Ryanair Ερωτήσεις για Ryanair v.2

Aenima

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Θεσσαλονικη
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Τελικα σημερα μετα απο 3 μερες φανηκε η χρεωση στην τραπεζα μου.. Αρα θα πεταξω. :p
 

jmallen3

Member
Μηνύματα
80
Likes
3
Επειδή ετοιμάζομαι να κλείσω εισιτήρια πρώτη φορά με Ryanair προς Μιλάνο από Πάτρα (Άραξο) και δεν έχω ιδέα τι ακριβώς ισχύει, τι πρέπει να προσέξω και γενικά οτιδήποτε πρέπει να ξέρω πριν κλείσω τα εισιτήρια (πέρα από τις βαλίτσες που χρεώνονται έξτρα), θα ήθελα να με ενημερώσετε με ότι χρειάζεται αν γίνεται μιας και είναι δύσκολο να διαβάσω τα μεγάλα θέματα που ήδη υπάρχουν.

ευχαριστώ
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.605
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Επειδή ετοιμάζομαι να κλείσω εισιτήρια πρώτη φορά με Ryanair προς Μιλάνο από Πάτρα (Άραξο) και δεν έχω ιδέα τι ακριβώς ισχύει, τι πρέπει να προσέξω και γενικά οτιδήποτε πρέπει να ξέρω πριν κλείσω τα εισιτήρια (πέρα από τις βαλίτσες που χρεώνονται έξτρα), θα ήθελα να με ενημερώσετε με ότι χρειάζεται αν γίνεται μιας και είναι δύσκολο να διαβάσω τα μεγάλα θέματα που ήδη υπάρχουν.

ευχαριστώ
Ξεκίνα διαβάζοντας αυτούς τους οδηγούς
http://www.travelstories.gr/communi...ός-Κράτησης-για-ryanair-Βήμα-Προς-Βήμα.36295/
http://www.travelstories.gr/community/threads/Οδηγός-e-check-in-από-την-ryanair.36319/
για να πάρεις μια ιδέα.
 

jmallen3

Member
Μηνύματα
80
Likes
3
Διάβασα κάποια πράγματα και κατέληξα στα εξής σημαντικά:
  1. Η βαλίτσα που είναι δωρεάν πρέπει να είναι μέχρι 10kg και διαστάσεις 55x40x20 το πολύ, σωστά?
  2. Μπορώ να έχω και δεύτερο σάκο σαν χειραποσκευή εκτός από τη βαλίτσα μέχρι 10kg?
  3. Αν επιλεξω να πληρωσω και να εχω μαζι και μια βαλίτσα 15kg, δικαιούμαι και την άλλη με τα 10kg που είναι δωρεάν κανονικά?
  4. Πρέπει να έχω εκτυπώσει το boarding pass πριν πάω στο αεροδρόμιο για να γλιτώσω έξοδα.
Υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να προσέξω και μου διαφεύγει?
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.823
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
όλα όσα είπες είναι ολοσωστα
 

jmallen3

Member
Μηνύματα
80
Likes
3
Δεν έχω παραλείψει κάτι άλλο που πρέπει να ξέρω?
Είναι σίγουρο αυτό με τη βαλίτσα που μπορώ να έχω και τη 10kg δωρεάν ακόμα και αν πάρω και μια 15kg επι πληρωμη?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Δεν έχω παραλείψει κάτι άλλο που πρέπει να ξέρω?
Οτι μονο οι πρωτες 90 χειραποσκευες εχουν δικαιωμα να μεινουν στην καμπινα...αν η δικια σου επεται μπορει να φορτωθει με τις υπολοιπες αποσκευες..εξ ου και οι τεραστιες ουρες στο gate. Ελεος.
 

jmallen3

Member
Μηνύματα
80
Likes
3
Οτι μονο οι πρωτες 90 χειραποσκευες εχουν δικαιωμα να μεινουν στην καμπινα...αν η δικια σου επεται μπορει να φορτωθει με τις υπολοιπες αποσκευες..εξ ου και οι τεραστιες ουρες στο gate. Ελεος.
Φορτώνεται δωρεάν όμως και πάλι, χωρίς κάποια χρέωση οπότε εκτός από την ουρά μικρό το κακό φαντάζομαι.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
εκτός από την ουρά μικρό το κακό φαντάζομαι.
Δωρεαν μεν αλλα θα εχεις κ το χρονο αναμονης μετα για την παραλαβη της..που σε μεγαλα αεροδρομια δεν ειναι καθολου αμελητεος. Συν τον κινδυνο να χαθει..
 

jmallen3

Member
Μηνύματα
80
Likes
3
Αν πάω στο αεροδρόμιο μέρες πριν το ταξίδι μου για να τσεκάρω εάν χωράει η βαλίτσα που έχω, γίνεται? Έχουν κάποιο ειδικό "δοχείο" ή με το μάτι περνάνε?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.209
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom