EasyJet Tαξιδευοντας με την EasyJet

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Στο συγκεκριμένο δρομολόγιο, προς/από Λονδίνο, έχω κάνει διατριβή... η διαφορά της τιμής στο σύνολο το maximum να είναι 60? και αυτό μόνο αν κλείσεις μήνες πριν... σε συμφέρει να κλείνεις πάντα δύο one way και να πετάς στο LHR... επίσης πετώντας με ΟΑ ΒΑ και Α3 έχεις τεράστιες εναλλακτικές όσον αφορά τις ώρες πτήσεις... συνεπώς η Easy έρχεται μακράν τέταρτη και καταιδρωμένη... η προσωπική μου γνώμη είναι ότι η Α3 αυτή την στιγμή είναι μάλλον η καλύτερη επιλογή με την ΒΑ και την ΟΑ να μάχωνται για την δεύτερη θέση...
 

Manos

Member
Μηνύματα
261
Likes
283
μανο για ψαξτο το 175,δε μου καθεται καλα...

Μπα, τόσο βγαίνει το πήγαινε-έλα για τις μέρες και τις ώρες που με βολευουν.

Πάντως όσο ο συσχετισμός των τιμών είναι αυτός που δείχνει η εικονα απο τη μηχανή αναζήτησης του φόρουμ μας, η Easy δεν έχει καμία τύχη. :roll:
(για το Λονδίνο τουλάχιστον που όπως είπε και ο Traveller είναι ένας τόσο χτυπημένος προορισμός)
 

Attachments

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Στο συγκεκριμένο δρομολόγιο, προς/από Λονδίνο, έχω κάνει διατριβή... η διαφορά της τιμής στο σύνολο το maximum να είναι 60? και αυτό μόνο αν κλείσεις μήνες πριν... σε συμφέρει να κλείνεις πάντα δύο one way και να πετάς στο LHR... επίσης πετώντας με ΟΑ ΒΑ και Α3 έχεις τεράστιες εναλλακτικές όσον αφορά τις ώρες πτήσεις... συνεπώς η Easy έρχεται μακράν τέταρτη και καταιδρωμένη... η προσωπική μου γνώμη είναι ότι η Α3 αυτή την στιγμή είναι μάλλον η καλύτερη επιλογή με την ΒΑ και την ΟΑ να μάχωνται για την δεύτερη θέση...
εννοειται πως συμφωνω!!!
τον ιουλιο πουταχα κλεισει ομως δεν ειχε μπει στο παιχνιδι η ολυμπιακη(απο οκτωμβρη νομιζω μπηκε) οποτε ειχε διαφορα.

off topic
...καλα με εστειλες ....με το ταξιδιωτικο πρακτορειο που υπαρχει στο υπογειο του selfridges.φοβερες τιμες!!!
σας εφερα τον καταλογο του 2010 για ολο το κοσμο, απο ανταρκτικη μεχρι ειρηνικο απω ανατολη κλπ.
οποιος θελει θα του σκαναρω τα ξενοδοχεια με τις τιμες....
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.798
Likes
18.585
... σε συμφέρει να κλείνεις πάντα δύο one way..
! Αυτό δε πίστευα ότι θα μπορούσε ισχύει ! Αλλά ισχύει...

Ούτε που το είχα φανταστεί αυτό....γεια σου ρε Τράβελερ με τα ωραία σου. Δώσε όμως το τιπ λίιιγο πιο νωρίς....
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
off topic
...καλα με εστειλες ....με το ταξιδιωτικο πρακτορειο που υπαρχει στο υπογειο του selfridges.φοβερες τιμες!!!
σας εφερα τον καταλογο του 2010 για ολο το κοσμο, απο ανταρκτικη μεχρι ειρηνικο απω ανατολη κλπ.
οποιος θελει θα του σκαναρω τα ξενοδοχεια με τις τιμες....

Σιγά τις τιμές! Οι Trailfinders είναι πασίγνωστοι για τις τιμές-παγίδες που έχουν. Και τους αντιγράφουν και ημέτεροι πράκτορες.

Κάνε μια λεπτομερή ανάγνωση και θα δεις πόσα προαιρετικά έχουν ( εκείνη η Ν.Ζηλαδία είναι γεμάτη με optional activities) και πόσες πληρωμές επί τόπου ( μόνο στη Βενεζουέλα ζητάνε 400 δολάρια επί τόπου).

Και το σημαντικότερο: ΔΕΝ περιλαμβάνουν τις πτήσεις. Πας μαζί τους με την προϋπόθεση ότι ΗΔΗ είσαι εκεί, από όπου ξεκινάνε τα τουρ.

Δηλαδή να δώσω 400 ευρώ για να μείνω 3 βραδιές σε πανσιόν στο Νησί του Πάσχα? Το θέμα είναι πως και με τι κόστος θα πάω μέχρι εκεί...
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
εγω το διαβαζα μεσα στο α/φ της επιστροφης και ειδα ξενοδοχειαρες στις 60 λιρες σε πολλα μερη.
αεροπορικα δεν ειχε αλλα και δε τοκρυβε...
γιατι ειναι το πρωτο που τα ζηταει μπροστα?
τι κανει το gta,hotels.com και αλλα?
εμενα παντως μαρεσε...παντα με μια προχειρη ματια που του εριξα...
υποψιν μπηκα στο πολυκαταστημα για να προστατευτω απο το χιονι το βραδυ της τριτης...και θυμηθηκα τα γραφομενα του traveller.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Εγώ θα πω ότι έχετε και οι δύο δίκιο... οι εκδρομές του είναι πανάκριβες με πολλά extra εκτός ίσως της Αυστραλίας... τα ξενοδοχεία του όμως και οι πτήσεις,ιδίως οι business, έχουν πολύ ανταγωνιστικές τιμές...
 
Μηνύματα
11
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
λονδινο
Ταξίδι-Όνειρο
ΘΙΒΕΤ, ΠΕΡΟΥ
λοιπον. καταρχην καλη χρονια με υγεια σε ολους τους ταξιδιαριδες. κατα δευτερον μιας και η κουβεντα ξεκινησε για easy ασ ρωτησω και εγω? ειπα να παω με τη γυναικα ρωμη απριλιο η μαιο. μιας και δεν εχω ξανακλεισει η απορια μου ειναι (σαν ουγκαγκας που ειμαι ) να βαλω ασφαλεια στα εισιτηρια?
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
λοιπον. καταρχην καλη χρονια με υγεια σε ολους τους ταξιδιαριδες. κατα δευτερον μιας και η κουβεντα ξεκινησε για easy ασ ρωτησω και εγω? ειπα να παω με τη γυναικα ρωμη απριλιο η μαιο. μιας και δεν εχω ξανακλεισει η απορια μου ειναι (σαν ουγκαγκας που ειμαι ) να βαλω ασφαλεια στα εισιτηρια?

καλη χρονια και σε εσενα φιλε!

να μην βαλεις ασφαλεια στο εισιτηριο!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.058
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom