ΗΠΑ Άρνηση Βιζας και Εστα

Stelth7

Member
Μηνύματα
10
Likes
3
Η αλήθεια είναι ότι δεν είχα πολλές πληροφορίες για το ΕΣΤΑ! Φταίω και εγώ από την μία γιατί δεν είχα την καλύτερη πληροφόρηση αλλά όχι επειδή κάναμε απλά μια αίτηση ‘που οκαυ δεν έγινε και κάτι’ να μην μπορούμε να πάρουμε πλέον ούτε ΕΣΤΑ! Τέλος πάντων ίσως δοκιμάσω και για ΕΣΤΑ αυτές τις μέρες! Αν και δεν νομιζω απο αυτά που διαβάζω να έχω πολλές ελπίδες!
 

Stelth7

Member
Μηνύματα
10
Likes
3
Έκανες πατάτα. Τέλος. Λογικό το βρίσκω πως δεν σου έδωσαν βίζα, μιας και δεν υπήρχε λόγος να σου δώσουν.

Με το ΕΣΤΑ θα μπορούσες να πετάγεσαι κάθε τρεις και λίγο στις ΗΠΑ.
Τι εννοείς θα μπορούσες; Δεν θα μπορέσω κάποια στιγμή να κάνω αίτηση απλά και μόνο επειδή έκανα αίτηση για βίζα;
 

whoknows

Member
Μηνύματα
742
Likes
2.228
Επόμενο Ταξίδι
Στο φεγγαρι
Ταξίδι-Όνειρο
Στο κεντρο της Γης

Stelth7

Member
Μηνύματα
10
Likes
3
Παιδιά γνωρίζει κανείς κάποιον που να του είχε απορριφθεί αίτηση βίζας και να έκανε αίτηση για ΕΣΤΑ και να έγινε δεκτή; Και αν ναι, μετά από ποσό διάστημα έκανε αίτηση για ΕΣΤΑ; Εγώ σκέφτομαι να το κάνω κάτι μέρες μετά! Έχω και ένα εισιτήριο μην πάει τζάμπα τουλάχιστον να του αλλάξω την επιστροφή!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.371
Likes
14.276
ESTA applications may be submitted at any time prior to travel, and once approved, will be valid for up to two years or until the applicant’s passport expires, whichever comes first.
https://gr.usembassy.gov/visas/visa-waiver-program/
Στις αρχές του 2016 νομίζω ανακοινώθηκε οτι για Ελλάδα είναι 1 χρόνος πλέον.Και η πρώτη Εστα που έβγαλα το καλοκαίρι του 2016 ήταν για 1 χρόνο.Το ίδιο και η δεύτερη το 2017.
 

whoknows

Member
Μηνύματα
742
Likes
2.228
Επόμενο Ταξίδι
Στο φεγγαρι
Ταξίδι-Όνειρο
Στο κεντρο της Γης
Στις αρχές του 2016 νομίζω ανακοινώθηκε οτι για Ελλάδα είναι 1 χρόνος πλέον.Και η πρώτη Εστα που έβγαλα το καλοκαίρι του 2016 ήταν για 1 χρόνο.Το ίδιο και η δεύτερη το 2017.
τι να σου πω φιλε μου, παντως απο το Athens Embassy το βρηκα. Οπως και να εχει ειναι σπανιες οι περιπτωσεις που καποιος βγαζει ΕΣΤΑ και δεν ταξιδευει εντος του χρονου
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.371
Likes
14.276
τι να σου πω φιλε μου, παντως απο το Athens Embassy το βρηκα. Οπως και να εχει ειναι σπανιες οι περιπτωσεις που καποιος βγαζει ΕΣΤΑ και δεν ταξιδευει εντος του χρονου
Και εγώ δεν ξέρω τι ισχύει...Τον Απρίλιο του 2016 υπήρχαν δημοσιεύματα σαν αυτό

http://www.lifo.gr/now/greece/98555

΄Όταν το καλοκαίρι έκανα αίτηση μου έδωσαν για ένα χρόνο.Το φθινόπωρο του 17 πάλι για ένα χρόνο.Δεν έδωσα σημασία γιατί είχα διαβάσει ότι μειώθηκε.Δίνουν ανάλογα την περίπτωση;΄Ας ενημερώσει και όποιος έβγαλε μετά το 16.
 
Last edited:

evi01

Member
Μηνύματα
1.089
Likes
1.658
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Έβγαλα ESTA τον Ιανουάριο του 2017 και ίσχυε για 1 χρόνο. Το Μάρτιο του 2018 ταξίδεψα με καινούργια.
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.089
Likes
1.658
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Μου έστειλαν ειδοποίηση 1 μήνα πριν τη λήξη της.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.779
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom