Αυστρία Support για να αποφασισω να φυγω μονη

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Πολλα...
Ουτε να το συζητας. Πηγαινε μονη και θα περασεις υπεροχα. θα κανεις οτι πραγματικα θελεις εστυ, χωρις να εχεις την υποχρεωση να λαβεις τη γνωμη της παρεας. Οτι γουσταρεις το κανεις. Ασε που ετσι οπως παμε, σε λιγο οσοι θα μπορουν να ταξιδευουν και να γραφουν τραβελοιστοριες θα ειναι δακτυλοδεικτουμενοι. Γι αυτο σου λεμε ολι, πηγαινε μονη. Ειναι το καλυτερο αντικαταθληπτικο.

Η Βιεννη Χριστουγεννα ειναι πολυ "ζεστη" και ομορφη. Το μονο κακο ειναι οτι γινεται ενας ψιλοχαμος απο κοσμο, γιατι ολοι συνδυαζουν τις χειμερινες διακοπες τους στα χιονοδρομικα κεντρα της (φτηνςη) Αυστριας με ενα stop-over στη Βιεννη.
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.700
Likes
6.314
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
δεν υπάρχει καλύτερη περίπτωση από μια sophisticated woman, μόνη
σε ευρωπαϊκή πρωτεύουσα.
να μας πεις πως πέρασες στην επιστροφή
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Τι λες, ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ θα πας!! Μη σου πω καλύτερα,γιατί αν πήγαινες με την κολλητή θα ήσουν συνέχεια στην κουβεντούλα για τον πρώην...ενώ τώρα θα είσαι κυριλέ! Ασε ρε συ papi η ζωή είναι μικρή για να χολοσκάς...
Και αν αγχώνεσαι για εκεί, μπορείς να κάνεις λογαριασμό στο couch surfing και να βρεις ντόπιους για να βγεις για ένα ποτό, αν σε αγχώνει ακόμα και αυτό στείλε μου πμ να σου δώσω στοιχεία ενός Βιεννέζου φίλου να βρεθείτε.
Θα περάσεις τέλεια!
 

deka

Member
Μηνύματα
471
Likes
347
Επόμενο Ταξίδι
Mama Africa
Ταξίδι-Όνειρο
Περού/Γουατεμάλα/Ν.Πάσχα
Και βέβαια να πας!!! Και να περάσεις τέλεια! Μην το σκέφτεσαι άλλο, πρέπει να επωφελούμαστε από τις ευκαιρίες κι αυτή είναι η σούπερ ευκαιρία σου για Βιέννη! :)
 

Cave_man

Member
Μηνύματα
297
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Πωωωω που να τρεχεις τώρα στη Βιέννη, πλάκα μας κανεις; Θα έχει και πολυ κρύο μπορεί να χιονίσει και αλλα τέτοια... Ασε που θα σ περνάει απο το μυαλό να μείνεις για πάντα εκεί και δεν είμαστε για τέτοια αυτούς τους δύσκολους καιρούς... Κοιτα μ κανείς το λάθος και πας γιατί σε βλέπω να μ έρχεσαι πίσω...:p


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Υπαρχει καλυτερος τροπος να ξεπερασεις εναν χωρισμο απο το να ταξιδεψεις;; πηγαινε εκει,μεινε λιγο μονη σου με τον εαυτο σου,περιπλανησου στη Βιεννη και ξεχασε για λιγο την μιζερια της Ελλαδας .. Και οταν γυρισεις δωσε μας λιγο απο το christmas spirit που θα παρεις απο Βιεννη με μια ιστοριουλα :)
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εννοειται οτι κ εγω δε θα σου ελεγα το αντιθετο.Και πολυ σωστο αυτο που ειπε καποιος παραπανω ..αν ησουν με κολλητη θα ειχατε αλληλοπρηχθει να μιλατε για τον πρωην.Χρειαζεται να ξεφυγει το μυαλο.

Παντως μου κανει εντυπωση η συχνοτητα των ατομων-θεματων που ανοιγονται για μοναχικα πλεον ταξιδια.Θελω να πω οτι πριν 1-2 χρονια δεν ανοιγονταν παρομοια θεματα.
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Μια και ο Δεκέμβρης πέφτει μακρια,γιατί δεν κλείνεις ένα ΠΣΚ,ΜΟΝΗ ΣΟΥ,σε μια πόλη που έχεις ξαναπάει;
Αφενός θα προετοιμαστείς καλύτερα,αφετέρου θα διαπιστώσεις πόσο διαφορετικό θα είναι το ταξίδι αυτό από την προηγούμενη επίσκεψή σου.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Παντως μου κανει εντυπωση η συχνοτητα των ατομων-θεματων που ανοιγονται για μοναχικα πλεον ταξιδια.Θελω να πω οτι πριν 1-2 χρονια δεν ανοιγονταν παρομοια θεματα.
Σε λίγο δεν θα ανοίγονται καθόλου για ταξίδια.
 

thimios8663

Member
Μηνύματα
434
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία-Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
Τα βασικα σου ερωτηματα επρεπε να ηταν του στυλ "που να μεινω,που να φαω,και που να κανω ρεβεγιον..",και οχι να παω η οχι...Κατσε βγαλε τα σχεδια σου και θα περασεις τελεια...!Σε παρομοια φαση εκανα και εγω το πρωτο "μοναχικο ταξιδι..",δεν ειχα χωρισει αλλα για διαφορους λογους η παρεα εγκατελειψε,και χωρις πολλα πολλα την εκανα μονος (1 εβδομαδα Βερολινο-Βουδαπεστη)..!Οι εκπληξεις πολλες , και σιγουρα θα γυρισεις ανανεομενη απο τη Βιεννη !!

Καλα να περασεις..!
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Άκου τι δίλλημα έχει?Αν δε θες εσύ φέρε το εισιτήριο να πάω εγώ!Πλάκα κάνω φυσικά γιατί αν χασεις τετοια ευκαιρια θα είναι χειρότερο από το χωρισμό!Αχ πόσο σε ζηλέυω!!!Μακάρι να το είχα κάνει κι εγώ όταν μπορούσα...τώρα το χτυπάω το κεφάλι μου:(
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Να μην πας! Να κάτσεις σπίτι σου και να περάσεις άλλες πέντε ίδιες μέρες με τις προηγούμενες, που σε ένα μήνα δεν θα τις θυμάσαι καν!
Αστειεύομαι εννοείται! Να φτιάξεις βαλίτσα και να ταξιδέψεις μόνη σου κάνοντας την υπέρβαση!
Καταλαβαίνω, φυσικά, ότι είσαι σε μεγάλο δίλημμα και οι ανασφάλειές σου γι' αυτό το ταξίδι είναι ατελείωτες αλλά πίστεψέ με όταν επιστρέψεις θα αναρωτιέσαι γιατί δεν το είχες κάνει νωρίτερα αυτό το βήμα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.292
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom