Αγορά βαλίτσας – χειραποσκευής

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.311
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
ιδου, κατω απο τη μυτη σας, Θεσσαλονικιοι. Εφαμιλλη των κορυφαιων κινεζικων οικων.
Κατσε να περάσει τα απαιτητικά τεστ πρώτα, μη βιάζεσαι... :haha:
Η αλήθεια πάντως είναι ότι σε τέτοιες αγορές βρίσκεις διαμαντάκια.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.006
Likes
40.909
Κατσε να περάσει τα απαιτητικά τεστ πρώτα, μη βιάζεσαι... :haha:
Η αλήθεια πάντως είναι ότι σε τέτοιες αγορές βρίσκεις διαμαντάκια.
Ναι ειδα και τις Cabin max που εχω ραψει χερουλια και ιμαντα σε 2 back pack ως τωρα και μια βαλιτσα χωρις ροδα στο 2ο ταξιδι, ενω εχουν το θρασος να τις χρεωνουν 40-50 ευρω οι απατεωνες.
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Ναι ειδα και τις Cabin max που εχω ραψει χερουλια και ιμαντα σε 2 back pack ως τωρα και μια βαλιτσα χωρις ροδα στο 2ο ταξιδι, ενω εχουν το θρασος να τις χρεωνουν 40-50 ευρω οι απατεωνες.
Και την είχα για μια από τις κορυφαίες αυτή στις διαστάσεις 55χ40χ20.

Την cabin zero στις αντίστοιχες διαστάσεις την έχει δοκιμάσει κανείς;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.006
Likes
40.909
Και την είχα για μια από τις κορυφαίες αυτή στις διαστάσεις 55χ40χ20.
Τι να σου πω, ποτε δεν τις εχω φορτωσει πανω απο 8 κιλα γιατι αυτος ειναι και ο σκοπος τους μεχρι 8 κιλα.
Επειδη εχω και σακιδιο πλατης no name εδω και δεκαετια που εχει φορτωθει πολλες φορες με 10 κιλα και δεν εχει κανενα προβλημα σε ιμαντες, στο λεω με σιγουρια οτι οι Cabin max 3 στις 3 βγαλανε προβλημα με περιορισμενη χρηση.
 

Mary Stardust

Member
Μηνύματα
86
Likes
575
Εχω μια cabin Max απο το 2015
40*50*20. Ηταν η σειρά που έχει πάνω τις διαστάσεις ζωγραφισμενες με λευκό. Στην κυριολεξία την έχω λιώσει. Έχει τσακίσει λίγο στις γωνίες στα σιρίτια. Πήρα φέτος στη black Friday ένα σακίδιο Osprey daylite carry-on travel pack 44 lt. Ξεκούραστο. Με αεραγωγούς για να μην ιδρώνει η πλάτη και θέση για μπουκάλι στα πλαϊνά.
Φαίνεται γερή κατασκευή και χωράει πολλά ρούχα.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.428
Likes
4.412

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Την εχω απο το καλοκαιρι και προς το παρον φαινεται δυνατη (εχει φαει κοπανημα δυσαναλογο με το χρονο που την εχω)
 

Sof Guru

Member
Μηνύματα
221
Likes
1.259
Επόμενο Ταξίδι
Πάργα-Πηγές Αχέροντα
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία, Αργεντινή
Παιδιά έχω πλέον όσο παράξενο και αν ακούγεται δεν χρησιμοποιώ βαλίτσα ούτε καν χειραποσκευή καμπίνας . Έχω αγοράσει το 35 lt σακίδιο της SUISSEWIN και είναι πραγματικά ανθεκτικό και τεράστιο. Στην τιμή των 40 ευρώ και με καλές κριτικές το πήρα λίγο απερίσκεπτα αλλά τελικά ήταν μια must have επιλογή. Με έχει καλύψει μέχρι και 6ήμερο χειμερινό ταξίδι και δεν είμαι από τα άτομα που κουβαλάνε λίγα ρούχα κλπ μαζί τους γιατί γενικά κρυώνω. Στην δεύτερη φώτο είναι ένα παιδικό τρόλευ από το γνωστό γερμανικό που είναι επίσης αγορά έκπληξη. Εγώ το είχα πάρει 20 ευρώ και είναι πραγματικά βολικό αν και προτιμώ το σακίδιο πλάτης διότι τα τρολέυ μετά από καμιά 15αρια χρήσεις έχουν θέμα με τον μηχανισμό που τα σέρνεις. Το μοναδικό μείον στο συγκεκριμένο τρόλευ που είναι επίσης δοκιμασμένο σε αρκετά ταξίδια χωρίς να το προσέχω ιδιαίτερα.
 

Attachments

paefstra

Member
Μηνύματα
13.006
Likes
40.909
Το παιδικο τρολει με μηκος 50 εκ ειναι εκτος προδιαγραφων για προσωπικο αντικειμενο και πολυ μικρο για χειραποσκευη αν θες 40 λιτρα και χωραει μολις 21.
 

Sof Guru

Member
Μηνύματα
221
Likes
1.259
Επόμενο Ταξίδι
Πάργα-Πηγές Αχέροντα
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία, Αργεντινή
Το παιδικο τρολει με μηκος 50 εκ ειναι εκτος προδιαγραφων για προσωπικο αντικειμενο και πολυ μικρο για χειραποσκευη αν θες 40 λιτρα και χωραει μολις 21.
Ναι με αεροπλάνο το έχω χρησιμοποιήσει μόνο 2 φορές και τις δύο με πτήση της ολυμπιακής σε νησί. Ισχύει αυτό που λες όχι ότι το πρόσεξε κανένας διότι μας δίνουν δωρεάν την 23 κιλών και αν χρειαστεί την αφήνεις εκτός καμπίνας ( δεν έτυχε) .Είναι μεγαλύτερο από σακίδιο και μικρότερο από χειραποσκευή. Αλλά για κοντινά ταξίδια οδικώς και ακτοπλοϊκώς είναι ότι πρέπει γιατί διατηρεί τα ρούχα τακτοποιημένα και λιγότερο τσαλακωμένα από το σακίδιο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.170
Μηνύματα
882.794
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom