US Airways Απορία σχετικά με υπερατλαντικό ταξίδι

Alex0077

Member
Μηνύματα
235
Likes
117
Οχι. Ειναι πολυ ανωτερη τους. Εκει το φαγητο ειναι φαγητο και το συστημα ψυχαγωγιας αρκετα καλο κ ταινιες κ παιχνιδια. Οχι 10 ταινιες της περασμενης δεκαετιας, ουτε πλαστικο απαραδεκτο φαγητο.
Ο καθένας μπορεί να έχει διαφορετικές προτεραιότητες.. ϊσως δεν το διευκρίνισα απο την αρχη αυτο που εχω σαν προτεραιότητα είναι

Να μην είναι παλιό το αεροπλάνο
Να είναι αξιόπιστη η εταιρία χωρίς καθυστερήσεις ή ακυρώσεις
Να υπάρχει ασφάλεια (τωρα θα μου πειτε αυτό είναι σχετικό και αλλιώς το καταλαβαίνει ο καθένας. Πχ με την aeroflot δεν θα ταξίδευα γιατί δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα)

Δηλαδή συγγνώμη τόσο χαώδης είναι η διαφορά στην alitalia ανάμεσα σε ταξίδιο εκτός Ευρώπης σε σχέσης με εντός; ΓΙατί δεν μπορεί.. τυφλός δεν είμαι.. όσες φορές την ε΄χω προτιμήσει για Ιταλία και γύρω ήταν αρκετά κακή. 2 φορές κι όλας είχε καθυστέρηση άνω από 1 ώρα

Μπορεί να είμαι προκατειλλημενος, αλλά έχω μάθει, όταν μια εταιρία δεν μου φαίρεται καλά και δεν είναι αυτό που περιμένω να την προσπερνάω και να μην συνεχίζω να της δίνω λεφτά.
Για παράδειγμα για μένα το ταξίδι Αθήνα- FCO είναι μαρκάν καλύυτερο με aegean.. Ουτε καν θα μπορούσα να συγκρίνω την alitalia
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.368
Likes
9.292
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Οσον αφορα τις προτεραιοτητες σου κανα την αναζητηαη μονος σου. Ειναι σχετικα ευκολο να βρεις στοιχεια για τι στολο της καθε εταιρειας κ για τις καθυστερησεις. Θα εκπλαγεις απο τα αποτελεσματα.
Και μενα μου αρεσει η Aegean καθοτι ελληνας. Αλλα μην κανεις τετοιες συγκρισεις.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Οχι. Ειναι πολυ ανωτερη τους. Εκει το φαγητο ειναι φαγητο και το συστημα ψυχαγωγιας αρκετα καλο κ ταινιες κ παιχνιδια. Οχι 10 ταινιες της περασμενης δεκαετιας, ουτε πλαστικο απαραδεκτο φαγητο.
Κριμα που εχει φυγει και ο taver ταξιδι(ποιος ξερει που θα ειναι τωρα..) και δεν απανταει:D

Οχι τιποτα αλλο,απλα ειμαι μονος σπιτι,βαρεμαρα και θα ειχαμε λιγο σοου;)
 

Alex0077

Member
Μηνύματα
235
Likes
117
Κριμα που εχει φυγει και ο taver ταξιδι(ποιος ξερει που θα ειναι τωρα..) και δεν απανταει:D

Οχι τιποτα αλλο,απλα ειμαι μονος σπιτι,βαρεμαρα και θα ειχαμε λιγο σοου;)
Γιατί ; Συμφωνεί με μένα ή διαφωνεί τελείως;
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Νομιζω θα ελεγε οτι καλυτερη ειναι η swiss.

Παντως θα ειχαμε εναν ενδιαφερον διαλογο!
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Η Αλιταλια πάντως έχει ολοκαίνουργιο στόλο συγκριτικά με άλλες εταιρίες, και βγάζει κι ιδιαίτερα ανταγωνιστικές τιμές. Τώρα σε θέμα ασφαλείας, τι να πω. Όλες οι Ευρωπαϊκές και Αμερικανικές δεν έχουν καποιο ατύχημα τελευταία πλην της AF στην πτήση Ριο-Παρίσι που έπεσε το Boeing στον Ατλαντικό

Sent from my iPhone using Travel stories
 

ggazas

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Η.Π.Α.
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ
Εγώ προτιμώ τη Swiss. Αν είσαι ψηλός δεν έχει σχέση με την επίσης καλή Lufthansa. Από τις αμερικάνικες αν δεν ταξιδέψεις bussiness άστα να πάνε.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Οχι. Ειναι πολυ ανωτερη τους. Εκει το φαγητο ειναι φαγητο και το συστημα ψυχαγωγιας αρκετα καλο κ ταινιες κ παιχνιδια. Οχι 10 ταινιες της περασμενης δεκαετιας, ουτε πλαστικο απαραδεκτο φαγητο.
με κολάζεις να κλείσω εισητήριο για ΝΥ το Μάιο με την ΑΖ ;)
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Ο καθένας μπορεί να έχει διαφορετικές προτεραιότητες.. ϊσως δεν το διευκρίνισα απο την αρχη αυτο που εχω σαν προτεραιότητα είναι

Να μην είναι παλιό το αεροπλάνο
Να είναι αξιόπιστη η εταιρία χωρίς καθυστερήσεις ή ακυρώσεις
Να υπάρχει ασφάλεια (τωρα θα μου πειτε αυτό είναι σχετικό και αλλιώς το καταλαβαίνει ο καθένας. Πχ με την aeroflot δεν θα ταξίδευα γιατί δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα)
ποιο ασφαλή είναι η Αεροφλότ τελευταία παρά η AF
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.903
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom