Ryanair Ερωτήσεις για Ryanair v.2

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.280
Να ρωτήσω κάτι που μου προκύπτει πρώτη φορά.
Βρίσκω εισιτήρια με Ryanair δύο διαδοχικές πτήσεις τις οποίες αν τις επιλέξω ξεχωριστά μου τις δίνει φθηνότερες από ότι αν κλείσω μια κι έξω το εισιτήριο (σαν τράνζιτ) δηλαδή.
Προφανώς και επιλέγω την φθηνότερη οδό αλλά χάνω κάτι σημαντικό; Χωρίς αποσκευές κλπ.
Δύο ξεχωριστά εισιτήρια σημαίνει ότι σε περίπτωση που έχει κάποιο πρόβλημα/καθυστέρηση η πρώτη πτήση τότε αν θα πάρεις/προλάβεις την δεύτερη πτήση είναι δική σου ευθύνη/πρόβλημα.
 
Last edited:

evaT

Member
Μηνύματα
1.570
Likes
12.761
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Δύο ξεχωριστά εισιτήρια σημαίνει ότι σε περίπτωση που έχει κάποιο πρόβλημα/καθυστέρηση η πρώτη πτήση τότε αν θα πάρεις/προλάβει την δεύτερη πτήση είναι δική σου ευθύνη/πρόβλημα.
Το φαντάστηκα....αλλά έχουν αρκετή απόσταση μεταξύ τους συν ότι πετάει από μικρό αεροδρόμιο, μικρό το ρίσκο. Ευχαριστώ!
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.570
Likes
12.761
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Λάθος έδινε εισιτήριο ενιαίο με μια στάση ανάμεσα.
Εγω απλά κοίταξα τις πτήσεις ξεχωριστά κ έβγαιναν πιο φθηνές
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Λάθος έδινε εισιτήριο ενιαίο με μια στάση ανάμεσα.
Εγω απλά κοίταξα τις πτήσεις ξεχωριστά κ έβγαιναν πιο φθηνές
Απο πότε δίνει ενιαία εισιτήρια αυτή;;:rolleyes-80:
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Από το σάιτ της Ryanair:

Καθυστερήσεις/Ακυρώσεις
Εάν έχεις κάνει κράτηση για μία πτήση ανταπόκρισης με εμάς (ένας αριθμός κράτησης) και χάσεις την ανταπόκρισή σου επειδή ακυρώθηκε ή καθυστέρησε η πρώτη σου πτήση, εγγυώμαστε την επιβίβασή σου στην επόμενη διαθέσιμη πτήση μας για τον τελικό σου προορισμό. Εναλλακτικά, μπορείς να ζητήσεις μία πτήση επιστροφής στον αρχικό προορισμό σου καθώς και την επιστροφή χρηματικού ποσού.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.300
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom