγεννιάτικη Βιέννη και που θα περάσεις σίγουρα καλά και θα ξεχαστεις και θα γυρίσεις ανανεωμένη. Αν το σκέφτεσαι αυτό πές να προτείνουμε κανένα νέο προορισμό
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
το πολύ πολύ να κλαιω ΚΑΙ στη Βιέννη..τουλάχιστον θα το κάνω σε νεο περιβάλλον..ετσι για αλλαγή!!
Μ αρέσεις! :lol:


Να ρωτήσω κάτι. Το θέμα είναι οικονομικό πάνω απο όλα? δηλαδή σε καίει πιο πολύ να μη χάσεις τα 95? του εισητηρίου ή να περάσεις καλά και να ξεχαστείς? αν είναι το πρώτο βέβαια και θα πάς στη Βιέννη και ίσως έχεις κάποια θέματα με τα χριστούγεννα των άλλων και με το ότι βλέπεις που θα σκέφτεσαι ότι θα το έβλεπες με τον πρώην, αλλά πιστεύω ότι θα περάσεις σχετικά καλά. Άν όμως προτεραιότητά σου είναι το δεύτερο εγώ θα σου έλεγα να αλλάξεις προορισμό. Αποχαιρέτα τα 95?, πες ότι τα έδωσες στον πρώην. Και κανόνισε να πάς κάπου μόνη σου, κάπου που να προσφέρεται πιο πολύ για μοναχικό ταξίδι απο τη χριστουγεννιάτικη Βιέννη και που θα περάσεις σίγουρα καλά και θα ξεχαστεις και θα γυρίσεις ανανεωμένη. Αν το σκέφτεσαι αυτό πές να προτείνουμε κανένα νέο προορισμό
Βρε Νικ, αν δεν είχε το εισητήριο (όχι για πέταμα αλλά ούτε κανένα τρελό ποσό) δεν το κόβω να κανόνιζε να φύγει μόνη της. Το εισητήριο είναι η αφορμή της, αυτό που την κάνει να λέει, "ε όχι, με ή χωρίς αυτόν εγώ θα πάω". Αν πάλι όχι ας μας πει να της προτείνουμε διάφορα. Φοβάμαι όμως πως θα την μπερδέψουμε! Έτσι κι αλλιώς θα γυρίσει ανανεωμένη, έχοντας ξεχαστεί χωρίς να είναι απαραίτητο όμως πως θα ξεχάσει κιόλας. Πότε να προλάβει? Ένας μικρός θάνατος είναι ο χωρισμός, θα τον βιώσει κανονικά και μετά θα προχωρήσει, στην ζωή πέρα από την υγεία όλα περαστικά είναι. Μην το ξεχνάς ποτέ αυτό papi.
Βέβαια υπάρχει και το ο έρωτας με έρωτα περνάει και πολλοί λένε ότι ισχύει, οπότε... καλή επιτυχία!!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom