Ντουμπάι 7 μέρες στο Ντουμπάι

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
εχω να σας αποκαλυψω πως οταν πηγαιναμε για μπανιο στην πισινα ελεγε η Μαρια τωρα Κλαιρη θα γραψουμε την ιστορια...της θυμιζα εγω πραγματα και εφοσον εχει το συγρραφικο ταλεντο γραφει την ιστορια....εγω εχω τα προταξιδιου και η αδερφη μου τα μετα...ο καθενας στο ποστο του που λενε.
τωρα να δειτε ξεπατωμα που της λεω Μαρακι δε γραφεις και για την Ισπανια που τα λες τοσο ωραια????και μετα για την Αυστρια κτλ...

σημειώσεις κρατούσα για ονόματα, έχω μια σχετική αμνησία το ξέρεις, σιγά μην έγραφα ιστορία για ταξίδι στο ίδιο το ταξίδι!! :roll:;)

Αχ Ισπανία ήταν τέλεια, τελειότερα από ποτέ! αλλά για να θυμηθώ ονόματα και τέτοια θέλω μελέτη και ηρεμία. Μήπως να πάμε ένα ταξιδάκι να ηρεμήσω???:bleh::bleh::bleh:
 

klaire

Member
Μηνύματα
76
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
ναι ναι ναι...συμφωνώ...δεν πάμε ενα ταξιδάκι για να γράψεις για ένα παλαιότερο ταξιδάκι??? έτσι δεν κάνουν κι οι συγγραφείς???
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Ίσως η πιο καλογραμμένη και πλήρης ιστορία για την "ακατονόμαστη" πόλη.Με τόσα που γράφονται εδώ μέσα...θα έπρεπε να την είχαμε ήδη βομβαρδίσει!!!!
Αντιθέτως εσείς την γυρίσατε,κάνατε το μπανάκι σας,ήπιατε τα ποτάκια σας...την ευχαριστηθήκατε όπως κάθε άλλον προορισμό.
Σπάσατε το κατεστημένο και μπράβο σας!!
Και εις άλλα....

Υ.Γ.Μήπως να γράψετε και στην travelpedia;Έτσι για να σκάσουν μερικοί κολλημένοι:haha::haha:
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Ίσως η πιο καλογραμμένη και πλήρης ιστορία για την "ακατονόμαστη" πόλη.Με τόσα που γράφονται εδώ μέσα...θα έπρεπε να την είχαμε ήδη βομβαρδίσει!!!!
Αντιθέτως εσείς την γυρίσατε,κάνατε το μπανάκι σας,ήπιατε τα ποτάκια σας...την ευχαριστηθήκατε όπως κάθε άλλον προορισμό.
Σπάσατε το κατεστημένο και μπράβο σας!!
Και εις άλλα....

Υ.Γ.Μήπως να γράψετε και στην travelpedia;Έτσι για να σκάσουν μερικοί κολλημένοι:haha::haha:

ευχαριστώ dmdoc:D
για να καταλάβεις το φοβερό site εδώ το ανακάλυψα ψάχνοντας πληροφορίες για Ντουμπάι...οπότε καταλαβαίνεις πόσο "χαρά" πήρα όταν διάβαζα όλα τα καλά που έχουν γραφτεί εδώ γι αυτό το μέρος λίγες μέρες πριν φύγω για το ταξίδι!! Είπα να πάω ανεπηρέαστη και να το κρίνω με τα δικά μου μάτια γιατί πιστεύω οτι κάθε ταξίδι έχει να σου δώσει κάτι. Γι αυτό και έγραψα την ιστορία γιατί τελικά ο καθένας διαχειρίζεται τις εικόνες του διαφορετικά. Ωστόσο κατανοώ πως για ταξιδευτές που έχουν πάει στα πέρατα της γης μπορούν κάμια μέρη να τους μένουν αδιάφορα. Αυτό δεν είναι κακό, το κακό είναι να μην είσαι ανοιχτόμυαλος. Πόσο μάλλον αν είσαι ταξιδευτής!
 

Johnpro

Member
Μηνύματα
130
Likes
22
γεια σου βρε Μαρια με την λεπτομερη αφηγηση σου . :) στεναχωριοσουνα το τι θα γραψεις , βιβλιο εκδοσες ;) σε παραδεχομαι και για τις λεπτομεριες που θυμασαι και χρονο που αφιερωσες για να την γραψεις . πολυ ωραια η ιστορια σου και κατατοπιστικη ευχομαι παντα να περνας καλα και να εξερευνης σε βαθος τα ταξιδια σου . :clap:
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
γεια σου βρε Μαρια με την λεπτομερη αφηγηση σου . :) στεναχωριοσουνα το τι θα γραψεις , βιβλιο εκδοσες ;) σε παραδεχομαι και για τις λεπτομεριες που θυμασαι και χρονο που αφιερωσες για να την γραψεις . πολυ ωραια η ιστορια σου και κατατοπιστικη ευχομαι παντα να περνας καλα και να εξερευνης σε βαθος τα ταξιδια σου . :clap:

Καλέ τι να γράψω ήξερα που να τα γράψω δεν ήξερα και ρώταγα..;)
σ'ευχαριστώ πολύ κι εγώ το εύχομαι να περνώ καλά και να ταξιδεύω και σε μένα και σε σένα και σε όλους!
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Σπάσατε το κατεστημένο και μπράβο σας!!
Και εις άλλα....

Υ.Γ.Μήπως να γράψετε και στην travelpedia;Έτσι για να σκάσουν μερικοί κολλημένοι:haha::haha:
Με σπαραγμό ψυχής έχω να δηλώσω ότι πριν λίγο έκανα μπαμ και έσκασα από το κακό μου γιατί θεωρώ ένα ταξίδι στο Dubai σαβούρα...

Επίσης να δώσω συγχαρητήρια στους fan του Dubai που έσπασαν (!!) το κατεστημένο και να τους ευχηθώ και εις ανώτερα... το Φαληράκι , η Πατάγια και η Μαγιόρκα ας είναι οι επόμενοι στόχοι τους...

Ωστόσο κατανοώ πως για ταξιδευτές που έχουν πάει στα πέρατα της γης μπορούν κάμια μέρη να τους μένουν αδιάφορα. Αυτό δεν είναι κακό, το κακό είναι να μην είσαι ανοιχτόμυαλος. Πόσο μάλλον αν είσαι ταξιδευτής!
Τι άραγε θέλει να πει ο ποιητής? οτι όποιος ταξιδεύει πολύ,είναι δηλαδή σε θέση να συγκρίνει και χαρακτηρίζει ορισμένα μέρη το απόλυτο χάλι είναι και στενόμυαλος? Α και να μην παρεξηγηθώ... δεν θεωρώ το Dubai αδιάφορο μέρος , το θεωρώ χάλια μέρος...
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Μαρια μου μολις εκανες τη γνωριμια με τον γερο-παραξενο του forum.
Αυτο που σου συμβαινει τωρα, ειναι κατι αναλογο ολων των κοινωνιων μικρης κλιμακας οι οποιες εχουν τελετες ενηλικιωσης και αποδοχης για full membership. Κατι σαν jamboree
δηλαδη. Ψυχραιμια! δεν ειναι τιποτε.
 
Μηνύματα
2.490
Likes
3.197
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Με σπαραγμό ψυχής έχω να δηλώσω ότι πριν λίγο έκανα μπαμ και έσκασα από το κακό μου γιατί θεωρώ ένα ταξίδι στο Dubai σαβούρα...

:haha::haha:όχι τέτοια όχι τέτοια...να σου δώσουμε ένα φιλί της ζωής να σε ανανήψουμε!!
Και να σου θυμίσω ...όπως και σε όλους τους νεώτερους...που δεν σε είχαν διαβάσει το περιβόητο "Dubai θα με συγχωρέσεις;"στο social σελ 12..,πόσο όμορφα είχες περάσει καλέ μου traveller:clap:είτε δουλεύοντας μας είτε ζώντας πραγματικά ανεπανάληπτες στιγμές στο υπέροχο Ντουμπάι...
Ε άσε και τους υπόλοιπους να κάνουν κι αυτοί την πλάκα τους,το κέφι τους...αχ μας πιάσαν κι οι ζέστες:haha:
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Με σπαραγμό ψυχής έχω να δηλώσω ότι πριν λίγο έκανα μπαμ και έσκασα από το κακό μου γιατί θεωρώ ένα ταξίδι στο Dubai σαβούρα...

Επίσης να δώσω συγχαρητήρια στους fan του Dubai που έσπασαν (!!) το κατεστημένο και να τους ευχηθώ και εις ανώτερα... το Φαληράκι , η Πατάγια και η Μαγιόρκα ας είναι οι επόμενοι στόχοι τους...



Τι άραγε θέλει να πει ο ποιητής? οτι όποιος ταξιδεύει πολύ,είναι δηλαδή σε θέση να συγκρίνει και χαρακτηρίζει ορισμένα μέρη το απόλυτο χάλι είναι και στενόμυαλος? Α και να μην παρεξηγηθώ... δεν θεωρώ το Dubai αδιάφορο μέρος , το θεωρώ χάλια μέρος...

εγώ η ποιήτρια θεωρώ στενόμυαλο κάποιον που όταν του λέω ένιωσα έτσι να μου λέει όχι ένιωσα αλλιώς. του λέω πέρασα όμορφα και επιμένει πως όχι δεν πέρασα. του λέω πως μάρεσε εκεί που πήγα και ξαναεπιμένει πως όχι! ψευδαίσθηση ήταν? με σένα δεν την έχω κάνει αυτήν την κουβέντα αλλά μιας και ρωτάς γι αυτό σου εξηγώ.. Θα προτιμούσα πάντως έχω να σου πω πως αν ποτε κουβεντιάζαμε να με μυούσες έστω και νοερά στα φοβερά μέρη που έχεις πάει κι όχι να με (σνομπάρεις?) επειδή πήγα και μ' 'αρεσε εκεί που εσύ θεωρείς οτι είναι χάλια!:p
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Μαρια μου μολις εκανες τη γνωριμια με τον γερο-παραξενο του forum.
Αυτο που σου συμβαινει τωρα, ειναι κατι αναλογο ολων των κοινωνιων μικρης κλιμακας οι οποιες εχουν τελετες ενηλικιωσης και αποδοχης για full membership. Κατι σαν jamboree
δηλαδη. Ψυχραιμια! δεν ειναι τιποτε.

:p:p Το jamporee τι είναι δεν ξέρω:roll:?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.116
Μέλη
38.934
Νεότερο μέλος
msayath

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom