Γιατι αγαπαμε Τζαμαικα?

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Μια ερώτηση ρε παιδιά: είναι επικίνδυνα να ταξιδέψεις στη Τζαμάικα ανεξάρτητα ή όχι? Είναι όπως π.χ. η Ασία, που είναι εντελώς ασφαλής?
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ολος ο κόσμος
Φιλε GTS,κοιτα επειδη εχω παει 2 φορες ανεξαρτητα,θα σου πω οτι απλα χρειαζεται κοινη λογικη. Οχι,δεν ειναι σαν την Ασια,αλλα δεν ειναι κι ετσι τα πραγματα οπως παρουσιαζονται....Αν πας απλος,με την τα σορτακια σου ,σαγιοναρα,λιτος,δεν εχεις αναγκη σιγουρα..Τωρα κατι μανταμες που κυκλοφορουσανε με τουαλετες,τακουνια και τσαντες,σιγουρα προκαλουν.Και κατι τυποι με ρολεξ..Με το που εβγαιναν εξω απο το all-inclusive τους ματιαζαν ολοι.. Εγω παντως δεν ειχα κανενα προβλημα κανενα. Αχ,τι στα λεω???Για να πας και να με κανεις να ζηλευω???:(
Εχω μια προταση,με παιρνεις μαζι σου για ασφαλεια??:cool:
 

periklis

Member
Μηνύματα
16
Likes
7
Ονειρεμένο Ταξίδι
τζαμαϊκα
Αγαπαω τζαμαικα γιατι δεν υπαρχει τιποτα παρομοιο,τιποτα που να την θυμιζει...
Γιατι την 2η φορα ενιωσα σαν να πηγα σπιτι μου!!! Κατι που δεν το εχω νιωσει οπου κι αν πηγα ξανα..:love2:


meli επειδη βλεπω οτι εισαι αψογη γνωστρια του αντικειμενου μπορεις να μου δωσεις καμια συμβουλη? βασικα σκεφτομαστε για ιανουαριο για 10 μερες , απο που βολευει καλυτερα και οικονομικα να πεταξουμε ? απο Λονδινο , Ρωμη καπου αλλου? και τι εταιρεια?
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ολος ο κόσμος
Ιανουαριο ειναι super high season,οποτε πρεπει να ξερεις οτι θα το πληρωσεις το εισητηριο...Κοιτα απο οπουδηποτε για καλυτερη τιμη. Και το σεναριο απο Αμερικη ειναι μεσα. Και απο Λονδινο. Κανε ενα ψαξιμο με καμια μηχανη αναζητησης ..Οτι αλλο θες τα λεμε..:)
 

periklis

Member
Μηνύματα
16
Likes
7
Ονειρεμένο Ταξίδι
τζαμαϊκα
Ιανουαριο ειναι super high season,οποτε πρεπει να ξερεις οτι θα το πληρωσεις το εισητηριο...Κοιτα απο οπουδηποτε για καλυτερη τιμη. Και το σεναριο απο Αμερικη ειναι μεσα. Και απο Λονδινο. Κανε ενα ψαξιμο με καμια μηχανη αναζητησης ..Οτι αλλο θες τα λεμε..:)

εκτός απο expedia kayak εχεις καμια αλλη μηχανη αναζητησης για χωρες τοσο εκτος? και ευχαριστω για την ακαριαια απαντηση.:clap:
 

tez

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Aχχχχ ... !!!!!! Την λατρευω αυτη την χώρα και δεν έχω άτομο να παει μαζι μου τοσο μακριά ... είναι το όνειρό μου να πάω κάποια στιγμή !!!!!
 

liana78

Member
Μηνύματα
7
Likes
6
jamaica!!!

γεια σας φιλοι της τζαμαικας!
πηγα για 7 μερες τον αυγουστο και περασα πολυ ωραια!!! οι 7 μερες ηταν οκ, αλλα σιγουρα θα ταν ακομα καλυτερα αν ειχαμε παραπανω χρονο!
ειναι ενα νησι που σου αφηνει ομορφες αναμνησεις. εχει πλουσια βλαστηση, παραλιες με λευκη αμμο, ζεστα και καθαρα νερα. ομως, μεσα στη θαλασσα, η αμμος μερικες φορες ειναι σαν.. βαλτος, καθως βουλιαζει το ποδι σου μεσα!! δεν ξερω γιατι συνεβαινε αυτο... επισης, το καλοκαιρι, επειδη ειναι περιοδος βροχοπτωσεων, εχει συννεφια και καταιγιδες σε καθημερινη βαση, για καποιες ωρες της ημερας. Εμεις δεν νοικιασαμε αυτοκινητο, αλλα ταξι που μας πηγαινε οπου θελαμε. υπαρχουν πολλες οργανωμενες εκδρομες και δραστηριοτητες που μπορεις να κανεις σε ολο το νησι και μπορεις να τις κανονισεις απο το ξενοδοχειο σου. εμενα μου αρεσε που ειδα τη ζωη των τζαμαικανων, πως ειναι τα σπιτια τους, τα χωρια και οι πολεις τους.. και φυσικα το ρουμι τους! επισκεφτηκαμε ποταμια με κροκοδειλους, καταρρακτες οπου κολυμπησαμε, το φημισμενο rick s cafe, την αγορα του νεγκριλ (εκει μεναμε) και μαθαμε αρκετα για την ιστορια του νησιου. αλλα οπως μου χαν πει και φιλοι που ειχαν επισκεφτει διαφορα εξωτικα νησια, διαπιστωσα κι εγω πως οι θαλασσες της ελλαδας δεν εχουν να ζηλεψουν τιποτα απο αυτα τα μερη. εγω περισσοτερα ευχαριστηθηκα ολη τη φαση και την ατμοσφαιρα της τζαμαικας (μουσικη-bob marley-τι αλλο?, ρουμι, χαρουμενη διαθεση των ανθρωπων)
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Περασατε σουπερ λοιπον και γυρισατε αρκετα!Μπραβο :)
Αρα καμια δεκαρια μερες ειναι καλα για να δεις το νησι και επισης οχι την εποχη των βροχων για να πετυχεις καλες συνθηκες για καθαρες θαλασσες και για σνορκελ.
Αντε και στα δικα μου να καταφερω να παω στη «No problem land»!
 

lena1

Member
Μηνύματα
19
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
αγιο δομηνικο
Ονειρεμένο Ταξίδι
ινδια,ουαλια
ωραια,φανταστικα στη τζαμαικα,:clap:μονο βεβαια με τη σωστη παρεα.:haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.740
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom