Απαραδεκτος Αστυνομικος στην Φρανκφουρτη!

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
ας ηρεμησουν τα πνευματα..
κατ αρχην χαρας το κουραγιο της ερσης του panpan και των αλλων παιδιων που συνεχιζουν να απαντουν και να ξαναπαντουν στον φιλο ροδιτη..

εγω απ οτι καταλαβα ο φιλος ροδιτης απλα ειναι ευαισθητος γιατι απλα καποιος που ετυχε να ειναι γερμανος ισως και να τον κοροιδεψε..ενα τοσο ασημαντο περιστατικο εγινε μεγα θεμα.
μα ακομα και οντως να το εκανε που ειναι το προβλημα?και στην ελλαδα και οπουδηποτε μπορει να ερθεις αντιμετωπος με καποιον στραβο ανθρωπο..κι εγω εχω ειρωνευτει και ολοι μας..

ο γερμανος εκανε τη δουλεια του.αν του ηρθε αυθορμητα να χλευασει τη χωρα μας για να κανει πλακα με τον συναδελφο του δεν εγινε και τιποτα..

και εγω αυτο θα εκανα υποθετω..ελλαδα=φτωχια και ξευτιλα..ας το δεχτουμε κι ας μη θιγομαστε..
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Το οτι ο Γερμανος αστυνομικος ειχε περιεργο στυλακι.
Ναι τις διάβασα όλες τις απόψεις. Εσύ λες ότι αισθάνθηκες κάποια κριτική συμπεριφορά εκ μέρους του, οι άλλοι σου λένε ότι υπερβάλλεις. Μπορεί να ισχύουν και τα δύο, μιας και δεν ήμασταν εκεί να δούμε πώς σου φέρθηκε. Αλλά οκ, ο τίτλος είναι λίγο υπερβολικός...
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.792
Για κανε μου την χαρη, που θα με ειρωνευτεις κιολας.
Εγω?????Γιατι το λες αυτο? επειδη δεν συμφωνουμε?
εχω και εσενα να μου πουλας.... γνωσεις.
Οχι φιλε δεν στις πουλαω,στις δινω δωρεαν.Το αν θα τις παρεις
ειναι δικο σου θεμα
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Οτι και να μου λετε εμενα δεν μου βγαζετε απο το μυαλο οτι μου την ειπε επειδη ειδε οτι ειμαι ''ελληνας'' ή οτι εχω Ελληνιδα μανα, ή οτι ερχομαι απο την Ελλαδα, ή τελοσπαντων οτι εχω σχεση με την ελλαδα.
Η πίστη είναι υπερβατική της λογικής,οπότε δεν καταλαβαίνω γιατί συνεχίζεται όλο αυτό;

Ας κλειδωθεί γιατί κάποιος δεν θα κρατηθεί και θα πέσει κανένα Γαλλικό έτσι που πάει το πράγμα.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Απο την στιγμη που του λεω "η μανα μου", ηταν διπλα μου, λετε να ειχα ορεξη να του πω ψεμματα??? ασε που ψιλομοιαζουμε κιολας.

Τελικά απο όλο αυτό το topic 2 πράγματα τα έμαθα σίγουρα

1ο Οτι ο Roditis ψιλομοιάζει στην μαμά του
και
2ο οτι έιναι χωρίς ηλεκτρικό ρευμα με 0 βαθμούς και κρυώνει .



Οσο μεγαλώνω τελικά μαθαίνω πολλά χρήσιμα πράγματα .
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.792
Η πίστη είναι υπερβατική της λογικής,οπότε δεν καταλαβαίνω γιατί συνεχίζεται όλο αυτό;

Ας κλειδωθεί γιατί κάποιος δεν θα κρατηθεί και θα πέσει κανένα Γαλλικό έτσι που πάει το πράγμα.
Δεν μπορεις να φανταστεις ποσο συγκρατησα τα γαλλικα μου :p
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
......................................................................Δεν φτανει που ειμαι 3 μερες χωρις ρευμα, χωρις ζεσταση με 0 θερμοκρασια τα βραδια, εχω και εσενα να μου πουλας.... γνωσεις.
Με συγχωρείτε, μόλις μπήκα στη παρέα. Διάβασα αρκετά αλλά ίσως έχασα κάτι και δεν μπορώ να καταλάβω, φίλε RoDiTiS, γιατί είσαι σε τέτοιες άσχημες συνθήκες???
Και με την ευκαιρία να αναφέρω την περίπτωση του γιου μου προχθές Κυριακή στο Λονδίνο (είχε πάει για 3 μέρες σε μία διεθνή συνάντηση), όπου του έγινε έλεγχος μέσα στο μετρό , από την αστυνομία, με σωματική έρευνα και πολλές ερωτήσεις, τον ταλαιπώρησαν κανένα 20λεπτο, του είπαν ευχαριστώ και όλα ΟΚ.
Ταξίδια είναι ...έχουν και τα απρόοπτα τους. Και τι έγινε??? Σιγά το πράμα. Όλα καλά!!!
 

RoDiTiS

Member
Μηνύματα
172
Likes
18
Με συγχωρείτε, μόλις μπήκα στη παρέα. Διάβασα αρκετά αλλά ίσως έχασα κάτι και δεν μπορώ να καταλάβω, φίλε RoDiTiS, γιατί είσαι σε τέτοιες άσχημες συνθήκες???
Και με την ευκαιρία να αναφέρω την περίπτωση του γιου μου προχθές Κυριακή στο Λονδίνο (είχε πάει για 3 μέρες σε μία διεθνή συνάντηση), όπου του έγινε έλεγχος μέσα στο μετρό , από την αστυνομία, με σωματική έρευνα και πολλές ερωτήσεις, τον ταλαιπώρησαν κανένα 20λεπτο, του είπαν ευχαριστώ και όλα ΟΚ.
Ταξίδια είναι ...έχουν και τα απρόοπτα τους. Και τι έγινε??? Σιγά το πράμα. Όλα καλά!!!
Εμενα ομως ευχαριστω δεν μου ειπαν. Οσο για τις συνθηκες, ειχε χιονοθυελλα.. πεσανε δεντρα, καταστραφηκανε τα καλωδια του ρευματος με αποτελεσμα 900,000 οικογενειςσ για 4 μερες (μεχρι και σημερα) να ειναι στο σκοταδι και χωρις θερμανση.

Οσο για το θεμα μας, εβγαλα μερικα συμπερασματα.
1) κακως δεν παιρνω μαζι μου την Ελληνικη ταυτοτητα (δεν το λεω ειρωνικα)
2) στα 20+ χρονια που ταξιδευω μεταξυ των 2 χωρων, μονο ο Γερμανος τελικα κανει σωστα τη δουλεια του, ενω ολοι οι υπολοιποι οχι.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
2) στα 20+ χρονια που ταξιδευω μεταξυ των 2 χωρων, μονο ο Γερμανος τελικα κανει σωστα τη δουλεια του, ενω ολοι οι υπολοιποι οχι.

Οχι πολύ άπλά έπεσες σε εναν ''τρόμπα με στολή'' και έτυχε να΄ναι και Γερμανός !!!

Εχεις να δεις πολλά ακόμα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.863
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom