Τουρκία Ερωτήσεις για 4 μέρες στην Κωνσταντινούπολη

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.038
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Η ερώτηση ειναι απλή πως μπερδεψατε μοιρες ,κεντρα του κοσμου , Πελοποννήσιους μόνο εσεις το ξέρετε !!
Όσοι έχουν τη μύγα, μυγιάζονται.

Ξαναδιάβασε τι έγραψε ο baba :shock:
Διαβάζω το #119 και δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχουν οι Πελοποννήσιοι με τους Δελφούς. Αν είμασταν σε ξένο φόρουμ, αυτό θα λεγόταν flame.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Διαβάζω το #119 και δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχουν οι Πελοποννήσιοι με τους Δελφούς. Αν είμασταν σε ξένο φόρουμ, αυτό θα λεγόταν flame.
Όση σχέση έχουν ο Νάρκισσος με τον Γκαίμπελς.

(Ιδού θέμα για νέα διατριβή. Πεδίον ελεύθερον...)
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.194
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Για να καταλάβω θα έχει μεγαλώσει η μέρα όπως στην Ελλάδα? και ο καιρός θα είναι όπως εδώ,....περίπου δηλαδή.
Μετά από ..3σελίδες περίπου "απαντήσεις"περί γεωγραφίας..αυλακιών,βορρά-νότου κλπ κλπ:haha:να σου δώσω κι εγώ μιά απάντηση όσον αφορά το πως είναι η μέρα..
λοιπόν η διαφορά μας είναι ότι εκεί στην Κωνσταν.νυχτώνει νωρίτερα από μας αλλά και ξημερώνει νωρίτερα ,μήνα Ιανουάριο αρχές που εδώ στην Ελλάδα στις 7 το πρωί ήταν ακόμα σκοτάδι εκεί ήταν μιά χαρά μέρα,ενώ νύχτωνε από τις 5 παρά όταν εδώ νύχτωνε κατά τις 5 και 20.
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
Μετά από ..3σελίδες περίπου "απαντήσεις"περί γεωγραφίας..αυλακιών,βορρά-νότου κλπ κλπ:haha:να σου δώσω κι εγώ μιά απάντηση όσον αφορά το πως είναι η μέρα..
λοιπόν η διαφορά μας είναι ότι εκεί στην Κωνσταν.νυχτώνει νωρίτερα από μας αλλά και ξημερώνει νωρίτερα ,μήνα Ιανουάριο αρχές που εδώ στην Ελλάδα στις 7 το πρωί ήταν ακόμα σκοτάδι εκεί ήταν μιά χαρά μέρα,ενώ νύχτωνε από τις 5 παρά όταν εδώ νύχτωνε κατά τις 5 και 20.
Τον Ιανουάριο είναι όπως τα λες, η κοπελιά όμως θέλει να πάει στην Πόλη το Μάιο, και το Μάιο συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο, ότι και εδώ, π ε ρ ί π ο υ, δηλαδή, η μέρα θα έχει ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ (περίπου το ίδιο) όπως και στην Ελλάδα! ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.705
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom