Γαμηλιο ταξιδι στη Σαρδηνια

Samion

Member
Μηνύματα
10.368
Likes
9.291
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Τυχον εναλλακτικες προτασεις δεκτες με τη προυποθεση να μην υπερβαινει η πτηση τις 3 ωρες και να ειναι καλοκαιρινες με ωραιες παραλιες..
Α, ΟΚ. Εγώ νόμιζα ότι το βασικό θέμα είναι αν αξίζει η Σαρδηνία (όπως ρώτησε και ο topic starter) και όχι οι εναλλακτικές προτάσεις. Αν στη διαδρομή άλλαξε, σόρρυ που δεν το κατάλαβα. Θα πιω και τρίτο καφέ για να το εμπεδώσω καλύτερα!
ακριβώς! τώρα το έπιασες. πιες κ 3ο καφέ για να διαβάζεις καλυτερα..:bleh:
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Τυχον εναλλακτικες προτασεις δεκτες με τη προυποθεση να μην υπερβαινει η πτηση τις 3 ωρες και να ειναι καλοκαιρινες με ωραιες παραλιες..
Α, ΟΚ. Εγώ νόμιζα ότι το βασικό θέμα είναι αν αξίζει η Σαρδηνία (όπως ρώτησε και ο topic starter) και όχι οι εναλλακτικές προτάσεις. Αν στη διαδρομή άλλαξε, σόρρυ που δεν το κατάλαβα. Θα πιω και τρίτο καφέ για να το εμπεδώσω καλύτερα! :bleh:
Καφέ???

aupload.wikimedia.org_wikipedia_commons_thumb_e_ed_Wet_Cappucc2d9792cdcdec5b83fe5a98397b9efbf9.jpg
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Να σου χαρίσω έναν οδηγο για να δεις που πέφτουν τα Μέσα Πυρηναια γιατι μου φαίνεται ότι μόνο μέχρι Ιταλία φτάνει το μάτι σου όταν κοιτάς το χάρτη
http://en.m.wikipedia.org/wiki/Midi-Pyrénées
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.368
Likes
9.291
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Τυχον εναλλακτικες προτασεις δεκτες με τη προυποθεση να ειναι καλοκαιρινες με ωραιες παραλιες.Ειμαστε Ελληνες και εχουμε καλομαθει βλεπετε. -))))))))) !!!.Ευχαριστω πολυ.
Να σου χαρίσω έναν οδηγο για να δεις που πέφτουν τα Μέσα Πυρηναια γιατι μου φαίνεται ότι μόνο μέχρι Ιταλία φτάνει το μάτι σου όταν κοιτάς το χάρτη
http://en.m.wikipedia.org/wiki/Midi-Pyrénées
εγώ θα σας χαρίσω και σένα κ του baba ένα ζευγάρι γυαλιά για να διαβάζετε καλύτερα. ή αν ήδη έχετε, ένα καλό βιβλίο για να εξασκηθείτε στην υπομονή και την ηρεμία..:bleh:
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Kαλε ο ενδιαφερομενος που πηγε; Τον τρομαξατε...
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.808
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
εγώ θα σας χαρίσω και σένα κ του baba ένα ζευγάρι γυαλιά για να διαβάζετε καλύτερα. ή αν ήδη έχετε, ένα καλό βιβλίο για να εξασκηθείτε στην υπομονή και την ηρεμία..:bleh:
Αντί να αναλώνεις τον χρόνο σου (και των αναγνωστών) προσπαθώντας να πουλήσεις φτηνό πνεύμα, δεν γράφεις τίποτα για τη Σαρδηνία όπως ζήτησε από την αρχή ο topic starter ή, αν η εναλλακτική σου πρόταση προκρίνεται - κατά την άποψή σου - έναντι της αρχικής επιλογής, γιατί εκείνη (η Σαρδηνία) απορρίπτεται?

Κι εγώ σου υπόσχομαι ν' αναζητήσω των κατασκευαστή των γυαλιών που θα μου επιτρέπουν να βλέπω τα πράγματα από τη δική σου εναλλακτική οπτική γωνία και, όταν τον βρω, να παραγγείλω ένα ζευγάρι.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.368
Likes
9.291
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
babaduma said:
Αντί να αναλώνεις τον χρόνο σου (και των αναγνωστών) προσπαθώντας να πουλήσεις φτηνό πνεύμα, δεν γράφεις τίποτα για τη Σαρδηνία όπως ζήτησε από την αρχή ο topic starter ή, αν η εναλλακτική σου πρόταση προκρίνεται - κατά την άποψή σου - έναντι της αρχικής επιλογής, γιατί εκείνη (η Σαρδηνία) απορρίπτεται?
Ω
Κι εγώ σου υπόσχομαι ν' αναζητήσω των κατασκευαστή των γυαλιών που θα μου επιτρέπουν να βλέπω τα πράγματα από τη δική σου εναλλακτική οπτική γωνία και, όταν τον βρω, να παραγγείλω ένα ζευγάρι.
Ενω εσυ αναλωνεις το χρονο σου ως τι?ως κριτης των παντων?γιατι στο θεμα αυτο τα ποστ σου δεν προσφεραν τπτ εκτος απο προκληση. Αν εχεις προβλημα με δικα μου ποστ κανε αναφορα. Αν θελεις να εισαι ο Κριτης των παντων κανε αιτηση για μοντερειτορ. Βαρεθηκα.
 

rossobianco78

New Member
Μηνύματα
3
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΚΟΥΡΕΣΤΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ
Επανερχομαι και παλι,ο προορισμος που σας επεσημανα ξερω οτι εχει ολα τα καλα και τα κακα του VIP τουρισμου.Γνωριζω οτι δεν θα ζησω την απολυτη χλιδη ενος πενταστερου ξενοδοχειου της Ασιας βλ. Ταυλανδη,Μπαλι,Ντουμπαι η του Μαυρικιου κ των Σευχελλων λογου χαρη.Προσωπικα δεν ειμαι λατρης της κουλτουρας τετοιων λαων οποτε θεωρω πως δεν εχουν κατι να μου πουν αυτα τα μερη.Αναρωτιεμαι μονο αν το φυσικο καλλος της περιοχης που βλεπω απο φωτο ανταποκρινεται στην πραγματικοτητα,οπως επισης και αν ο τοπος θα ειναι περιτριγυρισμενος απο ενοχλητικους τουριστες τυπου τενεριφης η ιμπιζα.Γιατι να δωσω ενα πεντοχιλιαρο για ενα ταξιδι στη γειτονια μας και να ειμαι αναμεσα σε ορδες βαρβαρων δε θα το αντεξω.
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Επανερχομαι και παλι,ο προορισμος που σας επεσημανα ξερω οτι εχει ολα τα καλα και τα κακα του VIP τουρισμου.Γνωριζω οτι δεν θα ζησω την απολυτη χλιδη ενος πενταστερου ξενοδοχειου της Ασιας βλ. Ταυλανδη,Μπαλι,Ντουμπαι η του Μαυρικιου κ των Σευχελλων λογου χαρη.Προσωπικα δεν ειμαι λατρης της κουλτουρας τετοιων λαων οποτε θεωρω πως δεν εχουν κατι να μου πουν αυτα τα μερη.Αναρωτιεμαι μονο αν το φυσικο καλλος της περιοχης που βλεπω απο φωτο ανταποκρινεται στην πραγματικοτητα,οπως επισης και αν ο τοπος θα ειναι περιτριγυρισμενος απο ενοχλητικους τουριστες τυπου τενεριφης η ιμπιζα.Γιατι να δωσω ενα πεντοχιλιαρο για ενα ταξιδι στη γειτονια μας και να ειμαι αναμεσα σε ορδες βαρβαρων δε θα το αντεξω.
Αν θες ν αποφύγεις όλα αυτά η διέξοδος είναι η Σικελία όπως σου προανέφερα...
Διάλεξε ένα θέρετρο όπως τη Cefalu και θα δικαιωθείς!!!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.011
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Απορία: Γιατί κανένας ως τώρα (που πήρα χαμπάρι το θέμα) δεν έκανε την προφανή πρόταση: Κορσική... Εκπληκτικό μέρος, εκπληκτικοί άνθρωποι, προορισμός για όλα τα γούστα, και χωρίς τη δηθενιά της διπλανής Σαρδηνίας....
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.368
Likes
9.291
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Απορία: Γιατί κανένας ως τώρα (που πήρα χαμπάρι το θέμα) δεν έκανε την προφανή πρόταση: Κορσική... Εκπληκτικό μέρος, εκπληκτικοί άνθρωποι, προορισμός για όλα τα γούστα, και χωρίς τη δηθενιά της διπλανής Σαρδηνίας....
δηθενιά? δηλ? για εξήγησε μας. από περιέργεια δηλ γιατι από Κορσική δεν ξέρω τπτ. υπάρχει καποιο VIP μέρος σαν την Costa Smeralda που αναζητεί ο ποστερ?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.878
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom