Travelstories bible - Μορφή και Συγγραφείς

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Την περίπτωση της επιλογής ιστορίας γραμμένης από μέλος που έχει διαγραφεί εκ των υστέρων την έχεις σκεφθεί?
Όχι δεν το είχα σκεφτεί,γι'αυτό είναι καλό να μιλάνε πολλοί για να λένε πράγματα που ίσως δεν σκέφτηκαν οι υπόλοιποι.Θα μπορούσε επίσης και να έχει αποχωρήσει καιρό από το φόρουμ.Ε,νομίζω μπορούν να μπούν ένας δύο όροι στην επιλογή ιστοριών και να λυθεί απλά το ζήτημα.

Επίσης δεν γνωρίζω το νομικό του θέματος.Ότι υπάρχει εδώ μπορεί να το αναδημοσιεύσει ο διαχειριστής κατά το δοκούν ή χρειάζεται και την άδεια του χρήστη;

Και δεν μιλάω για αυτά που γράφονται ως όροι σε κάθε φόρουμ και καταρρίπτονται εύκολα νομικά αλλά για το τι πραγματικά ισχύει.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Προφανως και χρειαζεται η αδεια του συγγραφεα για να μπορεσει η ιστορια του αναδημοσιευθει και καπου αλλου. Αλλιως ο υπευθυνος της εκδοσης μπορει να εχει τραβηγματα. Αυτο το δεδομενο, ισως καποιους συγγραφεις τους φερει σε δυσκολη θεση: ισως δε θελησουν να αποκαλυψουν την πραγματικη τους ταυτοτητα σε αυτους που θα αναλαβουν την εκδοση.
Συμφωνω και εγω να μπουν υπο κριση οι περισσοτερες δυνατες ιστοριες. Θα ελεγα ολες εκεινες οι οποιες ολοκληρωθηκαν μεχρι τελους του Ιανουαριου 2011. Θαλουμε το καλυτερο δυνατον υλικο μας προκειμενου να κανουμε οσο το δυνατον πιο δυναμικη εμφανιση: ακομη και αν αποφασισουμε να κανουμε δευτερο τομο θα μας παρει πολυ καιρο κατι τετοιο οποτε στο μεταξυ θα εχουν μαζευτει πολυ καλες ιστοριες και στην περιπτωση που για καποιους λογους δεν τα καταφερουμε, ας εχουμε δωσει οτι καλυτερο εχουμε.
Συμφωνω επισης με την προταση του Galat. Να αναλαβει καταρχην καποιος (η και καποιοι για να μοιραστουν τη δουλεια) για να κανουν ενα αρχικο ξεσκαρταρισμα. Και κατοπιν θετουμε τις ιστοριες σε ψηφοφορια. Αλλιως φοβαμαι οτι ο ογκος του υλικου θα αποθαρρυνει πολλους απο το να ασχοληθουν να διαβασουν τα παντα ωστε να ψηφισουν τις καλλιτερες ιστοριες. Αν παλι υπαρχει καποια ενσταση για το οτι δεν συμπεριεληφθει καποια ιστορια στην υπο ψηφιση λιστα, μπορει καποιος να το αναφερει ως ελλειψη και να συζητηθει το θεμα, εστω και εκ των υστερων.
Θα ηθελα να υπαρχει μια αντιπροσωπευση -δεν χρειαζεται ομως να ειναι ποσοτικα ισοδυναμες- απο ολες τις ηπειρους αν αυτο ειναι εφικτο. Ακομη και απο πολυ γνωστους προορισμους μια ιστορια με μια αλλη οπτικη δε θα ηταν ασχημο να συμπεριλαμβανοταν.
Και καπου αλλου το ειχα αναφερει: Για μενα θα ηταν πολυ καλο αν μπορουσαμε να περιλαβουμε και καποια απο τα σχολια των χρηστων τα οποια επαιξαν ενα ουσιωδη ρολο στη διαμορφωση της ιστοριας.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Να αναλαβει καταρχην καποιος (η και καποιοι για να μοιραστουν τη δουλεια) για να κανουν ενα αρχικο ξεσκαρταρισμα. Και κατοπιν θετουμε τις ιστοριες σε ψηφοφορια.
Μιλάμε για 694 ήδη τελειωμένες ιστορίες..... Μεγάλος όγκος δουλειάς, δεν ξέρω ποιός/οί θα έχει το κουράγιο να το κάνει. Το βιβλίο θα μοιάζει με το Πόλεμος και Ειρήνη σε όγκο
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Προτείνω ψηφοφορία για να δούμε τι θέλουμε (ως προς το περιεχόμενο) όπως έχει αναφερθεί νωρίτερα...
Κοντά 700 ιστορίες θεωρώ ότι είναι αδύνατον να ξεκαθαρίσουν σε εύλογο χρονικό διάστημα, όση καλή διάθεση και αν έχουμε να βοηθήσουμε :cool:
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Αυτές τις μέρες έλειπα ένα ταξιδάκι, αλλά παράλληλα τις ελεύθερες ώρες έγραφα για το προσωπικό μου αρχείο την ιστορία απο ΗΠΑ. Λέτε να τη τελειώσω και να τις κάνουμε 700+1; χαχαχα Πανικόοοος!!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.288
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom