Βοήθεια για ρομαντικό τριήμερο

LV24

Member
Μηνύματα
43
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Για ρίξε μια ματιά κ στο Αγκίστρι! (είναι δίπλα στην Αίγινα. έχει απίστευτες παραλίες με πράσινο, γαλαζοπράσινα νερά, είναι πνιγμένο στο πράσινο κ αν κ συμφωνώ ότι η τουριστική Σκάλα δεν είναι τόσο γραφική (εκεί αράζουν τα ferries) το Μεγαλοχώρι ή Μύλος, 2 χλμ από Σκάλα (όπου θα βρεθείτε αν πάτε με ιπτάμενο δελφίνι) είναι πιο ήσυχα κ ρομαντικά. Επίσης ωραία -άκουσα- είναι κ στο χωριουδάκι Μετόχι (1 χλμ από Σκάλα) Οικονομικό φαγητό, καταλύματα οικονομικά (υπάρχουν βέβαια κ πιο τσιμπημένα, εξαρτάται τι ψάχνει κανείς) κ αποστάσεις σχεδόν εκμηδενισμένες. Ρίξε εδώ μια ματια: Επίσημη Ιστοσελίδα του νησιού Αγκίστρι, κ εδώ "Ιδέες για μονοήμερες από Αθήνα" - Αγκιστράκι του Σαρωνικού σελ 3η, κοίτα κ στις φωτό του προφίλ μ οπωσδήποτε να δεις αν σ αρέσει! Με το φίλο μ πήγαμε πέρσι για τριήμερο τον Αύγουστο κ περάσαμε πολύ ωραία!
Το έχω και αυτό στα υπόψη :). Αν δε βρω κάτι απλώς θα αλλάξω τις ημερομηνίες... δυστυχώς...
 

LV24

Member
Μηνύματα
43
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Μπορεί να μου πει και κάποιος για Άνδρο προτάσεις; Μπατσί ή Χώρα ή αλλού; Πάντως κρίση ξε-κρίση Πόρο που κοίταζα για τις ημερομηνίες που θέλω τα χουν πάρει τα καλά.. Οπότε μένουν Σπέτσες (πιο ακριβή επιλογή) και Άνδρος. Αλήθεια Άνδρο πού;;;:roll:
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
όχι, όχι μπατσι, προς θεού..
ανδρο χωρις αυτοκινητο δεν λεει να πατε..θα ταλαιπωρηθειτε και θα χασετε και τα καλυτερα σημεία..
γιατι δεν πατε σπετσες λοιπον?αφου βρηκατε δωματιο με 65 ευρω???
αυτοκινητο δεν χρειαζεστε..για φαγητο τσεκαρε τις προτασεις μου και κινησου αναλογα με το ποσα θελετε να διαθετετε και θα περασετε σουπερ!
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
κυθνος! πηγαινετε κυθνο!!! :)
+1 για κυθνο!!!για ψαξτο λιγακι!εχει πολυ φθηνα δωματια!και γενικα ειναι φθηνο νησι!αν και νομιζω οτι και αυτο θελει αυτοκινητο!
 

LV24

Member
Μηνύματα
43
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Οι δρόμοι Άνδρο τι λένε αν νοικιάσουμε αμάξι ή γουρούνα; GPS δέχεται; Πάντως και στη Χώρα λέει να μείνεις και είδα μια φοβερή παραλία στο Κυπρί! Πράσινα νερά, ξενοδοχείο Περάκης 345 ευρώ παρακαλώ αλλά όμορφα... Τι λέτε για Χώρα;

Κύθνος είναι αρκετές ώρες και εξάλλου έχω ψάξει τόσα για Αργοσαρωνικό που δε θέλω να συνεχίσω γτ βαρέθηκα...

Σπέτσες ένα είναι με τα 65. Θα μάθω αν βλέπει θάλασσα και το κλείνω αν ναι.
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
ετσι κι αλλιως θα πανε για λιγες μερες...το πολυ πολυ να νοικιασουν ενα αμαξι εκει για μια δυο μερες ή μηχανακι αν εχετε διπλωμα...εχει τη ομορφια των κυκλαδων, ειναι οικονομικη και ησυχη... και κοντα βεβαια.. ααα και με πολυ ωραιες παραλιες! θα κολυμπησεις στη κολωνα
a1.bp.blogspot.com__HaoM9FkWHaw_SiwMZRKxHJI_AAAAAAAAFuE_sVZF4epRhgs_s400_prov_kolones.jpg


και θα κανεις τη βολτουλα σου στα στενα ...για ψαξ'το λιγο
δες εδω για πληροφοριες και δες τις προτασεις για διαμονη που σου εχει στη χωρα και στα λουτρα, ειναι οι καλυτερες περιοχες για να μεινεις και εχει δωματια με 65 ευρω. αλλα και με 50 στη περιοχη μεριχα.
Προορισμοί | Κύθνος: Οι Κυκλάδες της διπλανής πόρτας
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Οι δρόμοι Άνδρο τι λένε αν νοικιάσουμε αμάξι ή γουρούνα; GPS δέχεται; Πάντως και στη Χώρα λέει να μείνεις και είδα μια φοβερή παραλία στο Κυπρί! Πράσινα νερά, ξενοδοχείο Περάκης 345 ευρώ παρακαλώ αλλά όμορφα... Τι λέτε για Χώρα;

Κύθνος είναι αρκετές ώρες και εξάλλου έχω ψάξει τόσα για Αργοσαρωνικό που δε θέλω να συνεχίσω γτ βαρέθηκα...

Σπέτσες ένα είναι με τα 65. Θα μάθω αν βλέπει θάλασσα και το κλείνω αν ναι.
χλωμο να βλεπει θαλασσα, αν εννοεις παραλια..λιμανι μπορει..μην φανταζεσαι οτι ειναι πολλα παντως που βλεπουν θαλασσα..στις σπετσες δεν πας για την θεα απο το δωματιο..πας για να περπατησεις στην πολη, να κανεις μπανιο σε ομορφες παραλιες, να φας ωραια, να πιεις το ποτακι σου..!!
η ανδρος ξερω οτι εχει γενικα αποστασεις..αν εχετε αυτοκινητο ή γουρουνα δεν θα χετε προβλημα..gps?καλε τι να το κανετε?παρτε εναν χαρτη και πηγαιντε!!η κυθνος δεν ειναι μακρια..ετσι κι αλλιως και ανδρο να πατε πρεπει να φυγετε απο ραφηνα οποτε θα χετε και την διαδρομη μεχρι εκει..
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
ανδρο και gps? ελα νομιζω εισαι λιγο υπερβολικος χωρις να θελω να σε πειραξω... 3 μερες θα μεινεις. ρωτωντας πας στη πολη :) παρ'ολα αυτα δε ξερω αν πιανουν.
ειναι πολλες 2.5 ωρες ταξιδι στο πλοιο? και τα εισιτηρια κοστιζουν μονο 21 ευρω. η ανδρος πρεπει να'ναι καλη αλλα η κυθνος πιστευω πιο ομορφη...
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Γραψτε λαθος για τη κυθνο τις 2.5 ωρες...
"Από τον Πειραιά με διάρκεια ταξιδιού περίπου 3 ώρες και από το λιμάνι του Λαυρίου με διάρκεια ταξιδιού περίπου 2 ώρες."
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.902
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom