Aegean Airlines Ακυρώσεις, αλλαγές, voucher, επιστροφή χρημάτων

thalia_2012

Member
Μηνύματα
51
Likes
107
Επόμενο Ταξίδι
Ηνωμένο Βασίλειο
Ταξίδι-Όνειρο
Κρήτη

thalia_2012

Member
Μηνύματα
51
Likes
107
Επόμενο Ταξίδι
Ηνωμένο Βασίλειο
Ταξίδι-Όνειρο
Κρήτη
Έχεις μπει στην κράτηση σου στο site της aegean και βλέπεις ότι δικαιούσαι 20 κιλά βαλίτσα; Καλό ταξίδι και καλά ψώνια:p
Καλημέρα!Έκλεισα με την go light της aegean πρόσθετη βαλίτσα. Οι διαστάσεις που βρήκα στο σαιτ είναι σύνολο 158cm.. Αλλά επειδή πρώτη φορά κλείνω με βαλίτσα δε ξέρω τι σημαίνει αυτό το ''συνολικά'' ...Ίσως να προσθέσω πλατος, υψος, πάχος;


Δεν έκανα ανανέωση και δεν είδα ότι έχει απαντηθεί...συγνώμη
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Επιστρέφοντας από Πράγα, μας είπαν να βάλουμε τις χειραποσκευές μας στο ειδικό μεταλλικό κουτί ελέγχου των σωστών διαστάσεων.
Η δική μου χώρεσε (οριακά), η βαλιτσούλα της δικιάς μου δεν χωρούσε λόγο εξογκωμάτων και την παραδώσαμε (χωρίς κόστος)
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Στο αεροδρομιο της Βιεννης οχι μονο μετρανε τις βαλιτσες χειραποσκευη 8κλ αλλα τις ζυγίζουν κιολας αν ειναι πανω απο 9.500κλ την παραδιδεις με κόστος ! Ελληνας φοιτητης εκει μου ειπε οτι παντα γινετε αυτο...μπρρρρ
 

alma

Member
Μηνύματα
3.718
Likes
15.048
Καλά ναι στο Χήθροου τις ζυγίζουν αλλά αυτό δεν με άγχωσε,γιατί πάντα φροντίζω να μην ξεπερνώ το επιτρεπόμενο βάρος.
Αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν που ο άντρας μου είχε ένα πολύ μικρό σακιδιάκι πλάτης και η κυρία στην παράδοση των βαλιτσων μας είπε πως θα μπορούσαν να μην το επιτρέψουν στον έλεγχο των χειραποσκευών.Αν και συμπλήρωσε πως είναι πολύ μικρή η πιθανότητα εφόσον πρόκειται για τόσο μικρό backpack.Ουσιαστικά χωρούσαν τα ταξιδιωτικά έγγραφα και οι ταξιδιωτικοί οδηγοί μας μέσα. Ποτέ άλλοτε με Aegean δεν μας το είχαν πει.Τελικά βέβαια κανείς δεν έδωσε σημασία στο backpack του,άλλωστε πολλές τσάντες που κρατάμε εμείς οι γυναίκες είναι μεγαλύτερες από αυτό...:D Οι άντρες είναι αδικημένοι μάλλον....
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Καλά ναι στο Χήθροου τις ζυγίζουν αλλά αυτό δεν με άγχωσε,γιατί πάντα φροντίζω να μην ξεπερνώ το επιτρεπόμενο βάρος.
Αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν που ο άντρας μου είχε ένα πολύ μικρό σακιδιάκι πλάτης και η κυρία στην παράδοση των βαλιτσων μας είπε πως θα μπορούσαν να μην το επιτρέψουν στον έλεγχο των χειραποσκευών.Αν και συμπλήρωσε πως είναι πολύ μικρή η πιθανότητα εφόσον πρόκειται για τόσο μικρό backpack.Ουσιαστικά χωρούσαν τα ταξιδιωτικά έγγραφα και οι ταξιδιωτικοί οδηγοί μας μέσα. Ποτέ άλλοτε με Aegean δεν μας το είχαν πει.Τελικά βέβαια κανείς δεν έδωσε σημασία στο backpack του,άλλωστε πολλές τσάντες που κρατάμε εμείς οι γυναίκες είναι μεγαλύτερες από αυτό...:D Οι άντρες είναι αδικημένοι μάλλον....
Στο Χήθροου απ'ότι έχω καταλάβει την πληρώνουν όσοι έχουν να παραδώσουν βαλίτσα πέραν της χειραποσκευής, ή δεν έχουν κάνει ηλεκτρονικό τσεκ-ιν. Έχω ακούσει κόσμο να παραπονιέται γι αυτό, και έχω δει επίσης κόσμο να μπαίνει στο αεροπλάνο με μεγάλη χειραποσκεύη+τσάντα χειρός+3-4 σακκούλες ψώνια από τα γνωστά πολυκαταστήματα της πόλης.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.614
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom