Τανζανία Zανζιβάρη- Τι να προσέξω;

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Κοίτα, οι τιμές του (παρ'ότι για 2 άτομα) ήταν πολύ καλύτερες από το ταξιδιωτικό του ξενοδοχείου μας! Απλά σκέφτηκα να του ζητήσω μια στρογγυλοποίηση προς τα κάτω μιας και σκέφτομαι να τον απασχολήσω για 2 μέρες και σε κάθε περίπτωση δεν θα πάρει και λίγα χρήματα. Απλά με ενδιαφέρει αν αυτό θα φανεί προσβλητικό.
Aν αναλογιστεί ότι πλέον δεν σκορπάμε τόσο ασυλλόγιστα τα ευρώ λόγω κρίσης νομίζω ότι δεν θα έχει αντίρρηση
 

the plan

Member
Μηνύματα
46
Likes
14
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Σας ευχαριστώ όλους! Εμπρός καλό μου παζάρι λοιπόν!
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Σας ευχαριστώ όλους! Εμπρός καλό μου παζάρι λοιπόν!
Aπαραίτητο κι αναμενόμενο το παζάρι, ειδικά σε τέτοιες χώρες
ΥΓ Μην ακούω ταξίδι όνειρο στη Νέα Ζηλανδία, στο λέω εκ πείρας
 

the plan

Member
Μηνύματα
46
Likes
14
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Kαλημέρα!
έστειλα στον anjam ένα e-mail την πέμπτη ζητώντας μία καλύτερη τιμή για τις υπηρεσίες του και δεν έχω λάβει ακόμα απάντηση. Λέτε να τον πρόσβαλα τον άνθρωπο;
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
Kαλημέρα!
έστειλα στον anjam ένα e-mail την πέμπτη ζητώντας μία καλύτερη τιμή για τις υπηρεσίες του και δεν έχω λάβει ακόμα απάντηση. Λέτε να τον πρόσβαλα τον άνθρωπο;
ίσως είναι εκτός πόλης, για αυτό δεν σου απάντησε...

είχαμε ζητήσει τιμές και από το Eco & Culture Tours
ecoculture-zanzibar.org/day-tours
..βλέπω ότί το prison island κοστίζει 40 $ /άτομο (2pax)

τώρα να πω την αλήθεια, να σου κόψει 5 $/άτομο, πολλά μου φαίνονται... (θέμα πολιτικής)

γιατί πιθανόν ο Αnjam (και ο κάθε anjam που ασχολείται με τουρισμό), σκεφθεί ότι εδώ θα χαλάσει 800-1.000 ευρώ για αυτό το ταξίδι και θα τον σώσουν τα 10 $ ??

(συγνώμη που το γράφω έτσι, αλλά το έχω ακούσει από οδηγούς-ξεναγούς να μου το συζητάνε...

εξάλλου πολλές φορές κάτι αφαιρούν που δεν το παίρνεις χαμπάρι...
μικρότερη διαδρομή ή διάρκεια ή φθηνότερο αυτοκίνητο κ.α)

Eμείς καταλήξαμε να μην κλείσουμε τίποτε από εδώ.
Είχαμε τα τηλέφωνα τους και όταν φθάσαμε Stone town είδαμε τους 2 παραπάνω και καταλήξαμε...

Εγώ θα σου έλεγα, βλέποντας και κάνοντας εκεί... βλέποντας και τον καιρό επι τόπου...:xmas_lol:

It's up to you..:xmas_cool:
 

the plan

Member
Μηνύματα
46
Likes
14
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Να ρωτήσω ακόμα κάτι;
Για τη βίζα στο Νταρ ες Σαλαμ πρέπει να έχουμε 2 πενηνταδόλλαρα ή είμαστε εντάξει αν έχουμε την αξία σε ένα ή περισσότερα χαρτονομίσματα;
 

the plan

Member
Μηνύματα
46
Likes
14
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Επιστρέψαμε χθες από Ζανζιβάρη! Απίθανο ταξίδι ζωής γεμάτο εμπειρίες,χρώματα και αρώματα! Ευχαριστώ πολύ όλους για τις πληροφορίες και ιδιαίτερα malysa (φοβερός τύπος ο Anjam-μας έδειξε φοβερά πράγματα στην πόλη του που μόνοι μας δεν υπήρχε περίπτωση να τα προσέξουμε ή να τα επισκεφθούμε) και hydronetta!
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Επιστρέψαμε χθες από Ζανζιβάρη! Απίθανο ταξίδι ζωής γεμάτο εμπειρίες,χρώματα και αρώματα! Ευχαριστώ πολύ όλους για τις πληροφορίες και ιδιαίτερα malysa (φοβερός τύπος ο Anjam-μας έδειξε φοβερά πράγματα στην πόλη του που μόνοι μας δεν υπήρχε περίπτωση να τα προσέξουμε ή να τα επισκεφθούμε) και hydronetta!
Kαλωσορίσατε. Αναμένουμε εκτενείς εντυπώσεις και γιατί όχι, αν ανακαλύψεις το συγγραφέα μέσα σου, μια όμορφη ιστορία
 

ZephX

Member
Μηνύματα
401
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Azerbaijan/Bhutan
Επιστρέψαμε χθες από Ζανζιβάρη! Απίθανο ταξίδι ζωής γεμάτο εμπειρίες,χρώματα και αρώματα! Ευχαριστώ πολύ όλους για τις πληροφορίες και ιδιαίτερα malysa (φοβερός τύπος ο Anjam-μας έδειξε φοβερά πράγματα στην πόλη του που μόνοι μας δεν υπήρχε περίπτωση να τα προσέξουμε ή να τα επισκεφθούμε) και hydronetta!
Μήπως ήσασταν το ζευγάρι Ελλήνων που η Precision Air πτήση τους απο Ζανζιβαρη στις 29.12 μεσημερακι είχε καθυστέρηση?
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
τελικά σ'αυτή τη ζωή δεν μπορείς να κρυφτείς πουθενά!!!!! Παντού υπάρχει ένας Έλληνας!!! :haha::haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.251
Μέλη
38.892
Νεότερο μέλος
Petr23

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom