Ryanair Ερωτήσεις για Ryanair v.2

SPO

Member
Μηνύματα
163
Likes
56
Ποιές 300 θέσεις;Δεν πετάει 777 η FR.189 θέσεις έχουν όλα τα αεροπλάνα της.Οι φόροι στο ATH-SOF είναι 35,99 κάτι τέτοιοι προκύπτει από το σαιτ της A3 και μιλάμε βεβαίως για το one way.
Ότι είναι κάτω από 100 ml επιτρέπεται.τα σαμπουαν που είναι σε μεγάλα συνήθως μπουκάλια πετιούνται.
 

Στάθης

Member
Μηνύματα
514
Likes
1.067
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Καλησπέρα,μόλις έκανα check in για την πτήση μου προς Σόφια για αρχές Οκτωβρίου και στις πληροφορίες για το τι απαγορεύεται να έχω μαζί λέει και για ηλεκτρονικά τσιγάρα!! Μέχρι τώρα ήξερα οτι επιτρέπονται κανονικά μέσα στην χειραποσκευή και επάνω σου. Και τον Μάρτιο που ταξίδεψα με Ryanair είχα 2 μαζί και δεν είχα κανένα πρόβλημα και κυρίως(επειδή το είχα ψάξει) δεν είχα δει να λέει πουθενά ότι απαγορεύονται.
Έχει αλλάξει κάτι?? Για πείτε ρε παιδιά αν ξέρετε κάτι γιατί αγχώθηκα!!!

Προσπαθώ να επικοινωνήσω με την Ryanair αλλά δεν βγάζω άκρη.
 

Attachments

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.129
Likes
20.372
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός

JimBeam

Member
Μηνύματα
50
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Highlands, Ισλανδία
Καλησπέρα,μόλις έκανα check in για την πτήση μου προς Σόφια για αρχές Οκτωβρίου και στις πληροφορίες για το τι απαγορεύεται να έχω μαζί λέει και για ηλεκτρονικά τσιγάρα!! Μέχρι τώρα ήξερα οτι επιτρέπονται κανονικά μέσα στην χειραποσκευή και επάνω σου. Και τον Μάρτιο που ταξίδεψα με Ryanair είχα 2 μαζί και δεν είχα κανένα πρόβλημα και κυρίως(επειδή το είχα ψάξει) δεν είχα δει να λέει πουθενά ότι απαγορεύονται.
Έχει αλλάξει κάτι?? Για πείτε ρε παιδιά αν ξέρετε κάτι γιατί αγχώθηκα!!!

Προσπαθώ να επικοινωνήσω με την Ryanair αλλά δεν βγάζω άκρη.

Πακέτο! Πάντως όλες οι αεροπορικές απ'όσο γνωρίζω το επιτρέπουν, αλλά ΜΟΝΟ στη χειραποσκευή λόγω της μπαταρίας.
Δες και αυτό το link

https://www.ryanair.com/gr/el/usefu...and-conditions/termsandconditionsar_669455970
https://www.ryanair.com/gr/el/usefu...and-conditions/termsandconditionsar_669455970
Πήγαινε στο Άρθρο 8 (αποσκευές και απαγορευμένα αντικείμενα) και στην παράγραφο 8.3.3. Επιτρέπεται απ'ό,τι λέει.

Τι να πω.. ρώτα τους και ενημέρωσέ μας να ξέρουμε.

Εγώ μετά από αυτό, θα αποσύνδεα τον ατμοποιητή και θα αφαιρούσα και την μπαταρία, αν αφαιρείται. Για να είμαι πιο τυπικός θα τύλιγα τη μπαταρία και καλά να μη γίνει κανένα βραχυκύκλωμα και τα υγρά φυσικά στα σακουλάκια για τα υγρά.
 

JimBeam

Member
Μηνύματα
50
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Highlands, Ισλανδία
Τώρα είδα ότι στην παράγραφο 8.9.1, αναφέρει αυτό που λες.
Βέβαια, στην εκδοση των όρων στα αγγλικά, ΔΕΝ αναφέρεται ΠΟΥΘΕΝΑ. Υπάρχει όλο το υπόλοιπο κείμενο (της 8.9.1), αλλά όχι τα ηλ. τσιγάρα. Αναφέρεται μόνο αυτό που λέει στην 8.3.3. Ότι επιτρέπεται.
https://www.ryanair.com/gb/en/usefu...and-conditions/termsandconditionsar_368204930
 

Στάθης

Member
Μηνύματα
514
Likes
1.067
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Τώρα είδα ότι στην παράγραφο 8.9.1, αναφέρει αυτό που λες.
Βέβαια, στην εκδοση των όρων στα αγγλικά, ΔΕΝ αναφέρεται ΠΟΥΘΕΝΑ. Υπάρχει όλο το υπόλοιπο κείμενο (της 8.9.1), αλλά όχι τα ηλ. τσιγάρα. Αναφέρεται μόνο αυτό που λέει στην 8.3.3. Ότι επιτρέπεται.
https://www.ryanair.com/gb/en/usefu...and-conditions/termsandconditionsar_368204930
Ναι τα έχουν κάνει σαλάτα. Αλλού λέει έτσι - αλλού αλλιώς. Προφανώς έχει γίνει λάθος στο ότι απαγορεύεται στην χειραποσκευή γιατί τελικά κατάφερα και μίλησα μέσω μηνυμάτων με την Ryanair και μου είπαν πως στην χειραποσκευή κ πάνω μου μπορώ να το έχω κανονικά.
 

schumigirl

Member
Μηνύματα
103
Likes
75
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη
Ταξίδι-Όνειρο
New York
Χαιρετω το φορουμ..

κ εγω ειχα κλεισει για μπρατιλαβα και μετεπειτα βιεννη με ραιν αιρ..δεκεμβρη απο θεσσαλονικη..

βγαινει τελειως το δρομολογιο απο το προγραμμα...

μας εστειλαν βεβαια τα λευτα πισω και κουπονια των 80 Ε ανα ατομο...

θα αναγκαστω τωρα να πεταξω απο αθηνα γιατι θελω να κανω το ταξιδι...

καπου διαβασα οτι οι πιλοοτοι ειναι κακοπληρωμενοι κ φευγουν οι περισσοτεροι για ντουμπαι!!!
 

grtt

Member
Μηνύματα
123
Likes
263
Επόμενο Ταξίδι
Όπου μας βγάλει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Πτήση Μπολόνια - Νάπολη για αρχές Ιανουαρίου: 15 ευρώ, ξετρελάθηκα από τη χαρά μου, κλείσαμε! :)
Προσθήκη αποσκευής εκ των υστέρων: 44 ευρώ.... Τρελαθήκαμε τελείως;;;; :icon_evil: :icon_evil:
Πώς θα πάρω τώρα κρασί Τοσκάνης να το φέρω Ελλάδα;; (Από Νάπολη πετάω με Aegean για Αθήνα με κανονική αποσκευή σε λογικότατες τιμές...)...
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Πτήση Μπολόνια - Νάπολη για αρχές Ιανουαρίου: 15 ευρώ, ξετρελάθηκα από τη χαρά μου, κλείσαμε! :)
Προσθήκη αποσκευής εκ των υστέρων: 44 ευρώ.... Τρελαθήκαμε τελείως;;;; :icon_evil: :icon_evil:
Πώς θα πάρω τώρα κρασί Τοσκάνης να το φέρω Ελλάδα;; (Από Νάπολη πετάω με Aegean για Αθήνα με κανονική αποσκευή σε λογικότατες τιμές...)...
Θα πάρεις κρασί Τοσκάνης (και αποσκευή) από τη Νάπολη. :bleh:
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.400
Πτήση Μπολόνια - Νάπολη για αρχές Ιανουαρίου: 15 ευρώ, ξετρελάθηκα από τη χαρά μου, κλείσαμε! :)
Προσθήκη αποσκευής εκ των υστέρων: 44 ευρώ.... Τρελαθήκαμε τελείως;;;; :icon_evil: :icon_evil:
Πώς θα πάρω τώρα κρασί Τοσκάνης να το φέρω Ελλάδα;; (Από Νάπολη πετάω με Aegean για Αθήνα με κανονική αποσκευή σε λογικότατες τιμές...)...
25 ευρω ειχε όταν έκλεισες το εισιτήριο, αφου είχες αποσκευή στο Νάπολη-Αθηνα, ποιός ο λόγος να μην την κλείσεις τη στιγμή της κράτησης;
 

grtt

Member
Μηνύματα
123
Likes
263
Επόμενο Ταξίδι
Όπου μας βγάλει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
25 ευρω ειχε όταν έκλεισες το εισιτήριο, αφου είχες αποσκευή στο Νάπολη-Αθηνα, ποιός ο λόγος να μην την κλείσεις τη στιγμή της κράτησης;
Ε, γιατί είπαμε να κάνουμε οικονομία στις αποσκευές, έχουμε τρεις πτήσεις, Αθήνα - Μπολόνια, Μπολόνια-Νάπολη και Νάπολη- Αθήνα. Αλλά κανονικά το κόστος των αποσκευών θα έπρεπε να είναι ανάλογο της τιμής του εισιτηρίου, αν είναι τριπλάσιο το κόστος της αποσκευής από αυτό του εισιτηρίου, δε συμφέρει...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.744
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom