Αγορά βαλίτσας – χειραποσκευής

Smaragda53

Member
Μηνύματα
988
Likes
2.082
Επόμενο Ταξίδι
αχ, μακάρι νάξερα!
Ταξίδι-Όνειρο
Πολυνησία
από ΑΒ της γειτονιάς μου αγόρασα τη χειραποσκευή (σκληρή με 4 ροδάκια) 30 ευρώ πριν 15 μέρες
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.010
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Καλησπέρα για βαλίτσα παραδοτέα μέχρι 23 κιλών περίπου τι διαστάσεις πρέπει να κοιτάξω;
Σε αυτή την περίπτωση δεν υπάρχει περιορισμός σε διαστάσεις.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.010
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Μονο αν πεταει με wizz αλλιως μια χαρα υπαρχει!158εκ συνολικα αν θυμαμαι καλα μαζι με τα ροδακια
Πρώτη φορά το ακούω. Τουλάχιστον στην πράξη ποτέ δεν μου έχει γίνει νύξει ή ούτε έχω ακούσει κάτι ανάλογο για κάποιον άλλον.
Πάντως αν όντως το όριο είναι 158εκ, είναι σαν να μην υπάρχει όριο. Μιλάμε για διάσταση ντουλάπας.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.280
Πρώτη φορά το ακούω. Τουλάχιστον στην πράξη ποτέ δεν μου έχει γίνει νύξει ή ούτε έχω ακούσει κάτι ανάλογο για κάποιον άλλον.
Πάντως αν όντως το όριο είναι 158εκ, είναι σαν να μην υπάρχει όριο. Μιλάμε για διάσταση ντουλάπας.
Μήπως εννοεί συνολικές διαστάσεις;
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.010
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
80+50+28 ειναι μια νορμαλ μεγαλη βαλιτσα.
Α, προσθετικά; Οκ έτσι ναι είναι νορμάλ. Η δικιά μου είναι σίγουρα μεγαλύτερη κ ποτέ δεν έγινε έλεγχος διαστάσεων παρά μόνο κιλων.
Αλήθεια υπάρχει άνθρωπος που του έχουν μετρήσει παραδοτέα βαλίτσα; 20 χρόνια ταξιδεύω, τι στο καλό...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.017
Likes
40.988
Μου λειπει φοβερα η ποικιλια σε ημισκληρες βαλιτσες με μισοκρυμμενα ροδακια, οπως της American Tourister. Η αγορα εχει γεμισει πλαστικες σκληρες με ροδακια spinner που κοβουν 5 λιτρα χωρητικοτητας λογω της αποστασης απο το εδαφος. Στην Cabin max spinner σκληρη που εκανε μολις 4 ταξιδια λογω κοβιντ βρηκα ηδη ραγισμα στο σημειο της συνδεσης της ροδας με το "σωμα" της βαλιτσας. Η ζημια εγινε σε ταξιδι με τρενο. Ζητησα εξηγησεις απο την Cabin max με μειλ. Το υλικο οπως εξεχει απο το ραγισμα ειναι ελαστικο μεν αλλα πιο λεπτο κι απο ταπερ φαγητου.
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.017
Likes
40.988
Παραγγειλα αυτην τη γερμανικη απο Amazon με μεταφορικα μονο 7 ε. Οι spinners ειναι μονο για αεροδρομια. Εμεις που εχουμε λεωφορεια, τρενα κλπ δεν μας κανουν.
https://www.amazon.de/-/en/Travelit...41a-87fc-ea658a94ad8f&ref_=ci_mcx_mr_hp_atf_m
 

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.762
Likes
14.563
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
μεταφορικα μονο 7 ευρω paestra? εμενα γιατι βγαινουν 13;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.298
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom