Ηνωμένο Βασίλειο Travelcard London.

Grtraveler

Member
Μηνύματα
327
Likes
375
Είδα ότι η travel card απέχει έκπτωση σε συγκεκριμένες δραστηριότητες (μουσεία κτλ) αλλά ποια από αυτά αξίζουν κατά τη γνώμη σας ?
 
Μηνύματα
6
Likes
2
Καλησπέρα και από άλλη μια υποψήφια τουρίστρια στο Λονδίνο.Η απορία μου σχετικά με την 7ημερη travelcard και τις προσφορές 2 for 1 είναι η εξης:
Θα είμαστε 3 άτομα...θα εκδώσουμε 3 κάρτες.
Στα αξιοθέατα όπου θα ισχύει η προσφορά 2 for 1 θα πληρώνουμε 2 εισητηρια .Σωστά ;;;
;;;
 

bandit650

Member
Μηνύματα
621
Likes
2.847
αν πατε για πανω απο 5 μερες αξιζει η 7 ημερη με η χωρις επισκεψεις. αν πατε για λιγοτερες δειτε μηπως συμφαιρει να βγαλει ο ενας oyster γιατι μονο οι 2 απο εσας θα εχουν τη προσφορα. η να βγαλετε καποια εισητηρια απο groupon πιο φθηνα.
 

eva@travel

Member
Μηνύματα
52
Likes
9
Καλησπέρα. Έχει καταργηθεί η χάρτινη travelcard των 7 ημερών? Εκεί που νόμιζα πως είχα ξεκαθαρίσει τα πράγματα μετά από πολύ διάβασμα έπεσα πάνω σε αυτή την πληροφορία.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Καλησπέρα. Έχει καταργηθεί η χάρτινη travelcard των 7 ημερών? Εκεί που νόμιζα πως είχα ξεκαθαρίσει τα πράγματα μετά από πολύ διάβασμα έπεσα πάνω σε αυτή την πληροφορία.
Ή βγάλε oyster ή χρησιμοποιείς απευθείας κάρτα ή το κινητό. Πόσο πιο απλό από αυτό;
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
584
Likes
1.944
Καλησπέρα. Έχει καταργηθεί η χάρτινη travelcard των 7 ημερών? Εκεί που νόμιζα πως είχα ξεκαθαρίσει τα πράγματα μετά από πολύ διάβασμα έπεσα πάνω σε αυτή την πληροφορία.
Έψαχνα για ένα φίλο πρόσφατα...ισχύει κανονικά η χάρτινη κ το 2_4_1...
 

eva@travel

Member
Μηνύματα
52
Likes
9
Πόσο πρόσφατα; Γιατί από Νοέμβριο έχει σταματήσει.
Ηθελα να χρησιμοποιησω το 2 σε 1. Αρα τελικα πραγματι καταργηθηκε; ισχυει; Μα στο site των τραινων την αναφερει κανονικα. Μονο σε ενα ελεγε πως δεν υπαρχει πια. Εχω αλλο τροπο να παρω το 2 σε 1;;
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
584
Likes
1.944
Ηθελα να χρησιμοποιησω το 2 σε 1. Αρα τελικα πραγματι καταργηθηκε; ισχυει; Μα στο site των τραινων την αναφερει κανονικα. Μονο σε ενα ελεγε πως δεν υπαρχει πια. Εχω αλλο τροπο να παρω το 2 σε 1;;
Οχι..μόνο με τα τρένα...ισχύει κανονικά σύμφωνα με την επίσημη σελίδα...
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.010
Ή βγάλε oyster ή χρησιμοποιείς απευθείας κάρτα ή το κινητό. Πόσο πιο απλό από αυτό;
Στο London Eye δεν εχεις μπει ποτε σου; Πληρωσες κανονικο εισητηριο; Για να μην επωφεληθει και να πληρωσει μονο ενα για δυο ατομα;
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Στο London Eye δεν εχεις μπει ποτε σου; Πληρωσες κανονικο εισητηριο; Για να μην επωφεληθει και να πληρωσει μονο ενα για δυο ατομα;
Καλά που ξέρω εγώ αν θέλει να ανέβει στο London eye?
Προφανώς και μπορεί να επωφεληθεί της προσφοράς, έχω γράψει ατελείωτα εδώ μέσα εξηγώντας τα της προσφοράς.

Η ημερήσια travelcard ισχύει ακόμα.
Τα τρένα πουλάνε την εβδομαδιαία μέσω μιας κάρτας που λέγεται smartcard.

Σύμφωνα με επίσημη ανακοίνωση της tfl η 7 days travelcard έχει σταματήσει να πωλείται και δεν θα χρησιμοποιείται από 8 Ιανουαρίου 2023.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.687
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom