Βρώμικοι λαοί (στην Ευρώπη)!

underwater

Member
Μηνύματα
2.736
Likes
11.785
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Κι εγώ το ίδιο είχα ακούσει, με εξαίρεση ότι περιέργως δεν το λέγαν ως πλεονέκτημα, απλώς ως παρατήρηση. Μη σου πω ότι συνοδευόταν και συχνά πυκνά από αστειάκια του τύπου "here come the greek mamas" :(
Γενικότερα κυκλοφορούν αρκετά στερεότυπα για εμάς, άλλα δικαιολογημένα, άλλα όχι. Σε εκείνη τη φάση είχα ακούσει διάφορα κουλά, με αποκορύφωμα τη φήμη ότι οι Ελληνίδες δεν κάνουν σεξ πριν το γάμο! :shock:

Νομίζω πως οι Κεντρο-βορειοευρωπαίοι σε αρκετά ζητήματα ταυτίζουν την κουλτούρα μας με αυτή της Ανατολής.
 

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Γης
-
Μιας κ το θέμα είναι η βρωμιά. (η μομφη είναι για μας τους φοιτητες και όχι για τους απεργους καθαριστες)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.166
Likes
41.545
Στη ζωή μου έχω γνωρίσει 2-3 άτομα που φορούσαν τα ρούχα τους μέχρι να λερωθούν και μετά τα πετούσαν και αγόραζαν καινούργια. Όλοι Έλληνες, πάντως
:haha:
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Είναι τυχαίο ότι υπήρχε εκπομπή αγγλική με 2 εξπέρ γυναίκες για να δείχνουν πως καθαρίζεται και πως διευθετείται σωστά ένα σπίτι;;

Δεν άντεχε πιστεύω Έλληνας για πάνω απο 2 εκπομπές ...η βρώμα έφθανε μπροστά στη tv..:D
To how clean is your house πρεπει να εννοεις, το δειχνε και στον alpha..Η βρώμα που έχει δείξει κατα καιρούς στα σπίτια τους δε μπορούσα να φανταστώ ότι υπάρχει. Είχε περιπτώσεις που είχαν 10-15 χρόνια να καθαρίσουν και τα σπίτια ήταν χειρότερα από χωματερή.. Αλλά οι κυρίες που κάνουν τις εξπέρ και πάνε στα σπίτια είναι επίσης σιχαμερές! Πάνε όπου δουν βρωμιά και βάζουν τα γυμνά χέρια τους για να σιχαθούμε! Π.χ. ξύνουν τη λύγδα μέσα στη λεκάνη με το δάχτυλο και μας δείχνουν και άλλα παρόμοια αηδιαστικά..
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.568
Likes
8.257
Φιλη μου που ειχε φιλοξενηθει ενα καλοκαιρι απο γαλλικη οικογενεια στα πλαισια ανταλλαγης μαθητων απο διαφορετικες χωρες, ειχε να λεει για την βρωμια που συναντησε...
Το κορυφαιο ηταν που την μια και μοναδικη μερα της εβδομαδας που εκαναν μπανιο γεμιζαν την μπανιερα και μεσα στο ΙΔΙΟ νερο εμπαινε ενα-ενα το καθε μελος της 4μελους οικογενειας... μπλιαχ
 

mad4paok

Member
Μηνύματα
414
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
ΑΠΩ ΑΝΑΤΟΛΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟΥΜΠΑ-ΙΡΑΝ-ΚΑΜΠΟΤΖΗ-ΝΑΜ
Φιλη μου που ειχε φιλοξενηθει ενα καλοκαιρι απο γαλλικη οικογενεια στα πλαισια ανταλλαγης μαθητων απο διαφορετικες χωρες, ειχε να λεει για την βρωμια που συναντησε...
Το κορυφαιο ηταν που την μια και μοναδικη μερα της εβδομαδας που εκαναν μπανιο γεμιζαν την μπανιερα και μεσα στο ΙΔΙΟ νερο εμπαινε ενα-ενα το καθε μελος της 4μελους οικογενειας... μπλιαχ
Πωπω αηδία σκέτη!!!! Ήμαρτον...τουλάχιστον εμείς δεν είμαστε έτσι άσχετα που έξω από το σπίτι μας είμαστε 100% βρωμιάρηδες...
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Στη ζωή μου έχω γνωρίσει 2-3 άτομα που φορούσαν τα ρούχα τους μέχρι να λερωθούν και μετά τα πετούσαν και αγόραζαν καινούργια. Όλοι Έλληνες, πάντως
:haha:
Εγκάθετη!!!
Σε πληρωνει το jumbo στα πλαισια της διαφημισης ¨καλυτερα να τα αγοραζεις παρα να τα πλενεις¨
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Τα σπιτια μας παντως υποφερονται... Δε θυμαμαι να εχω παει σε καποιο παρα πολυ βρωμικο σπιτι. Το πλυσιμο το χεριων μετα τη τουαλετα νομιζω οι γυναικες το κατεχουν, για τους αντρες εχω τις αμφιβολιες μου.
Αν υποψιαστω πως εκανες αντιστοιχη ερευνα για ιχνη σπερματος στα χερια τους, θα πεθανωωω
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Δεν υπάρχουν βρώμικοι λαοί...
Βρώμικα μυαλά υπάρχουν ( και δεν καθαριζουν και με τιποτα)...
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Αν υποψιαστω πως εκανες αντιστοιχη ερευνα για ιχνη σπερματος στα χερια τους, θα πεθανωωω
:haha::haha: Δεν εχω κανει δειγματοληπτικες ερευνες!
Απλα οταν περιμενω εξω απο καποια τουαλετα παρατηρω οτι απ'τις αντρικες οι περισσοτεροι αφου κανουν χρηση της τουαλετας βγαινουν φουριοζοι φευγοντας κι ουτε λογος για πλυσιμο χεριων!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.298
Μηνύματα
887.144
Μέλη
38.965
Νεότερο μέλος
mareeap

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom