Βραζιλία Βραζιλία απορίες/ερωτήσεις

GTS

Member
Μηνύματα
6.785
Likes
18.176
@Yorgos μπορεις εσύ που ξέρεις τη Βραζιλία να μου προτείνεις? να πάμε με 16, 17 χρονών κορίτσια εκεί οικογενειακώς? Ευχαριστώωωω
Στα γρήγορα Ριο, Παρατυ, Ίλια Γκραντε, Ιγουασου
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.667
Likes
50.514
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
@Yorgos μπορεις εσύ που ξέρεις τη Βραζιλία να μου προτείνεις? να πάμε με 16, 17 χρονών κορίτσια εκεί οικογενειακώς? Ευχαριστώωωω
Για πόσες μέρες μιλάμε, ποια εποχή, τι ενδιαφέροντα έχετε?
 

ayriokaimiamera

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
καλησπέρα, μόλις κλείσαμε εισητηρια για Χριστούγεννα.
Ηθελα να ρωτησω σχετικά με μετακινήσεις για να παμε απο Ριο Παρατυ
( πρέπει να φτάσουμε αρκετά νωρίς 10 για να προλάβουμε την εκδρομή με τα jeep)έχει κάποιος κάποια επαφή για private taxi?
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.492
Likes
7.998
@Yorgos μπορεις εσύ που ξέρεις τη Βραζιλία να μου προτείνεις? να πάμε με 16, 17 χρονών κορίτσια εκεί οικογενειακώς? Ευχαριστώωωω
Yorgos δεν ειμαι αλλα μπορω να σου επιβεβαιωσω οτι εχοντας μαζι παιδια ηλικιας 13,5 και 16,5 δεν νιωσαμε καμια επικινδυνοτητα τηρωντας, βεβαια, καποιους κανονες κοινης λογικης... και δεν εννοω με την κοινη λογικη να μεινεις μπαστακωμενος στο ξενοδοχειο... και σε ταξι μπηκαμε (κοιτας να ειναι συγκεκριμενων εταιρειων ή uber), και σε 2 φαβελες πηγαμε (με ντοπιο ομως) και clubbing καναμε και βραδυ περπατησαμε (απλα δεν κατεβαινεις στην παραλια, παραμενεις στο πεζοδρομιο).
 
Last edited:

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.492
Likes
7.998
καλησπέρα, μόλις κλείσαμε εισητηρια για Χριστούγεννα.
Ηθελα να ρωτησω σχετικά με μετακινήσεις για να παμε απο Ριο Παρατυ
( πρέπει να φτάσουμε αρκετά νωρίς 10 για να προλάβουμε την εκδρομή με τα jeep)έχει κάποιος κάποια επαφή για private taxi?
Δεν ειναι private taxi αλλα private driver καταπληκτικος! Σε ενδιαφερει?
 

Sugar

Member
Μηνύματα
206
Likes
125
Επόμενο Ταξίδι
Ψάχνεται....
Ταξίδι-Όνειρο
Απ' άκρη σ' άκρη
Yorgos δεν ειμαι αλλα μπορω να σου επιβεβαιωσω οτι εχοντας μαζι παιδια ηλικιας 13,5 και 16,5 δεν νιωσαμε καμια επικινδυνοτητα τηρωντας, βεβαια, καποιους κανονες κοινης λογικης... και δεν εννοω με την κοινη λογικη να μεινεις μπαστακωμενος στο ξενοδοχειο... και σε ταξι μπηκαμε (κοιτας να ειναι συγκεκριμενων εταιρειων ή uber), και σε 2 φαβελες πηγαμε (με ντοπιο ομως) και clubbing καναμε και βραδυ περπατησαμε (απλα δεν κατεβαινεις στην παραλια, παραμενεις στο πεζοδρομιο).

Σ' ευχαριστώ @varioAthens!! Τέλικα δεν έκλεισα με την προσφρά τα Lufthansa και το ταξίδι μένει ακόμα στον σχεδιασμό. Μπορείς όμως να μοιράστεις λίγο το ταξίδι σου (διάρκεια, εποχή, μέρες που διέθεσες και σε ποιό μέρος?). Είναι ωραία να εμπνευστούμε μιας που κι εσύ πήγες εκεί με έφηβα παιδιά! να πάρω ιδέες.... Ευχαριστώ πολύ!
 

Sugar

Member
Μηνύματα
206
Likes
125
Επόμενο Ταξίδι
Ψάχνεται....
Ταξίδι-Όνειρο
Απ' άκρη σ' άκρη
Δεν ειναι private taxi αλλα private driver καταπληκτικος! Σε ενδιαφερει?
Νομίζω ότι θα ενδιέφερε αρκετούς ένα στοιχείο επικοινωνίας να υπάρχει..... από κόστος?
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.492
Likes
7.998
Σ' ευχαριστώ @varioAthens!! Τέλικα δεν έκλεισα με την προσφρά τα Lufthansa και το ταξίδι μένει ακόμα στον σχεδιασμό. Μπορείς όμως να μοιράστεις λίγο το ταξίδι σου (διάρκεια, εποχή, μέρες που διέθεσες και σε ποιό μέρος?). Είναι ωραία να εμπνευστούμε μιας που κι εσύ πήγες εκεί με έφηβα παιδιά! να πάρω ιδέες.... Ευχαριστώ πολύ!
Εχω στο προγραμμα να γραψω ιστορια!
 

yacs

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
καλησπερα, εχει παει κανεις στο μπουζιος? αξιζει να του αφιερωσεις δυο μερες? για τις παραλίες και τα μπάνια σου.....
 

kougis

Member
Μηνύματα
328
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Για Βραζιλία, Αργεντινή ,Ουρουγουάη, Παραγουάη, χρειάζεται visa ή κάποια άλλη ενέργεια προκειμένου να μπεις είτε οδικώς είτε με αεροπλάνο ή πλοίο?
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.492
Likes
7.998
Για Βραζιλία, Αργεντινή ,Ουρουγουάη, Παραγουάη, χρειάζεται visa ή κάποια άλλη ενέργεια προκειμένου να μπεις είτε οδικώς είτε με αεροπλάνο ή πλοίο?
Για Βραζιλια και Αργεντινη δεν χρειαζεσαι visa εφοσον δεν ξεπερασεις τις 90 μερες παραμονης.

Λογικα ισχυει το ιδιο και για τις αλλες 2 χωρες
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.667
Likes
50.514
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Για Βραζιλία, Αργεντινή ,Ουρουγουάη, Παραγουάη, χρειάζεται visa ή κάποια άλλη ενέργεια προκειμένου να μπεις είτε οδικώς είτε με αεροπλάνο ή πλοίο?
Τσου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom