Βοήθεια για ρομαντικό τριήμερο

LV24

Member
Μηνύματα
43
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Το Ναύπλιο είναι πολύ όμορφο αλλά πήγα πρόσφατα. Αυτό με τις παραλίες πάντως και το ότι το καλοκαίρι μετακομίζουν προς τα έξω το έχω ακούσει... Δλδ πού πάνε;
 

LV24

Member
Μηνύματα
43
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Πόρο συμφωνείτε λοιπόν πως είναι η καλύτερη επιλογή για αυτά που θέλω ε; (ρομαντικά και οικονομικά). 50-100 ευρώ τη βραδιά διαμονή είναι καλά. Εσείς πού είχατε μείνει; Προτάσεις γενικά;
 

LV24

Member
Μηνύματα
43
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Προτάσεις διαμονής στον Πόρο κανείς; Α! Σπέτσες βρήκα με 65 ευρώ... Καλό και γουστόζικο. Αλλά τα έξοδα φαγητά έξω στις Σπέτσες δε θα ναι περισσότερα από τον Πόρο; Συγνώμη που σας πρίζω με το οικονομικό αλλά λόγω των καιρών κοιτάμε και το 1 ευρώ!:mad:
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Μια φιλη ειχε παει σπετσες για μια μερα... δε προλαβε δηλαδη να χαλασει και πολλα λεφτα και το πρωτο πραγμα που μου σχολιασε ειναι οτι ειναι πανακριβη! η latina φαινεται να ξερει σχετικα με το πορο και σε αλλο θεμα εχει προτεινει διαμονη στο ασκελι.οποτε κοιτα κι εδω και αρχισε τα τηλεφωνα ...
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392

LV24

Member
Μηνύματα
43
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
μανελακι, σε ευχαριστώ πολύ για τα λινκς! Μήπως μπορείς να αναρτήσεις και το σχετικό λινκ της λατίνα που μιλά για Πόρο; Απλώς βάζω στην αναζήτηση και μου βγάζει πολλά... Αν δε σ κάνει κόπο φυσικά!
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
δες αυτα για πορο..(ειδικα το πρωτο, αν και ο τιτλος ειναι ασχετος και ειναι γενικα cult σαν θεμα θα σε βοηθησει)

http://www.travelstories.gr/%ED%E7%...EF%F4%DC%F3%E5%E9%F2-%E3%E9%E1-%EA%DD%E1.html

http://www.travelstories.gr/%E3%E5%...F1%EF%EC%DD%F2-%E1%F0%FC-%E1%E8%DE%ED%E1.html

http://www.travelstories.gr/social-...%E9%EF%F2-%F0%F1%EF%EF%F1%E9%F3%EC%FC%F2.html

http://www.travelstories.gr/%ED%E7%...%E4%E9%EA%E7-%EA%E1%F4%DC%F3%F4%E1%F3%E7.html

για τις τιμες δεν ξερω τι αλλο να σου πω..ο πορος ειναι σιγουρα πιο φθηνος απο σπετσες..(ειδες το λινκ που σου βαλα χθες για σπετσες?εχω αναλυτικα πολλα εστιατορια με τιμες κατα προσεγγιση)..
για πορο τα χοτελ που σου βαλε το μανελακι ειναι τελεια (εγω εχω μεινει μονο στο πρωτο βεβαια)..απλα και παλι αν θες μπορεις να βρεις και πιο φθηνα..δες και το "ninetta" (οκ, δεν ειναι σουπερ, αλλα ειναι πιο φθηνο) και το "alexandros" και την νεα αιγλη..και ο,τι αλλο θες εδω ειμαστε παλι!
 

LV24

Member
Μηνύματα
43
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Σας ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις και συμβουλές! Μα καλά πάντως ρώτησα για διαθεσιμότητα και στον Ελαιώνα (πολύ ωραίο και κομψό!) και στις Μούσες (πολύ καλό επίσης!) αλλά... τίποτα! Από τώρα κλείνουν;;; Κατα τ άλλα κρίση... Τι να πω... Συνεχίζω ακάθεκτη... Κάτι θα βρω... Για Πόρο πάντα μιλάμε γτ Σπέτσες έχω βρει ένα με 65 ευρώ, όμορφο, αλλά το νησί είναι ακριβότερο και δεν θέλω να ξεπαραδιαστώ κιόλας.
Εν τω μεταξύ, latina, το πρώτο λινκ με τη δημοσκόπηση για Κέα κ.λπ. τι γέλιο! :D
 

eleva

Member
Μηνύματα
211
Likes
417
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Μαγνησία ξανά
Ταξίδι-Όνειρο
12/10/1944
Για ρίξε μια ματιά κ στο Αγκίστρι! (είναι δίπλα στην Αίγινα. έχει απίστευτες παραλίες με πράσινο, γαλαζοπράσινα νερά, είναι πνιγμένο στο πράσινο κ αν κ συμφωνώ ότι η τουριστική Σκάλα δεν είναι τόσο γραφική (εκεί αράζουν τα ferries) το Μεγαλοχώρι ή Μύλος, 2 χλμ από Σκάλα (όπου θα βρεθείτε αν πάτε με ιπτάμενο δελφίνι) είναι πιο ήσυχα κ ρομαντικά. Επίσης ωραία -άκουσα- είναι κ στο χωριουδάκι Μετόχι (1 χλμ από Σκάλα) Οικονομικό φαγητό, καταλύματα οικονομικά (υπάρχουν βέβαια κ πιο τσιμπημένα, εξαρτάται τι ψάχνει κανείς) κ αποστάσεις σχεδόν εκμηδενισμένες. Ρίξε εδώ μια ματια: Επίσημη Ιστοσελίδα του νησιού Αγκίστρι, κ εδώ "Ιδέες για μονοήμερες από Αθήνα" - Αγκιστράκι του Σαρωνικού σελ 3η, κοίτα κ στις φωτό του προφίλ μ οπωσδήποτε να δεις αν σ αρέσει! Με το φίλο μ πήγαμε πέρσι για τριήμερο τον Αύγουστο κ περάσαμε πολύ ωραία!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.890
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom