Επισκέψεις γηπέδων

monter

Member
Μηνύματα
130
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΡΟΛΙΝΟ-ΓΛΑΣΚΩΒΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ-Ν.ΖΗΛΑΝΔ
san siro -jusepe meatsa. MILANO. 21 φεβρουαριου 2007

ιντερ-φιορεντινα 3-1

aimg218.imagevenue.com_loc565_th_69447_P1214118_122_565lo.JPG aimg182.imagevenue.com_loc509_th_69452_P1214116_122_509lo.JPG aimg13.imagevenue.com_loc791_th_69457_P1214119_122_791lo.JPG aimg178.imagevenue.com_loc130_th_69470_P1214123_122_130lo.JPG

aimg13.imagevenue.com_loc771_th_70133_P1214151_122_771lo.JPG aimg215.imagevenue.com_loc77_th_70142_P1214154_122_77lo.JPG aimg178.imagevenue.com_loc169_th_70147_P1214157_122_169lo.JPG
-TOLDO-


aimg171.imagevenue.com_loc1031_th_70516_P1214127_122_1031lo.JPG
LUCA TONI (τελευταια του χρονια στην φιορεντινα)
 

monter

Member
Μηνύματα
130
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΡΟΛΙΝΟ-ΓΛΑΣΚΩΒΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ-Ν.ΖΗΛΑΝΔ
Στο δρομο μου προς το salzburg για to euro 2008 εκανα μια σταση στο μοναχο και επισκευτικα το γηπεδο της bayern munchen,ALLIANZ ARENA.

aimg133.imagevenue.com_loc1172_th_87335_P6090049_122_1172lo.JPG aimg14.imagevenue.com_loc1102_th_87877_P6090056_122_1102lo.JPG aimg25.imagevenue.com_loc957_th_87883_P6090058_122_957lo.JPG aimg196.imagevenue.com_loc403_th_87890_P6090065_122_403lo.JPG

aimg43.imagevenue.com_loc1072_th_88112_P6090062_122_1072lo.JPG
 

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
Εγώ έχω περάσει έξω από το Wembley (πριν την ανακατασκευή, με τους πύργους ακόμα) πηγαίνοντας στο Wembley Arena για να δω συναυλία, μετράει; :p

Ένα γήπεδο που έχω επισκεφτεί και έχω παρακολουθήσει αγώνα είναι το Εθνικό Στάδιο του Λάος στη Vientiane! Χωρητικότητας 20.000 (ναι αν κάθονται όπως και στα sawngthaews :p). Φυσικά δεν έχει καμία σχέση με τα γήπεδα που αναφέρθηκαν παραπάνω αλλά ήταν κάτι ιδιαίτερο για μένα. Για την ιστορία, το παιχνίδι που παρακολούθησα ήταν Τράπεζα – Στρατός και νίκησε ο Στρατός με άγνωστο σκορ γιατί ο πίνακας ήταν μισοχαλασμένος και εγώ είδα μόνο το 2ο ημίχρονο. Το Λάος δεν έχει εθνικό πρωτάθλημα όπως το γνωρίζουμε, έχει 10 ομάδες (στρατός, τράπεζα, πανεπιστήμιο κτλ) που όλες εδρεύουν και παίζουν στην Vientiane. Για να πω την αλήθεια, δεν ξέρω αν υπάρχει και άλλο στάδιο! :)

aimg159.imagevenue.com_loc360_th_37482_DSC01717_resize_122_360lo.JPG aimg200.imagevenue.com_loc511_th_37527_DSC01724_resize_122_511lo.JPG

Οι κερκίδες δίπλα στους επισήμους, εγώ και η φίλη μου ήμασταν οι μόνοι ξένοι:
aimg242.imagevenue.com_loc360_th_37524_DSC01721_resize_122_360lo.JPG

Προς το τέλος του αγώνα έκανα και νέους φίλους:
aimg230.imagevenue.com_loc54_th_37529_DSC01732_resize_122_54lo.JPG
 

koyk

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη
Το ΄97 πηγα στο Wembley πολυ πριν σκευτουν ακομα να το ανακατασκευασουν, απιστευτη εμπειρια φυσικα ημουν και σε μικροτερη ηλικια οντας ενεργος ΠΑΟΚτσης και μου φανταζαν θεικα ολα εκει μεσα.Μας ξεναγησαν στο κεντρο ασφαλειας του γηπεδου το οποιο ηταν εξωπραγματικο για τα δικα μας δεδομενα της εποχης,μπορουσαν να ελεχουν τα φαναρια 10χιλ. μακρια απο το γηπεδο για να ρυθμιζουν την κυκλοφορια,μας βαλαν τσα αποδυτηρια της εθνικης Αγγλιας και αφου βγηκαμε τις απαραιτητες φωτο μετις φανελες του Λινεκερ και του ημιτρελου Γκαζα, βγηκαμε στο χορτο υπο τις ιαχες συνθηματων απο τα μεγαφωνα φυσικα.
Το ποιο μεγαλο ηταν οτι ειχαν ενα ομοιωμα του κυπελου Αγγλιας μπροστα στη θεση της βασσιλισας και καναμε απονομη για να βγουμε φωτο.
 

Halcyon

Member
Μηνύματα
30
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Βόρεια Χιονισμένη Ευρώπη
Το ΄97 πηγα στο Wembley πολυ πριν σκευτουν ακομα να το ανακατασκευασουν, απιστευτη εμπειρια φυσικα ημουν και σε μικροτερη ηλικια οντας ενεργος ΠΑΟΚτσης και μου φανταζαν θεικα ολα εκει μεσα.Μας ξεναγησαν στο κεντρο ασφαλειας του γηπεδου το οποιο ηταν εξωπραγματικο για τα δικα μας δεδομενα της εποχης,μπορουσαν να ελεχουν τα φαναρια 10χιλ. μακρια απο το γηπεδο για να ρυθμιζουν την κυκλοφορια,μας βαλαν τσα αποδυτηρια της εθνικης Αγγλιας και αφου βγηκαμε τις απαραιτητες φωτο μετις φανελες του Λινεκερ και του ημιτρελου Γκαζα, βγηκαμε στο χορτο υπο τις ιαχες συνθηματων απο τα μεγαφωνα φυσικα.
Το ποιο μεγαλο ηταν οτι ειχαν ενα ομοιωμα του κυπελου Αγγλιας μπροστα στη θεση της βασσιλισας και καναμε απονομη για να βγουμε φωτο.
Στον αγώνα είχες πάει? Δεν πολυκατάλαβα. Πρέπει να ήταν κορυφή!

Τι να πω, εγώ έχω επιστεφτεί μόνο απ'έξω το Amsterdam ArenA, το γήπεδο του Ajax. Ένα τέρας (σε όγκο) και είχα ξετρελαθεί! Σκεφτόμουν ότι εκεί μέσα διοργανώνουν το Sensation, από τα μεγαλύτερα dance events στην Ευρώπη!

Επίσης, ήταν το πρώτο στάδιο στην Ευρώπη που είχε οροφή που ανοιγόκλεινε (το 1996). και είναι χτισμένο πάνω σε δρόμο, ο οποίος οδηγεί σε πάρκινγκ, οπότε πας αφήνεις αμάξι και ανεβαίνεις με τη μία στο στάδιο. Ολλανδοί... :D

Ορίστε και φωτογραφίες, αλλά όχι δικές μου: (βρήκα όσο πιο μικρές μπορούσα. πώς το κάνετε αυτό με τη σμίκρυνση και όταν πατάς μόνο πάνω στην φώτο να μεγενθύνεται?)

awww.worldsportsarenas.com_images_arena9.jpg
awww.seatwave.de_FileStore_VENUE_IMAGE_amsterdam_arena_000796_3_MainPicture.jpg
 

gps vagelis

Member
Μηνύματα
160
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ-NO MONEY
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΡΑΖΙΛΙΑ
camp nou(Μπαρτσελονα),stramford bridge(Τσελσι),emirates arena(Αρσεναλ),highboury(Αρσεναλ),Ολυμπιακο Σταδιο Βερολινου(Χερτα Βερολινου).Και σε εναμιση μηνα Santiago Bernabeu(Real Madrid)
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Εγώ έχω πάει σε μπόλικα, τα περισσότερα basket, αλλα και καμια δεκαρια ποδοσφαίρου. Το κορυφαίο πάντως ήταν στη Βόρειο Korea πέρυσι το Νοέμβριο DPRK-Australia για τα προκριματικά των Ολυμπιακών Αγώνων. Δεν έγινε στο μεγαλύτερο γήπεδο στον κόσμο (περίπου 220.000 χωρητικότητα)που είναι στην Pyongyang, αλλα στο...κάπως μικρότερο ξαδερφάκι του όπου η πλειοψηφία των θεατών ήταν στρατιωτικοί. Τρομερά παγερή ατμόσφαιρα, οι φιλοξενούμενοι θέλουν μια ισοπαλία, οι Βορειοκορεάτες κερδίζουν πολύ άνετα στο ημίχρονο οποτε και ο προπονητής τους αλλάζει τους 3 καλύτερους παίκτες του, μεταξύ των οποιων και ο scorer....μάλλον κάτι τους δώσανε στο ημίχρονο γιατί εκεί που τους παίζανε μονότερμα η αυστραλία πήρε τα πάνω της, ισοφάρισε και προκρίθηκε, απέναντι στην αδιάφορη DPRK. Σε κάποια φάση από το πολύ κρύο κάναμε μπούγιο με 4-5 αυστριακούς και γερμανούς κι αρχίσαμε να λέμε άσχετα συνθήματα, ήμασταν οι μονοι άπου τους δεκάδες χιλιάδες θεατές που φώναζαν...ενθύμιο μου έμειναν μερικές φωτό, ένα απίθανο μπλουζάκι "come on Korea" και φωτό με τις κοπελιές τις γυναικείας ομάδας τις DPRK που os VIPs έκατσαν διπλα μας (και είναι και σαφώς "καλυετερες" από την ανδρική ομάδα).
 

gabriel7

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Παιδιά καλησπέρα και καλώς σας βρίσκω.
Όντας ποδοσφαιρόφιλος και δεδομένου ότι θα πάω Αγγλία στις 4/12,θέλω να πάω στο emirates στο Arsenal-Stoke City.
Καλύτερα να κάνω subscription στο arsenal fc site (έχει fee 30 λίρες) ή θα βρώ και από κάποιο ticket booth τη μέρα του αγώνα (και φθηνότερα προφανώς)?
Ευχαριστώ!
 

ΧΡΥΣΑ

Member
Μηνύματα
76
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
ΤΟΣΚΑΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΛΗ ΤΗΝ ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
Eγώ παρόλο το ότι δεν ειμαι φαν τωνγηπέδων καιτου ποδοσφαίρου ως κάθε γυναίκα φαντάζομαι ταξιδέυοντας στο ρίο πήγα στο μυθικό γήπεδο μαρακανά και είδα έναν αγώνα.φοβερή εμπειρία ,ευχαρίστως το ξαναέκανα
 

rezi

Member
Μηνύματα
78
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Cuba?Brazil?South afrika?
Ταξίδι-Όνειρο
Διαστημικη Βολτα
wraiotato thema
ta ghpeda einai naoi pera apo axiotheta
kai axizei na phgaineis otan einai gemata.an einai kai derby akoma kalitera
England
1)old traford mia xara alla mexri ekei
2)webley to palio me tous pirgous. me arsenal
3)highbury me arsenal
4)milwall kypello me thn tottenham kolasi!!!
Korifaio olwn apo oles tis apopseis to webley.
Germany
1)Salke arena ypersixrono aneseis alla xenera.eixei gelio pantws
eixan pesei oi didimoi kai ston girismo ginotan o xamos sta aerodromia eidhseis.
2)amvourgo kataplhktiko ghpedo kai poli
3)O2 Arena kataplhktikh ypersixronh arena me thea twn spree kai thn east side gallery!
Italy
1)San siro h Jusepe Meatsa
pragmatikos kathethrikos..kataplhktikh mera.kataplhktiko ghpedo
turkey
apisteuta pragmata sto kwloghpedo ths fener.
France
Palai de bersii psilomapa san ghpedo,
'xwris synaisthimata krish auth' ante kai tou xronou.!!
Spain
1)Nouevo Campo Theiko ghpedo sou kovei thn anasa pragmatika kai gelio otan teleiwnei to paixnidi kathws sto dasaki pisw apo to parking kanoun piatsa travesti me emfanisis kai bikini meta xrwmata ths barca.
2)Saragosa arena basket
adiaforo
2)Amsterdam arena to palio kalo alla se psilokoulo meros alla kata alla kala.
3)to ghpedo ths maccabi sto tel avid naos pragmatikos gia to athlima tou basket.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Κι εγώ με τη σειρά μου έχω επισκεφτεί αρκετά γηπεδάκια!
Σε μερικά έφτασα απλά μέχρι απ έξω αλλά σε κάποια έχω μπει κιόλας! Τα μετράω όλα όμως :)

Λισαβώνα-Da Luz
Βαρκελώνη-Camp Nou
Μόναχο-Allianz Arena
Βαρσοβία-γήπεδο της Legia Warszawa
Και τρία μπασκετικά:
Λιουμπλιάνα-γήπεδο της Οlympia Ljubljana
Ζάγκρεμπ-γήπεδο της Cibona
Βελιγράδι-Beogradska Arena

Aα..έχω πάει και στις εγκαταστάσεις που έγιναν οι Ολυμπιακοί το '92 στη Βαρκελώνη!

Γενικότερα το κομμάτι γηπεδικό/αθλητικό είναι μέρος των αξιοθέατων για μένα όπου κι αν πάω!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.464
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom