Διανυκτέρευση σε αεροδρόμιο?

World Nomad

Member
Μηνύματα
142
Likes
208
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπόρα Μπόρα
Έχω κοιμηθεί 2 φορές στο αεροδρόμιο της Αθήνας. Τίποτα δεν έγινε, απλά μαξιλάρι το τσαντάκι και το λουράκι του περασμένο από τη βαλίτσα. Θεσπέσιος ύπνος!
 

werip

Member
Μηνύματα
280
Likes
126
Η τελευταία πτήση στο Μακεδονία ειναι γυρω στις 23:50 και η πρωτη συνήθως μετα τις 5 το πρωι,με συνήθη πρωτη πρωινή αυτη των 6:30 για Αθηνα. Οποτε γενικα θα εχεις μια απολυτη ησυχια στο αεροδρομιο για αρκετές ωρες (λειτουργεί βεβαια κανονικα ολο το 24ωρο). Ο κοσμος θα αρχίσει να ερχεται μετα τις 4 γενικα,και γυρω στις 4:30 θα ανοίξουν και τα counter της Aegean :)
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Δε θυμαμαι αν υπαρχει και αλλο θεμα, αλλα δε βρηκα κατι. Το Τσιαμπινο στη Ρωμη το βραδυ κλεινει; Υπαρχει καποια σχετικα προσφατη εμπειρια απο διανυκτερευση;
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Προ covid έκλεινε, φαντάζομαι και μετά covid που ζόρισαν τα πράγματα πάλι κλείνει (χωρίς βέβαια να είμαι σίγουρος)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Δε θυμαμαι αν υπαρχει και αλλο θεμα, αλλα δε βρηκα κατι. Το Τσιαμπινο στη Ρωμη το βραδυ κλεινει; Υπαρχει καποια σχετικα προσφατη εμπειρια απο διανυκτερευση;
Με ειχε απασχολησει κι εμενα μια πτηση Ρωμη Αθηνα στις 6 το πρωι, αλλα τελικα την αλλαξα. Αν εχεις πτηση με Ραιαν, μπορεις να κανεις αλλαγες.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Με ειχε απασχολησει κι εμενα μια πτηση Ρωμη Αθηνα στις 6 το πρωι, αλλα τελικα την αλλαξα. Αν εχεις πτηση με Ραιαν, μπορεις να κανεις αλλαγες.
Είχα αγορασει κουτρα το Βαλενθια-Ρωμη για το βραδυ στα 18 ευρω και τωρα ελεγα μηπως κλεισω και το Ρωμη-Θεσσ για τις 6 το πρωι. Με ραηαν. Μαλλον απλα δε θα το κλεισω, αν και δε μου φαινεται τοσο τραγικη η διανυκτερευση εξω, καλοκαιρι θα ναι.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Είχα αγορασει κουτρα το Βαλενθια-Ρωμη για το βραδυ στα 18 ευρω και τωρα ελεγα μηπως κλεισω και το Ρωμη-Θεσσ για τις 6 το πρωι. Με ραηαν. Μαλλον απλα δε θα το κλεισω, αν και δε μου φαινεται τοσο τραγικη η διανυκτερευση εξω, καλοκαιρι θα ναι.
Ειχα πτηση στις 6 το πρωι απο Γενοβα. Ειχαμε παει στις 4.30 με ταξι. Βρηκαμε 2-3 ατομα που ειχαν βγαλει τη νυχτα εξω και ειχαν πει οτι δεν ηταν πολυ ευπροσδεκτοι απο την ασφαλεια του αεροδρομιου. Ψαξε στη σελιδα που παρατιθεται sleep in airports για σχολια.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Ε κάνε καμιά βόλτα στη Ρώμη και πήγαινε ξημερώματα με νυχτερινά λεωφορεία
Αυτο ειναι κατι που δε σκεφτηκα :haha:
Τη μια και μοναδικη φορα που πηγα στη Ρωμη μου φανηκε νεκρα το βραδυ, αν εχετε καποια προταση ευχαριστως να τη λαβω υποψιν
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Αυτο ειναι κατι που δε σκεφτηκα :haha:
Τη μια και μοναδικη φορα που πηγα στη Ρωμη μου φανηκε νεκρα το βραδυ, αν εχετε καποια προταση ευχαριστως να τη λαβω υποψιν
Ξημερωματα καλοκαιριου στην ερημη Ρωμη ολες βαζουμε τη μαυρη εξωμη τουαλετα μας και παμε να δροσιστουμε οπως η πρωτη διδαξασα, γνωστο αυτο. Και μοναδικη εμπειρια η ερημια.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Λογικά λογω covid δεν υπάρχουν νυχτερινά ή πολύ πρωινά λεωφορεία που να βολεύουν για Ciampino. Παλαιότερα (προ covid δηλαδή) ήταν εύκολο (είτε με terravision είτε με αστική συγκοινωνία), τώρα νομίζω το ταξί είναι μονόδρομος. Αν έχει κάποιος διαφορετική άποψη/πρόταση, καλοδεχούμενη
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Μιας και δε βρισκω καποιο ανοιγμενο τοπικ σχετικο μ αυτο που θελω να μαθω,ρωταω εδω..εχω πτηση βραδυνη Αθηνα-Μαδριτη και μετα απο 5 ωρες Μαδριτη-Λισαβονα...ειχα κλεισει δωματιο αλλα μας αλλαξαν τις ωρες και στις 2 πτησεις οποτε σκεφτομαι να μεινω στο αεροδρομιο...μενει ανοικτο ολη μερα,παιζει να μη μας αφησουν να κατσουμε μεσα και να πρεπει να πληρωσω lounge?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom