Ryanair Ερωτήσεις για Ryanair v.2

jmallen3

Member
Μηνύματα
80
Likes
3
Αν κάποιος έχει 2 ονόματα και στη ταυτότητα γράφονται ως Μαρία-Ελένη Παπαδοπούλου για παράδειγμα, με "-" ανάμεσα στα ονόματα, πως το γράφουμε κατα το κλείσιμο του εισιτηρίου? Είδα ότι δεν παίρνει "-", θα υπάρξει πρόβλημα αν ειναι χωρίς?
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.792
Η σύζυγος μου έχει 3 ονόματα και ταξιδεύει πάντα με το πρώτο.
Εσύ τώρα βάλε ότι θες.
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.187
Likes
4.046
Αν κάποιος έχει 2 ονόματα και στη ταυτότητα γράφονται ως Μαρία-Ελένη Παπαδοπούλου για παράδειγμα, με "-" ανάμεσα στα ονόματα, πως το γράφουμε κατα το κλείσιμο του εισιτηρίου? Είδα ότι δεν παίρνει "-", θα υπάρξει πρόβλημα αν ειναι χωρίς?
Καλύτερα να βάλεις και τα δυο χωρίς παύλα
 

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
660
Σε πτήση εσωτερικού Θεσ/νίκη -Αθήνα έχει γίνει κράτηση για δύο ενήλικους και ένα παιδί 10 χρόνων το οποίο δεν έχει ταυτότητα ούτε διαβατήριο.Πώς θα γίνει το check-in?
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
75 Ευρώ παράβολα θέλει . Με βιβλιάριο υγείας δεν γίνεται?
Νομίζω πως χρειάζεται ταυτοπροσωπία για την έκδοση της οποίας θέλεις πιστοποιητικό γέννησης και φωτογραφία του παιδιού. Στο Α.Τ. της περιοχής σου νομίζω πως θα ξέρουν να σου πουν.
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Για ταξίδι εσωτερικού όταν το ανήλικο συνοδεύεται από τον έναν γονέα, ξέρετε αν χρειάζεται και υπευθυνη δήλωση από τον ετερο γονέα που να επιτρέπει την μετακίνηση του παιδιού;
 

Adam164

Member
Μηνύματα
18
Likes
1
Χαίρεται και καλησπέρα! Έχω κάνει κράτηση για πτήση από Θεσσαλονίκη - Καρλσρούη με επιστροφή.. Το όνομα που έβαλα είναι Michail, αλλά στο boarding pass το γράφει Mishail.. Έχω εκτυπώσει το email της κράτησης που είναι με το κανονικό όνομα... Οπότε στο αεροδρόμιο θα είμαι και με τα 2... πιστεύετε να συναντήσω πρόβλημα;;...

Ευχαριστώ εκ των προτερων..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.902
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom