Σερβία Βελιγράδι Οκτώβριο

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισραήλ, Ειρηνικός
Φίλη underwater, σε θυμήθηκα και ρώτησα για εσένα όσο ήμουν στη Σερβία πριν μερικές μέρες - σχετικά με τα watersports στο Βελιγράδι, μου είπαν λοιπόν ότι αν ο καιρός είναι καλός στο τεχνητό νησί που ανέφερα σε προηγούμενο ποστ (Ada Ciganlija) δίνεται η δυνατότητα σε όσους θέλουν να νοικιάσουν κανό/καγιάκ και να γυρίσουν την περιοχή. Επίσης μπορείτε να νοικιάσετε βαρκούλα και να σας κάνει κάποιος οδηγός μια ξενάγηση του Δούναβη, αλλά αυτό θέλει πολύ περισσότερο ψάξιμο και σπάνια οι άνθρωποι αυτοί μιλάνε αγγλικά.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.710
Likes
11.219
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Σας ευχαριστώ!

Dva Srca πολύ ενδιαφέρουσες πληροφορίες! Ειδικά η ξενάγηση στον Δούναβη! Θα προσπαθήσω να βρω καμιά άκρη. Αλλά εξαρτάται και από τον καιρό, που δεν φαντάζομαι να είναι και τέλειος τέλη Οκτώβρη.
 

niki_kar

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Παιδιά γνωρίζετε αν χρειάζεται διαβατήριο για την είσοδο στη χώρα ερχόμενοι με τρένο από Θεσσαλονίκη;
 

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισραήλ, Ειρηνικός
Παιδιά γνωρίζετε αν χρειάζεται διαβατήριο για την είσοδο στη χώρα ερχόμενοι με τρένο από Θεσσαλονίκη;
Ναι, σίγουρα θα χρειαστείτε διαβατήρια στο συνοριακό έλεγχο. Σας τα σφραγίζουν κανονικά όταν μπαίνετε και όταν βγαίνετε.
 

jimakos11

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
παδια εχω μπερδευτει..θελω να παω τελος νοεμβριου βελιγραδι.χρειαζεται διαβατιριο τελικα η οχι?παει μονο τρενο απο θεσσαλονικη η παει και λεοφοριο?και ποσο κοστιζουν τα εισητηρια??βοηθηστε γτ χαθηκα...
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
παδια εχω μπερδευτει..θελω να παω τελος νοεμβριου βελιγραδι.χρειαζεται διαβατιριο τελικα η οχι?παει μονο τρενο απο θεσσαλονικη η παει και λεοφοριο?και ποσο κοστιζουν τα εισητηρια??βοηθηστε γτ χαθηκα...
τα εισιτηρια του τρενου ρωτησα και ειναι 34 ευρω η διαδρομη. Xωρις κουκετα ομως νομιζω. Αν θες σε τετρακλινο η δικλινο παει παραπανω....Για λεωφορειο δεν εχω ακουσει κατι. Για διαβατηριο θα παρω τηλ στη πρεσβεια συντομα, θα ενημερωσω.:)
 

niki_kar

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Εγώ που ρώτησα στις πρεσβείες Σερβίας και ΠΓΔΜ μου είπαν πως αρκεί η ταυτότητα αρκεί να έχει και λατινικούς χαρακτήρες.
Άρα κομπλέ :)
 

jimakos11

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες!!!!αν μαθει καποιος πληροφοριες για το διαβατηριο ας ενημερωσει....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.684
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom