US Airways Απορία σχετικά με υπερατλαντικό ταξίδι

Alex0077

Member
Μηνύματα
235
Likes
117
Λιγότερη ειρωνία θα σε κάνει καλύτερο ταξιδιώτη αλλα μάλλον είσαι τουρίστας
Συγγνώμη ρε παιδιά αλλά και το ύφος κάποιοων είναι λίγο απότομο. Διάβαζα και άλλα τοπικ σχετικά με την aeroflot αλλά και για άλλες και το παρατήρησα αυτό το ύφος από κάποιους πολυταξιδευμένους και γνώστες

Είμαι νέος στο φορουμ... Είμαι άσχετος περί αεροδρομίως και ταξιδιών και με βίζες. Μου γράφει

"Σερεμέτιεβο... η visa για να βγεις τσούζει και να μείνεις 15 ώρες σε αυτό το αχούρι δεν παλεύεται...
"

ΠΟύ να ξέρω εγώ τι είναι το Σερεμέτιεβο; Εγώ νόμιζα ότι εννοούσε το αεροδρόμιο της Μόσχας ότι λέγεται έτσι και αυτό εννοούσε και αχούρι.

Τελοςπαντων.. λάθος συννενόηση.. Όποιος ξέρει κάτι άλλο και θέλει ας το πει.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Συγγνώμη ρε παιδιά αλλά και το ύφος κάποιοων είναι λίγο απότομο. Διάβαζα και άλλα τοπικ σχετικά με την aeroflot αλλά και για άλλες και το παρατήρησα αυτό το ύφος από κάποιους πολυταξιδευμένους και γνώστες

Είμαι νέος στο φορουμ... Είμαι άσχετος περί αεροδρομίως και ταξιδιών και με βίζες. Μου γράφει

"Σερεμέτιεβο... η visa για να βγεις τσούζει και να μείνεις 15 ώρες σε αυτό το αχούρι δεν παλεύεται...
"

ΠΟύ να ξέρω εγώ τι είναι το Σερεμέτιεβο; Εγώ νόμιζα ότι εννοούσε το αεροδρόμιο της Μόσχας ότι λέγεται έτσι και αυτό εννοούσε και αχούρι.

Τελοςπαντων.. λάθος συννενόηση.. Όποιος ξέρει κάτι άλλο και θέλει ας το πει.
1. Το ύφος μου δεν είχε τίποτε, γιατί στην αρχή δεν απευθύνθηκα καν σε σένα αλλά στον Θανάση. Εσύ δεν κατάλαβες που δεν κατάλαβες πουλάς και πνεύμα από πάνω...

2. Όλοι κατάλαβαν τι ήθελα να πω εκτός από σένα... το ξαναλέω λοιπόν... όταν πετάξεις με Aeroflot έχεις μεγάλο connection... παίζουν λοιπόν δύο πράγματα... ή να βγάλεις μια ακριβή visa για να βγεις έξω ή να κάτσεις για 15 περίπου ώρες στο Σερεμετιεβο, ένα από τα αεροδρόμια της Μόσχας, που είναι αχούρι...

3. Μην πετάξεις με US Air έχει τα χάλια της... wifi έχει , επί πληρωμή μόνο, σε μικρά αεροπλάνα... τα αεροπλάνα που έρχονται Ευρώπη δεν έχουν wifi... αυτά μέχρι τον Ιούνιο του 2012...
 

Alex0077

Member
Μηνύματα
235
Likes
117
Traveller said:
1. Το ύφος μου δεν είχε τίποτε, γιατί στην αρχή δεν απευθύνθηκα καν σε σένα αλλά στον Θανάση. Εσύ δεν κατάλαβες που δεν κατάλαβες πουλάς και πνεύμα από πάνω...

2. Όλοι κατάλαβαν τι ήθελα να πω εκτός από σένα... το ξαναλέω λοιπόν... όταν πετάξεις με Aeroflot έχεις μεγάλο connection... παίζουν λοιπόν δύο πράγματα... ή να βγάλεις μια ακριβή visa για να βγεις έξω ή να κάτσεις για 15 περίπου ώρες στο Σερεμετιεβο, ένα από τα αεροδρόμια της Μόσχας, που είναι αχούρι...

3. Μην πετάξεις με US Air έχει τα χάλια της... wifi έχει , επί πληρωμή μόνο, σε μικρά αεροπλάνα... τα αεροπλάνα που έρχονται Ευρώπη δεν έχουν wifi... αυτά μέχρι τον Ιούνιο του 2012...
Anyway, ας μην επεκταθω αλλο στα προηγουμενα. Οι αλλοι προφανως ήξεραν κατι παραπανω απο μενα που ειμαι ασχετος. (δεν το λεω ειρωνικα)

Η us εχει τα χάλια της σε ποιον τομεα;
Εκτος απο αυτη τοτε ποια αλλη να προτιμησω; Μου αρεσε η sas που ειχα παει μια φορα copenhagen. Alitalia την αποκλειω λογω εμπειριας.

Τελος, σχετικα με το πρωτο μου ποστ ξερεις κατι;

Sent from my iPhone using Travel stories
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
XRISTOS71 said:
Λιγότερη ειρωνία θα σε κάνει καλύτερο ταξιδιώτη αλλα μάλλον είσαι τουρίστας
Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος, ετυμολογικά οι περισσότεροι είμαστε μάλλον τουρίστες επειδή κάνουμε ταξίδια μετ' επιστροφής σε αντίθεση με τους ταξιδιώτες που ταξιδεύουν από μέρος σε μέρος χωρίς απαραίτητα να επιστρέφουν στον τόπο τους (ωραίο θέμα το τουρίστας vs ταξιδιώτης για να το συζητήσουμε σε κάποιο θέμα).

Sent from my iPod using Travel stories
 

Alex0077

Member
Μηνύματα
235
Likes
117
Για πες, για πες την εμπειρια σου απο το υπεραντλαντικο να μαθουν κι οσοι δεν εχουν κανει με την εταιρεια.
Δεν την έχω χρησιμοποιήσει σε υπερατλαντικ΄οσυγκεκριμένα.. αλλά για πτήσεις στην Ευρώπη.. Είναι η χειρότερη.. παλιά αεροπλάνα.. καθόλου εξυπηρέτηση.. καθυστερήσεις.. Ακόμα και διαφορετικά να είναι σε υπερατλαντικό, δεν πρόκειται να την ξαναπροτιμήσω σαν εταιρία προσωπικά.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Tα αεροπλάνα της ΑΖ είναι μια χαρά και σχεδόν όλα καινούργια... έχει πλέον αντικαταστήσει και σχεδόν όλα τα md ... ειδικά στις μεγάλες πτήσεις η εταιρία αποτελεί μια πολύ καλή επιλογή και ασφαλώς πολύ καλύτερη από όλες τις Αμερικανικές...
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.236
Likes
1.934
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Ναι μια χαρα είναι η Alitalia είχα πάει πριν χρόνια Μιλανο-Σαν Φραντσισκο και δεν είχα πρόβλημα! Η εξυπηρέτηση ήταν καλη ,το φαγητο, ολα καλα , στη επιστροφή μόνο το αεροσκάφος ήταν παλιό αλλα μια χαρα γυρίσαμε (12 ώρες πτήση)...
Τώρα αν τα έχουν αντικαταστήσει με καινούργια ακόμα καλύτερα!!!

Και με Lufthansa που πήγα Νέα Υόρκη ήμουν πολυ ευχαριστημένη...
 

Alex0077

Member
Μηνύματα
235
Likes
117
Μπορεί να συγκριθεί η alitalia δηλαδή με lufthansa ή klm δηλαδή?Τι να πως δεν ξέρω αν είχα πέσει σε περιπτώσεις.. Αλλά δεν είχα μείνει καθόλου ευχαριστημένος από διάφορες πτήσεις της στην Ευρώπη και δεν σκέφτομαι να την ξαναπροτιμήσω.

Την Scandinavian δεν την έχει προτιμήσει κάποιος από σας για υπερατλαντικό;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.368
Likes
9.292
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Alex0077 said:
Μπορεί να συγκριθεί η alitalia δηλαδή με lufthansa ή klm δηλαδή?
Οχι. Ειναι πολυ ανωτερη τους. Εκει το φαγητο ειναι φαγητο και το συστημα ψυχαγωγιας αρκετα καλο κ ταινιες κ παιχνιδια. Οχι 10 ταινιες της περασμενης δεκαετιας, ουτε πλαστικο απαραδεκτο φαγητο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.910
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom