Διαμονή Θεσσαλονίκη

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
258
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ταξίδι-Όνειρο
..παντου ειναι ονειρεμενα
Καλημέρα παιδιά, μετά από το ψάξιμο μου κατέληξα σε αυτα αναιβηκαμε στα λευτα αλλά δε πειράζει : 1)Electra Palace κεντρικό στα 185 με πρωίνο το τρίκλινο
2)Makedonia 150 το premium με πρωινό θα μου βάλει έχτρα κρεβατάκι και
3)Met 150 με πρωινό το απλό δωμάτιο με ένα κρεβατάκι και εκεί είναι ποιο μακριά αλλά βάζει λεωφορείο το ίδιο το ξενοδοχείο ανά κάποιες ώρες. Όποιος θέλει ας μου πει τη γνώμη του ή βαλτετα σε σειρά προταιρεοτητας. Σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.724
Likes
14.838
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
εάν όπως λες δεν υπάρχει θέμα κόστους, τότε η σειρά είναι όπως τα έγραψες. ( προσωπική άποψη από άποψη τοποθεσίας).
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.388
Likes
14.307
Καλημέρα παιδιά, μετά από το ψάξιμο μου κατέληξα σε αυτα αναιβηκαμε στα λευτα αλλά δε πειράζει : 1)Electra Palace κεντρικό στα 185 με πρωίνο το τρίκλινο
2)Makedonia 150 το premium με πρωινό θα μου βάλει έχτρα κρεβατάκι και
3)Met 150 με πρωινό το απλό δωμάτιο με ένα κρεβατάκι και εκεί είναι ποιο μακριά αλλά βάζει λεωφορείο το ίδιο το ξενοδοχείο ανά κάποιες ώρες. Όποιος θέλει ας μου πει τη γνώμη του ή βαλτετα σε σειρά προταιρεοτητας. Σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια
Αν το τρίκλινο είναι μπροστά τότε προχώρα με το Νο.1 αν δεν έχει σημασία η διαφορά τιμής.
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
418
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Καλημέρα παιδιά, μετά από το ψάξιμο μου κατέληξα σε αυτα αναιβηκαμε στα λευτα αλλά δε πειράζει : 1)Electra Palace κεντρικό στα 185 με πρωίνο το τρίκλινο
2)Makedonia 150 το premium με πρωινό θα μου βάλει έχτρα κρεβατάκι και
3)Met 150 με πρωινό το απλό δωμάτιο με ένα κρεβατάκι και εκεί είναι ποιο μακριά αλλά βάζει λεωφορείο το ίδιο το ξενοδοχείο ανά κάποιες ώρες. Όποιος θέλει ας μου πει τη γνώμη του ή βαλτετα σε σειρά προταιρεοτητας. Σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια
+1 στο electra λόγω του πρωινού στον τελευταίο όροφο με θέα στη θάλασσα και πολύ φρέσκα προϊόντα
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
258
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ταξίδι-Όνειρο
..παντου ειναι ονειρεμενα
Το μόνο αρνητικό με το Electra γιατί βλέπω και τα σχόλια από τα σαιτ είναι ότι λένε οι περισσότεροι ότι θέλει ανακαίνιση αλλά οκ αυτό είναι η άποψη του καθενός.

Όσο για την θέα κτλ σίγουρα παίζει ρόλο αλλά μη ξεχνάτε ότι έχω έναν μικρούλη 2μιση εεε ζωηρός ποιο πολύ με ενδιαφέρει ο χώρος του δωματίου να μην είναι πολύ μικρός πάρα η θεα στη φάση που είμαστε.
 
Last edited by a moderator:

fotast

Member
Μηνύματα
9.388
Likes
14.307
Όσο για την θέα κτλ σίγουρα παίζει ρόλο αλλά μη ξεχνάτε ότι έχω έναν μικρούλη 2μιση εεε ζωηρός ποιο πολύ με ενδιαφέρει ο χώρος του δωματίου να μην είναι πολύ μικρός πάρα η θεα στη φάση που είμαστε.
Δεν είναι μόνον η θέα.Τα μπροστινά δωμάτια είναι και μεγαλύτερα.
 

Jiovanna

Member
Μηνύματα
18
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
I am working on it...
Καλημέρα. Θα πω την άποψη μου ως κάτοικος της πόλης. Από τα 3 ξενοδοχεία που ανέφερες θα σου έλεγα το Electra Palace που είναι στην καρδιά του κέντρου. Αλλά θα σου πρότεινα να σκεφτείς ξανά το Excelsior στην Μητροπόλεως γιατί είναι πιο καινούργιο, είναι επίσης πολύ πολύ κεντρικό και με τα παιδιά θα σε βολέψει για βόλτες ανά πάσα στιγμή καθώς και το εστιατόριο του είναι από τα καλύτερα της πόλης. Εάν το βρεις σε τιμή βολική για εσένα, μην το χάσεις. Μία ακόμα καλή ιδέα είναι τα διαμερίσματα μέσω Αirbnb, που υπάρχουν πάρα πολλά ανακαινισμένα στο κέντρο, απλά στην περίπτωση αυτή θα έπρεπε να φροντίσεις η ίδια για το πρωινό σας. Στη διάθεση σου αν χρειαστείς κάποια άλλη πληροφορία!
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
258
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ταξίδι-Όνειρο
..παντου ειναι ονειρεμενα
Δεν είναι μόνον η θέα.Τα μπροστινά δωμάτια είναι και μεγαλύτερα.
Μου είπαν τα εσωτερικά αλλά οκ γενικώς πιστεύω ότι είναι από τα καλύτερα στη Θεσσαλονίκη
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.388
Likes
14.307
Μου είπαν τα εσωτερικά αλλά οκ γενικώς πιστεύω ότι είναι από τα καλύτερα στη Θεσσαλονίκη
Αν έχεις και καμιά κάρτα μιλίων της Aegean(silver και πάνω) μπορείς να ζητήσεις αναβάθμιση δωματίου.

Edit:Μόνον με gold γίνεται αναβάθμιση δωματίου πλέον.
 
Last edited:

makisg

Member
Μηνύματα
4.724
Likes
14.838
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
φυσικά και το Excelsior που προτείνει η @Jiovanna είναι πολύ καλό ξενοδοχείο και πολύ κεντρικό. η απόστασή του από Ελέκτρα Παλας είναι 150 μέτρα. το μόνο που δεν γνωρίζω είναι από θέμα ηχομόνωσης τι γίνετε, διότι και τα δύο βρίσκονται σε σημεία με τρομερή κίνηση.
 

dorita18

Member
Μηνύματα
404
Likes
258
Επόμενο Ταξίδι
Ρόδος!!!
Ταξίδι-Όνειρο
..παντου ειναι ονειρεμενα
Παιδιά επειδή αρχίζω και τα ξεκαθαριζω λόγο τιμών σχολίων κτλ. Είμαστε ανάμεσα στα δύο, met και Μακεδονία το Μετ με προβληματίζει επειδή θα έχω το μικρό λόγο αποστάσεις.
φυσικά και το Excelsior που προτείνει η @Jiovanna είναι πολύ καλό ξενοδοχείο και πολύ κεντρικό. η απόστασή του από Ελέκτρα Παλας είναι 150 μέτρα. το μόνο που δεν γνωρίζω είναι από θέμα ηχομόνωσης τι γίνετε, διότι και τα δύο βρίσκονται σε σημεία με τρομερή κίνηση.
Δεν γράφουν κάποιο αρνητικό σχόλιο για τον ήχο όσο για το ότι το Ηλέκτρα θέλει ανακαίνιση αυτό σχολίαζαν οι περισσότεροι ως αρνητικό βέβαια έχει ένα σωρό άλλα θετικά έτσι μην παρεξηγηθώ.

*Electra Palace
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.199
Μηνύματα
883.630
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom