Aegean Airlines Ακυρώσεις, αλλαγές, voucher, επιστροφή χρημάτων

vaggelakas

Member
Μηνύματα
20
Likes
10
Μόλις τὸ ἔκανα, εὐχαριστῶ! μοῦ φαινόταν δύσκολο, ἀλλὰ ἐντάξει, τὸ βρῆκα!
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Μόλις τὸ ἔκανα, εὐχαριστῶ! μοῦ φαινόταν δύσκολο, ἀλλὰ ἐντάξει, τὸ βρῆκα!
Και εκτος απο την βαλιτσα που πληρωσες..μπορεις να εχεις και μια μικρη βαλιτσα και μια τσαντα ή σακιδιο και μερικες σακουλιτσες γλυκα που θα παρεις στη καμπινα του αεροπλανου.. :lol:
 

tom123

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Tour στην Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Ζηλανδία
Καλησπέρα σε όλους. Καθώς σε 10 μέρες πετάω για Ισπανία με χειραποσκευή σε τι κατάσταση βρίσκονται οι έλεγχοι της Aegean στο θέμα των χειραποσκευών; Πιο πολύ σε θέμα ζυγίσματος καθώς και στο αν επιτρέπουν μια extra μικρή τσάντα ώμου ή πλάτης. Σε βάρος μάλλον θα βγω 1-2 κιλά παραπάνω από τα 8 που θέτει ως όριο μαζί με την τσάντα ταχυδρόμου για τα απαραίτητα.
 

Ulysses

Member
Μηνύματα
114
Likes
174
Επόμενο Ταξίδι
Ζυρίχη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Μεξικό
Εδώ δεν τα μετράνε καν τα κιλά.
Ειδικά αν είσαι σε αεροδρομιο που κανεις τσεκ ιν μονος σου και δεν πλησιάσεις το γκισέ δεν υπάρχει περίπτωση να τη ζυγίσουν αλλού.
Στην Ισπανία όταν πας για τσεκ ιν την βάζεις και τη ζυγιζουν αν ειναι από τις μεγαλες, αν και εξαρταται απο την όρεξη του υπαλλήλου. Για 1-2 κιλά δεν μου χουν πει κατι.
Αλλα αν εχεις σκοπο να το ξεπεράσεις κατα πολύ, κάνε αν μπορείς τσεκ ιν απο πριν μονος σου. Ή βαλε σε μια σακουλα κάτι βαρύ που προσθετει και ξαναβαλτο μετα μεσα.
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Καλησπέρα σε όλους. Καθώς σε 10 μέρες πετάω για Ισπανία με χειραποσκευή σε τι κατάσταση βρίσκονται οι έλεγχοι της Aegean στο θέμα των χειραποσκευών; Πιο πολύ σε θέμα ζυγίσματος καθώς και στο αν επιτρέπουν μια extra μικρή τσάντα ώμου ή πλάτης. Σε βάρος μάλλον θα βγω 1-2 κιλά παραπάνω από τα 8 που θέτει ως όριο μαζί με την τσάντα ταχυδρόμου για τα απαραίτητα.
εμάς απο Βαρκελώνη δεν μας ζύγισαν...
 

tom123

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Tour στην Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Ζηλανδία
Αυτό είναι καλό νέο φίλε Vegerazaros καθώς επιστρέφω από Βαρκελώνη ενώ πετάω για Μαδρίτη καθώς όπως είπα μάλλον θα είμαι 1-2 κιλάκια παραπάνω.
 

tom123

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Tour στην Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Ζηλανδία
Χαχαχα.... δεν είμαι και πολύ των σουβενιρ εγώ οπότε θα έλεγα στα ίδια πάνω κάτω θα είμαι αλλά βέβαια ποτέ δε ξέρεις.... :p
 

gelf

Member
Μηνύματα
659
Likes
12.751
Στα τελευταία μου ταξίδια, προς/από Μαδρίτη τον Φεβρουάριο, προς/από Χανιά το Μάρτη, προς/από Βερολίνο τον Απρίλη, προς/από Μόναχο το Μάη, δεν υπήρξε πρόβλημα με το βάρος των χειραποσκευών. Βέβαια μερικές φορές και στις περιπτώσεις που μπαίνεις τελευταίος (όπως εγώ) ή από τους τελευταίους έχεις πρόβλημα το πως να στριμώξεις τα πράγματά σου (χειραποσκευή, μπουφάν, φωτογραφική μηχανή κλπ). Πάντως παρατήρησα ότι σε μερικές πτήσεις (φαίνεται ότι η καμπίνα θα έτεινε στο αδιαχώρητο) στη φυσούνα μετέφεραν αποσκευές (είτε μεγάλες σε μέγεθος είτε από επιβάτη με δύο χειραποσκευές) στο αμπάρι του αεροπλάνου.
 

Clemence

Member
Μηνύματα
305
Likes
80

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.199
Μηνύματα
883.657
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom