Ισπανία Βαρκελώνη - διαμονή

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Αν και δε με λένε panpan,μπορώ να πω ότι η θέση του είναι εξαιρετική.Διπλα στο μετρό, κοντά στη Gracia που είναι όμορφη περιοχή, κοντά σε σπίτια Gaudi. Τα σχόλια είναι καλά, και η τιμή λογική (μαλλον) για την περιοχη.
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Κανένα πρόβλημα, απλά είναι φόρουμ και γίνεται διάλογος με όλους. Δεν υπάρχει ακριβώς συντονιστής, απλά έχει την καλύτερη εικόνα από όλους μας. Εγώ σε βοηθάω όσο μπορώ με τα λίγα που ξέρω. Θα κρίνω τα δωμάτια με βάση κυρίως τη θέση (που αν έχει μετρό είναι αρκετά καλή γιατί πας παντού) και μια γενικότερη εικόνα που έχω από την πόλη. Το budget είναι δικό σου θέμα (πχ το oasis έχει πολύ καλή τιμή). Τα σχόλια στο booking είναι αρκετά κατατοπιστικά νομίζω σε γενικές γραμμές. Σε λίγες στάσεις με το μετρό και από τα δύο πας παντού. Στο πρώτο πας με τα πόδια στα πιο κεντρικά σημεία. Στο δεύτερο πας με τα πόδια στο παραλιακό μέτωπο, born και Γοτθικη Συνοικία. Και στις δύο περιοχές έχει άπειρες επιλογές για φαγητό και ποτό.
 

el_kouve

Member
Μηνύματα
23
Likes
1
Serginio έχω μπερδευτεί απίστευτα πολύ .. για να γίνω πιο κατατοπιστικός θέλω να βρω ένα ξενοδοχείο το οποίο θα έχει 1)τη βραδιά 100€ μαζί με πρωινό 2)να είναι σε πολύ καλή περιοχή κ 3)κοντά σε μετρό .. αυτή τη τριπλέτα ψάχνω απλά δε ξέρω που να κοιτάξω για να τα συνδυάσω κ τα τρία .. σε παρακαλώ βοήθησε με ..ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου ..
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Serginio έχω μπερδευτεί απίστευτα πολύ .. για να γίνω πιο κατατοπιστικός θέλω να βρω ένα ξενοδοχείο το οποίο θα έχει 1)τη βραδιά 100€ μαζί με πρωινό 2)να είναι σε πολύ καλή περιοχή κ 3)κοντά σε μετρό .. αυτή τη τριπλέτα ψάχνω απλά δε ξέρω που να κοιτάξω για να τα συνδυάσω κ τα τρία .. σε παρακαλώ βοήθησε με ..ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου ..
Δε καταλαβαίνω πως εννοείς το πολύ καλή. Αν εννοείς από άποψη ασφάλειας σχεδόν πουθενά δεν έχεις πρόβλημα. Αν εννοείς από άποψη αποστάσεων, αν έχει μετρό κοντά είσαι καλυμμένος. Αν θες να βρεις πιο οικονομικό θα κινηθείς έξω από το κέντρο, δηλαδή θα παίρνεις μετρό για μερικές στάσεις (όχι τίποτα τραγικό). Πρωινά με μπουφέ μπορείς να βρεις σε μαγαζιά και εκτός ξενοδοχείου σε παρόμοιες τιμές. Τα πιο πολλά ξενοδοχεία το χρεώνουν γύρω στα 10 ευρώ (όταν έψαχνα εγώ). Διάλεξε ποια σου κάνουν, διάβασε σχόλια επισκεπτών στο booking και γράψτα μας. Αν έχει κάποιος από το φόρουμ εικόνα ή αν έχει μείνει θα σου πει τη γνώμη, αλλά να χεις υπομονή!
Έτσι και αλλιώς η τελική επιλογή είναι δική σου. Οι γνώμες και οι απαιτήσεις των άλλων είναι πάντα υποκειμενικές.
 

el_kouve

Member
Μηνύματα
23
Likes
1
Serginio έχεις δίκιο για ότι έγραψες .. τσέκαρε αν μπορεις αυτό μήπως κ συνδυάζει τη καλή περιοχή (ασφαλής) κοντά σε μέτρο κ είναι κ με πρωινό 100€ τη βραδιά .. για δες κ πες μου από την εμπειρία σου ..

https://www.booking.com/hotel/es/st...25;srpvid=3a4e979c8d1200b7;type=total;ucfs=1&
 
Last edited by a moderator:

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.748
Είναι μακριά.Σαν ξενοδοχείο είναι καλό.Το γνωρίζω.Αλλά έχει απόσταση.Αυτό που σου ανέφερε
ο serginio το Oasis είναι μια χαρά.Σε καλή γειτονιά και δίπλα μετρό.Και ποιο φτηνά από το μπάτζετ που ανέφερες.
Ο panpan δεν είναι συντονιστής (καμία σχέση)Απλά γνωρίζω αρκετά ξενοδοχεία.
4/αστερα,5/αστερα και λίγα 3/στερα.
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Θα σου πω μόνο ότι η γραμμή που έχει δίπλα δεν είναι γραμμή μέτρο αλλά fgc.Ελεγξε μηπως φευγεις σε διαφορετικη ζωνη για τα εισιτηρια.Επισης ξεφεύγεις λίγο σε αποσταση
Edit: και το fgc είναι μετρο απλά εκτός πόλης γίνεται υπεργειος και το διαχειρίζεται άλλος φορέας.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.748
Πλέον το fgc είναι το ίδιο με το μετρό με τα ίδια εισιτήρια.Το ξενοδοχείο που είχε αναφέρει
είναι 1 ζώνη με τέρμα την πλ Καταλονίας.
 

el_kouve

Member
Μηνύματα
23
Likes
1
https://www.booking.com/hotel/es/oa...13;srpvid=e12e559224b5013a;type=total;ucfs=1& Καλησπέρα ξανά serginio + panpan .. κατέληξα στο oasis να κλείσω μετά κ από τις θετικές σας γνώμες κ των δυο σας ..πάμε τώρα σε άλλες λεπτομέρειες .. από αεροδρόμιο στο oasis πως καταλήγω ;;; Τι παίρνω κ που κατεβαίνω ;;; Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
https://www.booking.com/hotel/es/oasis-barcelona.el.html?aid=356980;label=gog235jc-hotel-el-es-oasisNbarcelona-unspec-gr-mob-L:el-O:eek:sSx-B:safari-N:XX-S:bo-U:c-H:s;sid=9aeefa818bc9b8df9d416533cc3b1bc5;cdist=1,3 χλμ.;checkin=2018-11-24;checkout=2018-11-28;dest_id=-372490;dest_type=city;dist=0;group_adults=2;hapos=1;highlighted_blocks=9289211_88154464_0_2_0;m_occ=2;matching_block_id=9289211_88154464_0_2_0;room1=A,A;sb_price_type=total;srepoch=1536235813;srpvid=e12e559224b5013a;type=total;ucfs=1& Καλησπέρα ξανά serginio + panpan .. κατέληξα στο oasis να κλείσω μετά κ από τις θετικές σας γνώμες κ των δυο σας ..πάμε τώρα σε άλλες λεπτομέρειες .. από αεροδρόμιο στο oasis πως καταλήγω ;;; Τι παίρνω κ που κατεβαίνω ;;; Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Ποιο αεροδρόμιο θα μας πεις πρώτα. Βαρκελώνη ή Girona;Από το El Prat εχει οδηγιες
http://www.hoteloasis.es/how-to-arrive.php
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.314
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom