Κουφονήσια Διαμονή Κουφονήσια

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
Ο Φοίνικας είναι η πιο κοντινή και μετά ο Φανός!
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
678
Likes
850
Στον Φοίνικα και στον Φανό έχει κάτι να φας, αλλά μη φανταστείς και κάτι σπουδαίο...Αν θυμάμαι, στον Φανό είχε ουσιαστικά ένα beach bar..
Γιατί να προτιμήσεις όμως να είσαι μακριά από τη Χώρα και να τρέχεις εκεί τα βράδια (που όσο να' ναι οι δρόμοι δεν είναι και σούπερ φωτισμένοι); Στη Χώρα έχεις πολλές επιλογές για φαγητό και συνάμα πούλμαν/καραβάκι για παραλίες σε περίπτωση που θες να τις γυρίσεις όλες.
Αν μείνεις σε μια παραλία, θα πρέπει να κάνεις κάθε μέρα την απόσταση για τις άλλες παραλίες με τα πόδια (όχι ότι είναι μακριά, απλά στη Χώρα έχεις και την εναλλακτική του λεωφορείου ή του καικιού)..
 

VACH

Member
Μηνύματα
152
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Βαλκάνια όχι παίξε γέλασε
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος των Άλπεων
Σε όλα τα νησιά που πάμε χώρα μένουμε για τους λόγους που λες, απλώς στα κουφονήσια δεν θα υπάρχει αυτοκίνητο φυσικά και προτιμώ να περπατάμε το βραδάκι πιο δροσερά παρά με ομπρέλα, πετσέτες και ψάθες μες στο καταμεσήμερο.

Θα αράζουμε όλη μέρα στην παραλία του Φανού ή και δίπλα στην Ιταλίδα και το βραδάκι χώρα για φαγητό-ποτό. Σας ευχαριστώ πολύ, κορίτσια, αν έχετε και άλλες συμβουλές, όλες ευπρόσδεκτες!
 

demimp82

Member
Μηνύματα
7
Likes
2
Καλησπέρα παιδιά!Εδώ και δύο χρόνια προσπαθώ να κανονίσω για κουφονήσια αλλα΄φέτος είμαι αποφασισμένη να πάω!έχω ψάξει πολύ για δωμάτια, βρήκα και το "Ιππόκαμπος", μου φαίνεται καλό και μας το αφήνει 60 ευρώ χωρίς πρωινό...τσιμπημένο!Έχει πάει κανείς για να Ξέρει αν αξίζει τα λεφτά του?
Λέμε να καθίσουμε 5 μέρες και από ότι εχω διαβάσει δεν λέει και για περισσότερο!Ότι παραπάνω ξέρετε...ευπρόσδεκτοοοοο!!!!!!;):xalara:
 

thrylosveria

Member
Μηνύματα
230
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτικες
Ονειρεμένο Ταξίδι
φινλανδια
εξαιρετικα, καταπληκτικα...
 

marian90

Member
Μηνύματα
83
Likes
18
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Παιδιά ξέρετε αν παίζει οργανωμένο camping στα κουφονήσια; ή μόνο ελεύθερο;
είχα ακούσει ότι σε μια καντινα δίπλα στο χωράφι σε άφηνε ο ιδιοκτήτης να στήσεις αλλά κάτι μου λέει ότι μπορει να ειναι και στο κάτω κουφονήσι...
 

tol_pap

Member
Μηνύματα
397
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
Παιδιά ξέρετε αν παίζει οργανωμένο camping στα κουφονήσια; ή μόνο ελεύθερο;
είχα ακούσει ότι σε μια καντινα δίπλα στο χωράφι σε άφηνε ο ιδιοκτήτης να στήσεις αλλά κάτι μου λέει ότι μπορει να ειναι και στο κάτω κουφονήσι...
Δεν έχει οργανωμένο στο πάνω. Στο Κάτω μπορείς να κάνεις ελεύθερο αλλά με προμήθειες θα έχεις πρόβλημα. Νερό είχε στην ομώνυθμη παραλία.
 

basel

New Member
Μηνύματα
3
Likes
2
Καλησπέρα κ από εμένα,
Σκεφτόμαστε φέτος να επισκεφτούμε το Κουφονήσι. Πέρυσι είχα την τύχη να πάω Ικαρία, η οποία με μάγεψε για τον κόσμο και το ρυθμό της, οπότε ψάχνουμε κάτι κοντά σε αυτό (σαν την Ικαρία πουθενά βέβαια). Το Κουφονήσι ενδείκνυται για κοριτσοπαρέα; Το νησί έχει διασκέδαση για παρέες ή είναι περισσότερο για ζευγάρια;

Με εκτίμηση, η παρέα των 5 :)
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.917
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Καλησπέρα κ από εμένα,
Σκεφτόμαστε φέτος να επισκεφτούμε το Κουφονήσι. Πέρυσι είχα την τύχη να πάω Ικαρία, η οποία με μάγεψε για τον κόσμο και το ρυθμό της, οπότε ψάχνουμε κάτι κοντά σε αυτό (σαν την Ικαρία πουθενά βέβαια). Το Κουφονήσι ενδείκνυται για κοριτσοπαρέα; Το νησί έχει διασκέδαση για παρέες ή είναι περισσότερο για ζευγάρια;

Με εκτίμηση, η παρέα των 5 :)
Καλησπέρα.
Καμία σχέση με Ικαρία. Πρόκειται για ένα μικρό νησάκι με εκπληκτικές παραλίες που το γυρνάς σε 2 μέρες....
Από την όποια εμπειρία μου θα σου έλεγα ότι πιο κοντά στα δεδομένα Ικαρίας είναι η Αμοργός, οπότε μπορείς να ξεκινήσεις για εκεί την έρευνα σου..
Συνδυάζεται άψογα και με τα Κουφονήσια που θέλεις!!
 

basel

New Member
Μηνύματα
3
Likes
2
Καλησπέρα.
Καμία σχέση με Ικαρία. Πρόκειται για ένα μικρό νησάκι με εκπληκτικές παραλίες που το γυρνάς σε 2 μέρες....
Από την όποια εμπειρία μου θα σου έλεγα ότι πιο κοντά στα δεδομένα Ικαρίας είναι η Αμοργός, οπότε μπορείς να ξεκινήσεις για εκεί την έρευνα σου..
Συνδυάζεται άψογα και με τα Κουφονήσια που θέλεις!!

Σ΄ευχαριστώ για την άμεση απάντηση και τις πληροφορίες! :)
 

Sofiaskg

Member
Μηνύματα
29
Likes
8
Καλημέρα και απο μενα παιδιά. Επιτελους εχτές κλείσαμε και εμεις τις Αυγουστιατικες διακοπές μας.
Ναξος 10-14 /8
Κουφονήσια 14-18 /8.

Εδω και μια βδομάδα παίρνω σε οτι δωμάτια και ξενοδοχεία εχω βρει στο google για Κουφονήσια. Πρεπει να τα εχω εξαντλήσει όλα. Μόνο σε ενα βρήκα διαθεσιμότητα. Ανεμόμυλος λέγεται και με ενα search που έκανα βρήκα πολλές κακές κριτικές , οτι είναι μακριά απο το κέντρο και σε δύσβατο σημείο. Τι να κάνω ρε παιδιά; Θέλω σαν τρελή να παω Κουφονήσια, 5 χρόνια το περίμενα. Να παω σε αυτό το δωμάτιο και οτι γίνει;
 
Last edited by a moderator:

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Εδω και μια βδομάδα παίρνω σε οτι δωμάτια και ξενοδοχεία εχω βρει στο google για Κουφονήσια. Πρεπει να τα εχω εξαντλήσει όλα. Μόνο σε ενα βρήκα διαθεσιμότητα. Ανεμόμυλος λέγεται και με ενα search που έκανα βρήκα πολλές κακές κριτικές , οτι είναι μακριά απο το κέντρο και σε δύσβατο σημείο. Τι να κάνω ρε παιδιά; Θέλω σαν τρελή να παω Κουφονήσια, 5 χρόνια το περίμενα. Να παω σε αυτό το δωμάτιο και οτι γίνει;
Αν οι κακές κριτικές αφορούν μόνο στην τοποθεσία του, κάνε κράτηση. Η απόσταση από το χωριό περπατιέται άνετα, άσε που είσαι και πιο κοντά στις παραλίες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.497
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom