Άραξος με ΜΜΜ;

xristoforos

Member
Μηνύματα
8
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ισπανια, σουηδια, δανια
Ταξίδι-Όνειρο
λατινικη αμερικη
Καλημέρα. Μόλις τώρα ξαναπήρα στο κτελ Πάτρας, και μου πε για Άραξο κάνει μια ώρα! Και έχει στις 12 δρομολόγιο, οπότε βολέυει μια χαρά. Επιπλέον μπορείς να είσαι αεροδρόμιο μισή ώρα πριν την πτήση
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.052
Δεν θέλω να σε αγχώσω, αλλά ή ryan είναι ιδιαίτερα αυστηρή στο χρόνο που πρέπει να είσαι εκεί πριν την πτήση
Please note:
  • The Bag Drop Desks close 40 minutes before the scheduled flight departure time.
  • The Boarding Gate closes 20 minutes before the scheduled flight departure time.
Η απόφαση δική σου.
 
Last edited by a moderator:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.052
Εχθές έφτασε δικό μου άτομο Άραξο και υπήρχε λεωφορείο του ΚΤΕΛ Πάτρας να περιμένει έξω από το αεροδρόμιο για Πάτρα. Ο οδηγός ενημέρωσε ότι το ΚΤΕΛ έχει λίστα με τις πτήσεις και μεταφέρει τους επιβάτες πριν και μετά τις πτήσεις. Κόστος μεταφοράς για κάθε διαδρομή 8 ευρώ. Επιτέλους!
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Εχθές έφτασε δικό μου άτομο Άραξο και υπήρχε λεωφορείο του ΚΤΕΛ Πάτρας να περιμένει έξω από το αεροδρόμιο για Πάτρα. Ο οδηγός ενημέρωσε ότι το ΚΤΕΛ έχει λίστα με τις πτήσεις και μεταφέρει τους επιβάτες πριν και μετά τις πτήσεις. Κόστος μεταφοράς για κάθε διαδρομή 8 ευρώ. Επιτέλους!
πολυ καλο!!
υποθετω το ιδιο καθεστως θα ισχυει και για τις δεκαδες πτησεις της TUI καθως και των αλλων εταιρειων:rolleyes:

ΥΓ 27/4 1715 πιανει ryan απο αμστερνταμ,αν ενδιαφερεται κανεις.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Καλα νεα αυτα !!!!!
Αυτο ελειπε να μην εβαζε το ΚΤΕΛ ...θα ηταν πολυ λωλομυαλοι αν το αφηναν ετσι...λεφτα κερδιζουν.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.428
Αφου σας τα είπα ρε παιδιά ....αργούμε λίγο αλλά στο τέλος κάτι γίνεται...
 

xristoforos

Member
Μηνύματα
8
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ισπανια, σουηδια, δανια
Ταξίδι-Όνειρο
λατινικη αμερικη
Καλημέρα. Πήρα το ΚΤΕΛ πριν μια βδομάδα που πετουσα για Μιλάνο. Το δρομολόγιο ήταν στις 12. Στα γραφεία μου είπαν την ίδια μέρα ότι κάνει 45 λεπτά! Ο οδηγός ήταν επιεικως απαράδεκτος. Σταματούσε κάθε 2 λεπτά, έτρωγε, και πήρε και ένα ΄φιλό του μαζί για παρέα. Σαν να μην έφτανε αυτο, πήρε και λαθο δρόμο σε κάποιοα στιγμή... Μην τα πολυλογω, φθάσαμε 1.35 στην αρχή δεν μας δέχθηκαν στη πτήση, τελικά τα καταφέραμε....
 

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Καλημέρα. Πήρα το ΚΤΕΛ πριν μια βδομάδα που πετουσα για Μιλάνο. Το δρομολόγιο ήταν στις 12. Στα γραφεία μου είπαν την ίδια μέρα ότι κάνει 45 λεπτά! Ο οδηγός ήταν επιεικως απαράδεκτος. Σταματούσε κάθε 2 λεπτά, έτρωγε, και πήρε και ένα ΄φιλό του μαζί για παρέα. Σαν να μην έφτανε αυτο, πήρε και λαθο δρόμο σε κάποιοα στιγμή... Μην τα πολυλογω, φθάσαμε 1.35 στην αρχή δεν μας δέχθηκαν στη πτήση, τελικά τα καταφέραμε....
Καλό θα ήταν αυτό να το καταγγείλεις στο ΚΤΕΛ, και να μην αρκεστείς σε μια απλή αναφορά στο φόρουμ. Γιατί οι άνθρωποι έχουν την εντύπωση ότι μας κάνουν και χάρη!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.052
Καλημέρα. Πήρα το ΚΤΕΛ πριν μια βδομάδα που πετουσα για Μιλάνο. Το δρομολόγιο ήταν στις 12. Στα γραφεία μου είπαν την ίδια μέρα ότι κάνει 45 λεπτά! Ο οδηγός ήταν επιεικως απαράδεκτος. Σταματούσε κάθε 2 λεπτά, έτρωγε, και πήρε και ένα ΄φιλό του μαζί για παρέα. Σαν να μην έφτανε αυτο, πήρε και λαθο δρόμο σε κάποιοα στιγμή... Μην τα πολυλογω, φθάσαμε 1.35 στην αρχή δεν μας δέχθηκαν στη πτήση, τελικά τα καταφέραμε....
Φίλε, είναι κρίμα που πέρασες τέτοια ταλαιπωρία, αλλά σου είχα απαντήσει στο προηγούμενο post σου ότι παίρνεις πολύ μεγάλο ρίσκο υπολογίζοντας μόνο μισή ώρα άφιξη πριν την πτήση. Δεν υπήρχε δρομολόγιο πριν τις 12, ώστε να φτάσεις με την άνεσή σου; Νομίζω ότι και από το Ελ. Βενιζέλος να πετάξεις, δεν ρισκάρεις να φτάσεις στο παρά πέντε, πόσο μάλιστα όταν είναι αναρτημένοι οι περιορισμοί της συγκεκριμένης εταιρείας για το πότε κλείνει το check in.
 

feugatos

Member
Μηνύματα
30
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Brescia Verona
Ταξίδι-Όνειρο
Ταξίδι στο όνειρο........
Τότε από ποιους είναι φυλασσόμενο το πάρκιν του πολιτικού αεροδρομίου που βρίσκεται εντός του στρατιωτικού? Από ιδιωτική σεκιούριτι?
Το parking του πολιτικού αεροδρομίου δεν έχει καμια σχέση με το στρατιωτικό αεροδρόμιο.Το μονο που μοιράζονται τα δυο αεροδρόμια είναι ο αεροδιάδρομος.
Το πολιτικο αεροδρόμιο έχει ξεχωριστή είσοδο και κτιριακές εγκαταστάσεις (μικρές αλλα την κάνουν τι δουλειά τους).υποθέτω πως εννοούν φυλασσόμενο γιατί είναι περιφραγμένο και σχετικά ελεγχόμενο, από τις κτιριακές εγκαταστάσεις(παιδιά μιλάμε για ένα μικρό αεροδρόμιο)!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.897
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom