EasyJet Tαξιδευοντας με την EasyJet

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Αυτό ισχύει στα μεγάλα αεροδρόμια βάσεις της ΕΖΥ... στην Ελλάδα κατά πάσα πιθανότητα δεν έχει ξεχωριστό γκισέ για αποσκευές... για τις κάρτες επιβίβασεις αυτό ισχύει κανονικά... τυπώνεις από το σπίτι την κάρτα σου απο 60 μερες πριν και πηγαίνεις κατευθείαν στο gate σου...

υ.γ. Ασε ρε μπαγάσα τώρα... είπαμε να κάνουμε πλάκα και να πάμε κανένα Σ/Κ με ΑΖ στη ROM... αλλά για σοβαρό ταξίδι με ΑΖ θα πετάξουμε? εκτός αν πάρουμε εκείνα τα 299 που έλεγες... ας τα βγάλει και πάμε έστω και με ΑΖ...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.954
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
τα βαλε καλα όμως ο Μανωλιος..με 35 320 <2 ετών, άλλα 55 που παραδίδονται σε μια διετία και 12 330 δε νομίζω να συγκρίνεται με καμμία άλλη ευρωπαική εταιρεία σε νεότητα στόλου...
Fleet age Alitalia - Airfleets
Αντίθετα:
Fleet age Aegean Airlines - Airfleets (και τα 737 φεύγουν στο τέλος του χρόνου....)
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
εγω ''εν ειδα''
στη alitalia με 319 τα γονατα μου δεν ακουμπουσαν στο μπροστα καθισμα,ενω 319 της airfrance δεινοπαθησα...
μακαρι να εβρισκα παλι καποια προσφορα με ΑΖ,θα τη χτυπαγα αλλυπητα.

ΥΓ
Τη δευτερα πεταω για βρυξελλες με τη ''χειροτερη εταιρεια του κοσμου'':D:D
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Fleet age Alitalia - Airfleets
Αντίθετα:
Fleet age Aegean Airlines - Airfleets (και τα 737 φεύγουν στο τέλος του χρόνου....)
η ΑΖ έχει 154 αεροπλάνα και όχι 93 βεβαίως..
Alitalia - Compagnia Aerea Italiana - Wikipedia
+ κοντά 60 σε παραγγελία + 45 σε οψιόν.
αυτή τη στιγμή που μιλάμε έχει 35 Α320 που παραδόθηκαν την τελευταία διετία! και όχι φυσικά 19 που αναφερει το σαιτ. εκτός αν ψεύδεται η ίδια η ΑΖ..
http://corporate.alitalia.it/en/Images/pr_01_10_2009e_tcm7-35042.pdf
μήπως να διαβάσεις (στα αγγλικά είναι..) τη χτεσινή ανακοίνωση της εταιρείας? οι δείκτες πετάνε...
http://corporate.alitalia.it/en/Images/pr_05_11_2009_tcm7-35494.pdf
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
εγω ''εν ειδα''
στη alitalia με 319 τα γονατα μου δεν ακουμπουσαν στο μπροστα καθισμα,ενω 319 της airfrance δεινοπαθησα...
καλα οίδες...
αφού το seat pitch της ΑΖ είναι ως στανταρντ 1 ιντσα μεγαλύτερο της AF
Airline Seat Guide for Airlines in Europe
και είναι σε εξέλιξη η ανανέωση όλων των airbus της εταιρείας σύμφωνα με τα νέα 35 Α320...
http://corporate.alitalia.com/en/Images/pr_01_10_2009e_tcm7-35042.pdf
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Για να καταλάβω, για την ΑΖ μιλάτε τόση ώρα? Δηλαδή υπάρχει κάποιος εκτός απο τον ακατανόμαστο που σοβαρά θα έκανε υπερατλαντικό με την ΑΖ ενώ έχει την δυνατότητα να ταξιδέψει με άλλη εταιρία στα ίδια λεφτά??? Απαπά που λέει και η Ρόζα!!!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Για να καταλάβω, για την ΑΖ μιλάτε τόση ώρα? Δηλαδή υπάρχει κάποιος εκτός απο τον ακατανόμαστο που σοβαρά θα έκανε υπερατλαντικό με την ΑΖ ενώ έχει την δυνατότητα να ταξιδέψει με άλλη εταιρία στα ίδια λεφτά??? Απαπά που λέει και η Ρόζα!!!
για πες μας εσυ που ξερεις καλυτερα κι απο πρωτο χερι με ποια να παμε στα ιδια λεφτα? Iberia, KLM, Delta, US? για πες γιατι έχω δίλημμα...
για να σοβαρευτούμε λίγο..και βεβαια ΑΖ και 777 κι απο του χρόνου ολοκαινουρια 330.
 

angel

Member
Μηνύματα
8
Likes
2
γεια σας!
τον επομενο μηνα προκειται να ταξιδεψω στο Παρισι με την easy jet.θα κλεισω σημερα τα εισιτηρια μεσω internet(μονο ετσι γινεται απ'οτι εχω καταλαβει)και εχω μαθει οτι εκτυπωνεις ενα χαρτι οταν κανεις την κρατηση,το οποιο δειχνεις στο check in(με την ταυτοτητα εννοειται)την ημερα που ταξιδευεις.μου ακουγεται καπως περιεργο,μηπως γνωριζετε κατι?????????????:roll:


Με 2 τροπους μπορεις να κανεις κρατηση στην easy jet,1) μεσω internet και δεν χρεαιζεται να εκτυπωσεις τιποτα και 2) πηγαινοντας μια βολτιτσα στο ελ βελ...εως τον κισε της easy...
so easy...καλο ταξιδι;)
 

giorgosk

Member
Μηνύματα
322
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο Κόμο Λέκο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
γεια σας!
τον επομενο μηνα προκειται να ταξιδεψω στο Παρισι με την easy jet.θα κλεισω σημερα τα εισιτηρια μεσω internet(μονο ετσι γινεται απ'οτι εχω καταλαβει)και εχω μαθει οτι εκτυπωνεις ενα χαρτι οταν κανεις την κρατηση,το οποιο δειχνεις στο check in(με την ταυτοτητα εννοειται)την ημερα που ταξιδευεις.μου ακουγεται καπως περιεργο,μηπως γνωριζετε κατι?????????????:roll:
Αν επιτρέπεται πόσο θα σου κοστίσει με επιστροφή;
 

travel story

Member
Μηνύματα
126
Likes
14
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΝΤΟΥ!!!!
Αν επιτρέπεται πόσο θα σου κοστίσει με επιστροφή;
καλημερα!μου βγηκαν λιγο ακριβουτσικα(για τα δεδομενα της easy jet)ειδικα λογω χριστουγεννων,195ευρω το ατομο πηγαινε ελα.:?
αλλα σε σχεση με τις τιμες αλλων εταιρειων μου φαινονται οκ.
 

xelidoni

Member
Μηνύματα
158
Likes
39
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλια
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή-Ισλανδία
ακυρωση για ακυρωση εισιτηριων με easyjet

γειά σας παιδιά,
έκλεισα πριν λίγες μέρες με easy jet για Λονδίνο, αλλά θέλω να αλλάξω την κράτησή μου! Ξέρετε τι παιζει με τις χρεώσεις όταν αυτές είναι συνδυασμένες? δηλ. θέλω να αλλάξω και τον προορισμό και τις ημερομηνίες. θα χρεωθώ 30 ευρώ ή 30+30?
επίσης , ξέρει κανεις αν μπορώ να το αλλάξω για βαρκελώνη (μέσω μιλάνου)?
το τηλ στο αεροδρόμιο δεν απαντά...:xmas_rolleyes:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.332
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom