• Εκπομπή Travelstories ν.15 - Οινοποιεία στη Βουλγαρία - κλικ εδώ

Ρωσία Διαδικασία και κόστος έκδοσης VISA για Ρωσία

Billouk

Member
Επόμενο Ταξίδι
ΙΘΑΚΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ- ΙΣΛΑΝΔΙΑ
Παιδιά για να βγάλω βίζα για Ρωσία, ποια ασφαλιστική εταιρία στην Ελλάδα αναλαμβάνει; Γνωρίζετε; Βλέπω κάποιες διαφημίσεις ασφαλιστικών στο ιντερνετ αλλά δεν ξέρω αν διαφημίζουν γενικά ταξιδιωτική ασφάλιση ή την ασφάλιση που απαιτείται για την έκδοση ρώσικης βίζας.
Έχει γράψει μέλος του Forum ότι έχει βγάλει ταξιδιωτική ασφάλεια από τη Mondial και του την έστειλαν υπογεγραμμένη.

panius

Member
Πήρα σήμερα τηλέφωνο στο VFS και μου είπαν ότι δεν χρειάζεται ραντεβού για το γραφείο στην Αθήνα. Πας εκεί μέχρι τις 3 το μεσημέρι καθημερινές και παραδίδεις τα χαρτιά!

Επίσης, το travelrussia έχει ρίξει την τιμή ασφάλειας για βίζα μόνο στα 4,72€ για 7 ημέρες παραμονής!!! Μάλλον είναι ό,τι φθηνότερο υπάρχει στην αγορά!

Last edited:

Yorgos

Member
Επόμενο Ταξίδι
Σαουδική Αραβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα

VALANTIS_p

Member
Επόμενο Ταξίδι
Αναλόγως τα λεφτά μου...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Kόστα Ρίκα
Στην Αγ. Πετρούπολη δεν είπαν ότι καταργήσαν τη βίζα?

kwstas86

Member
Καλησπέρα σε όλους!!

Έχουμε κανένα νεότερο για το παραπάνω?
Με μια αναζήτηση που έκανα στο ίντερνετ δεν βρήκα κάτι...

Έχουμε και ένα voucher να εξαργυρώσουμε ;)

Ξέρω ότι βιάζομαι απλά το ζήτημα είναι ότι θα ήθελα να ξέρω μέσα στους επόμενους τρεις μήνες, γιατί η τράπεζα μου μπορεί να μετατρεψει σε δόσεις όποιες συναλλαγές αφορούν διακοπές. Οπότε δεν μπορώ να περιμένω μέχρι τον Ιανουάριο.
Αν υπάρχει κάποιος που να έχει ακούσει κάτι.....

Kandy

Member
Επόμενο Ταξίδι
Ρωσία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Ξέρω ότι βιάζομαι απλά το ζήτημα είναι ότι θα ήθελα να ξέρω μέσα στους επόμενους τρεις μήνες, γιατί η τράπεζα μου μπορεί να μετατρεψει σε δόσεις όποιες συναλλαγές αφορούν διακοπές. Οπότε δεν μπορώ να περιμένω μέχρι τον Ιανουάριο.
Αν υπάρχει κάποιος που να έχει ακούσει κάτι.....
Γεια σου ! Μέχρι Δεκεμβρίο του 2020 ισχύει το e-visa δωρεάν για 8 μέρες σε Αγία Πετρούπολη, Βλαδιβοστόκ και Καλίνινγκραντ. Όλα τα υπόλοιπα μέρη μέχρι και τον Δεκέμβριο του 20 χρειάζονται βίζα+ασφάλεια. Από το 2021 όπως γράφει το άρθρο, όντως μπαίνεις Ρωσία με e-visa. Πραγματικά επιτέλους.. πάντως για να είμαι σίγουρη πήρα τηλέφωνο μια φίλη που δουλεύει με βίζες κλπ εκεί στην Ρωσία και μου είπε πως όντως ισχύει , αλλά ξανά τονίζω από το 2021

JohnVasileiou

New Member
Καλησπέρα παιδιά, μπράβο που έχετε βοηθήσει τόσο πολύ κόσμο σε αυτό το φορυμ, απλά έκανα έναν λογαριασμό για να σας ευχαριστήσω για αυτό το έργο, δεν έχω κάποια απορία αλλά με βοηθήσατε αρκετά, οπότε μπράβο πραγματικά :cool:

Βρήκα δουλειά για να πάω με τον πατέρα μου και την αδερφή μου σε αυτήν την χώρα, θέλω τόσο πολύ να το κάνω, αλλά καλύτερα να μην το λεω πολυ και το γρουσουζέψω χαχαχα :clap:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
30.899
Μέλη
35.585
Νεότερο μέλος
katerinageo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom