EasyJet Tαξιδευοντας με την EasyJet

travel story

Member
Μηνύματα
126
Likes
14
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΠΑΝΤΟΥ!!!!
γεια σας!
τον επομενο μηνα προκειται να ταξιδεψω στο Παρισι με την easy jet.θα κλεισω σημερα τα εισιτηρια μεσω internet(μονο ετσι γινεται απ'οτι εχω καταλαβει)και εχω μαθει οτι εκτυπωνεις ενα χαρτι οταν κανεις την κρατηση,το οποιο δειχνεις στο check in(με την ταυτοτητα εννοειται)την ημερα που ταξιδευεις.μου ακουγεται καπως περιεργο,μηπως γνωριζετε κατι?????????????:roll:
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
408
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Ακριβώς έτσι είναι. Μόνο μέσω ίντερνετ.

Και δεν χρειάζεται να επιδείξεις το χαρτάκι αν η κράτηση έχει γίνει απολύτως σωστά.
Μόνο με την ταυτότητα και το βρίσκουν αμέσως. Το χαρτάκι το έχεις σε περίπτωση που κάτι δεν πάει καλά. Αλλά επειδή είναι η πρώτη σου φορά να το κρατάς μαζί σου.
 

travel story

Member
Μηνύματα
126
Likes
14
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΠΑΝΤΟΥ!!!!
Ακριβώς έτσι είναι. Μόνο μέσω ίντερνετ.

Και δεν χρειάζεται να επιδείξεις το χαρτάκι αν η κράτηση έχει γίνει απολύτως σωστά.
Μόνο με την ταυτότητα και το βρίσκουν αμέσως. Το χαρτάκι το έχεις σε περίπτωση που κάτι δεν πάει καλά. Αλλά επειδή είναι η πρώτη σου φορά να το κρατάς μαζί σου.
σ'ευχαριστω πολυ,καλα ταξιδια!!!!!!!!!!!:xalara:
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.920
Τι περίεργο σου φαίνετε... δεν χρειάζετε ούτε η εκτύπωση... μόνο η ταυτότητα...
 

tita

Member
Μηνύματα
732
Likes
223
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
να ρωτήσω κι εγώ κάτι; θα κάνω on-line check in. Αυτό σημαίνει ότι θα εκτυπώσω και το boarding card. σωστά; οπότε όταν πάω στο αεροδρόμιο θα περάσω τον έλεγχο και βουυυρ για την πύλη, όπου οταν ερθει η ώρα θα δώσω το εκτυπωμένο χαρτί. Καταλαβαίνω ότι λογικά έτσι γίνεται, αλλά ρωτάω γιατί πρώτη φορά θα κάνω online check in και θα αισθάνομαι παραξενα να εχω εκτυπωμενο το boarding card...
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.920
Ακριβώς έτσι γίνετε... με μια διαφορά... αν δεν έχεις βαλίτσες... αν έχεις περνάς από τα γκισέ...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ακριβώς έτσι γίνετε... με μια διαφορά... αν δεν έχεις βαλίτσες... αν έχεις περνάς από τα γκισέ...
έχει η easy ειδικό γκισέ? κάποιες σοβαρές εταιρείες (ΑΖ) έχουν ειδικό γκισέ αν έχεις κάνει on line check in και απλα δίνεις τις βαλίτσες χωρίς να περιμένεις στα λοιπά γκισε.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.920
Ε τώρα σε τρώει να τα ακούσεις...

Είπαμε στην ΑΖ δεν δίνουμε ποτέ βαλίτσες... μα ποτέ... οι λόγοι γνωστοί...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ε τώρα σε τρώει να τα ακούσεις...

Είπαμε στην ΑΖ δεν δίνουμε ποτέ βαλίτσες... μα ποτέ... οι λόγοι γνωστοί...
ναι ναι..η εταιρεια άλλαξε δεν ειναι αυτη που ηξερες..συντομα που θα πας και υπεραντλαντικο με τα νεα 330 θα το καταλαβεις. σε ΝΥ με 299 δεν θα πεις όχι..
τωρα θα πεις αν εχει ειδικα γκισε η easy για βαλιτσες με on line check in?η ΑΖ και η Emirates έχουν στο ΕΛΒΕΛ απ' όσες ξέρω.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.920
Άλλαξε ο Μανωλιός κι έβαλε τα ρούχα του αλλιώς... μεγαλειώδεις αξίες όπως αυτή της ΑΖ δεν αλλάζουν ποτέ!!! Γιαυτό και αγαπάμε AZ... είναι ένα υπέροχο ατελείωτο κωλοχανείο!!!

Πότε ρε σεις βάλατε ΝΥC 299? Πάμε δυό βραδάκια χωρίς βαλίτσες?
Η ΕΖΥ δεν έχει ειδικό γκισέ για βαλίτσες μου φαίνετε... άλλωστε ποιός παίρνει βαλίτσες μαζί του? Μόνο η Sapienza...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Άλλαξε ο Μανωλιός κι έβαλε τα ρούχα του αλλιώς... μεγαλειώδεις αξίες όπως αυτή της ΑΖ δεν αλλάζουν ποτέ!!! Γιαυτό και αγαπάμε AZ... είναι ένα υπέροχο ατελείωτο κωλοχανείο!!!

Πότε ρε σεις βάλατε ΝΥC 299? Πάμε δυό βραδάκια χωρίς βαλίτσες?
Η ΕΖΥ δεν έχει ειδικό γκισέ για βαλίτσες μου φαίνετε... άλλωστε ποιός παίρνει βαλίτσες μαζί του? Μόνο η Sapienza...
τα βαλε καλα όμως ο Μανωλιος..με 35 320 <2 ετών, άλλα 55 που παραδίδονται σε μια διετία και 12 330 δε νομίζω να συγκρίνεται με καμμία άλλη ευρωπαική εταιρεία σε νεότητα στόλου...
θα βάλουμε και 299 και θα και παμε ΣΚ..τωρα με τα 55αρια της easy πάμε Ρώμη χωρίς ΑΖ...
αντιγράφω από το σαιτ:

Παραδώστε τις αποσκευές σας και παραλάβετε την κάρτα επιβίβασης μέσω Διαδικτύου
"Εάν δεν είστε ήδη μέλος της easyJet.com σίγουρα αξίζει να εγγραφείτε τώρα! Δεν έχετε μόνο τη δυνατότητα να δείτε, να τροποποιήσετε και να εκτυπώσετε τα στοιχεία της κράτησής σας οποιαδήποτε στιγμή το θελήσετε, αλλά έχετε και πρόσβαση στην υπηρεσία παράδοσης αποσκευών και παραλαβής της κάρτας επιβίβασης μέσω Διαδικτύου ήδη 60 ημέρες πριν από την πτήση σας (για τα διαθέσιμα δρομολόγια) καθώς και δυνατότητα εκτύπωσης της κάρτας επιβίβασής σας άνετα από το σπίτι σας. "

ποιος ξερει γι αυτη την υπηρεσία?
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.494
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom