Travel War: Παρίσι vs Λονδίνο (παντός εποχής)

Travel War: Παρίσι vs Λονδίνο


  • Total voters
    160

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
Στην αρχή ψήφησα το Λονδίνο και είδα από αυτούς που το ψήφισαν, πόσοι είναι φίλοι μου.
Μετά άλλαξα την ψήφο μου και ψήφισα το Παρίσι, μέτρησα και εκεί και είδα ότι το Παρίσι το ψήφισαν λιγότεροι από τους φίλους μου.
Οπότε ξαναάλλαξα την ψήφο μου και ψηφίζω το Λονδίνο γιατί το προτιμούν περισσότεροι φίλοι μου.
Τόσο απλά. :clap::clap:
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
Λοιπόν πέρα από την πλάκα, ήθελα να πω ότι έχω επισκεφτεί τις δύο πόλεις από 2 φορές την καθεμιά.
Το κριτήριό μου λοιπόν είναι αυτό που περιέγραψε πιο πάνω ο Def. Πιό οικεία λοιπόν αισθάνομαι όταν βρίσκομαι στο Λονδίνο.
 

manasta

Member
Μηνύματα
49
Likes
287
Έχω πάει τρεις φορές στο καθένα. Το Λονδίνο είναι πιο ζωντανό, έχει περισσότερα πράγματα να δεις και να κάνεις. Το Παρίσι είναι πιο ρομαντικό, κάτι μαγικό πλανιέται στην ατμόσφαιρά του που δεν περιγράφεται εύκολα με λόγια. Ψήφισα Παρίσι.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Παρίσι έχω πάει 2 φορές. Λονδίνο 4 και εύκολα ξαναπάω. Το Λονδίνο δεν είναι μόνο αξιοθέατα...
Αν θες να πεις ότι το Παρίσι είναι μόνο αξιοθέατα, μάλλον πρέπει κάποτε να πας (πραγματικά). Καταλαβαίνω το γλωσσικό θέμα, για πολλούς το κάνει δύσκολο να ξεφύγουν από τις checklists αξιοθεάτων....
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.530
Likes
3.940
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Βολιβία
Αν θες να πεις ότι το Παρίσι είναι μόνο αξιοθέατα, μάλλον πρέπει κάποτε να πας (πραγματικά). Καταλαβαίνω το γλωσσικό θέμα, για πολλούς το κάνει δύσκολο να ξεφύγουν από τις checklists αξιοθεάτων....
Εννοω οτι το Λονδινο ειναι η πολη που θα επελεγα να ζησω αν δε ζουσα στην Αθηνα. Μου αρεσει που δε νιωθω ξενος. Μου αρεσει η μοναδικη θεατρικη σκηνη του, οι βολτες στο hyde park και στις γειτονιες του... Γουσταρω την πολυπολιτισμικότητά του και τις εντελως διαφορετικες γειτονιες του.
Μια χαρα το ξερω και το Παρισι don't worry! Ωραιοτατο ειναι αλλα 2 φορες αρκει. Αντε να του δωσω καμια ακομα αργοτερα για να παμε με το καλο το πιτσιρικι στην disney...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.661
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom