Ryanair Ερωτήσεις για ryanair

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

michgt

Member
Μηνύματα
81
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΡΟΛΙΝΟ
Μπορείς να έχεις μαζί σου μπουκαλάκια που να μην ξεπερνούν τα 100 ml το καθένα. Το σύνολο όμως από όλα τα μπουκαλάκια να μην ξεπερνά το 1 λίτρο.
Όλα θα πρέπει να τα έχεις σε μια διάφανη σακουλίτσα με διαστάσεις 20χ20 εκ.
awww.irelandwestairport.com_images_EU_liquid_ad.jpg
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Ακριβώς όπως τα λένε παραπάνω. Τέτοια μπουκαλάκια μπορείς να βρεις σε διάφορα καταστήματα, όπως hondos ή sephora. Ή μπορείς να ζητήσεις δειγματάκια από φαρμακείο.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.107
Likes
41.360
Και επιτέλους, κάποιες εταιρείες άρχισαν να βγάζουν στην αγορά συσκευασίες υγρών φακών επαφής σε μέγεθος μικρότερο των 100 ml για τα ταξίδια! Το τι έχω τραβήξει τόσα χρόνια με τα "βυτία" των 360 ml, δε λέγεται...
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.888
Likes
14.499
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Και επιτέλους, κάποιες εταιρείες άρχισαν να βγάζουν στην αγορά συσκευασίες υγρών φακών επαφής σε μέγεθος μικρότερο των 100 ml για τα ταξίδια! Το τι έχω τραβήξει τόσα χρόνια με τα "βυτία" των 360 ml, δε λέγεται...
Εγώ που αγοράζω μηνιαίους φακούς , τρία τρία ζευγάρια , πάντα μου δίνουν δείγματα τα οποία είναι ανεκτίμητα για τα ταξίδια . 60 ml το ένα, αλλά πλέον τα πουλούν σε συσκευασία των τριών στα φαρμακεία.
Επίσης μια καλή λύση για να απαλλαγείς ες αεί από το υγρό των φακών στα ταξίδια είναι οι ημερίσιοι φακοί επαφής -και η πλέον υγιεινή-
 

rebellos

Member
Μηνύματα
163
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
ΒΙΕΝΝΗ
Παιδια καλημέρα! Εχω κλεισει για μιλανο με ryanair 5 ατομα. αν το ενα ατομο δεν ερθει, υπαρχερι καμια ποινη;; ξερει κανενας;; δεν ακυρωνω, δεν αλλαζω τιποτα..
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.208
Ε όχι βέβαια.Τι ποινή να υπάρχει;Όταν γενικά περνάς τον έλεγχο στο αεροδρόμιο βλέπουν ένα ένα ξεχωριστά τα εισιτήρια και όχι το σύνολο της κράτησης οπότε αν δεν έρθει κάποιος η υπάρχει πχ. λάθος στα στοιχεία του ενός δεν επηρεάζονται τα άλλα άτομα που περιλαμβάνονται στην κράτηση.
 

elbono

Member
Μηνύματα
190
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
?????
παιδια να ρωτησω υγρα στην χειραποσκευη θεωρουνται κ κονσιλερ μεικ απ μασκαρα κτλ?μπορω να εχω μικρα δειγματακια μαζι μου απο κρεμες?πρεπει να ειναι 10 μπουκαλακια απο 100μλ??ευχαριστω
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
παιδια να ρωτησω υγρα στην χειραποσκευη θεωρουνται κ κονσιλερ μεικ απ μασκαρα κτλ?μπορω να εχω μικρα δειγματακια μαζι μου απο κρεμες?πρεπει να ειναι 10 μπουκαλακια απο 100μλ??ευχαριστω
ναι, είναι χειραποσκευή
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.026
Likes
6.410
Καλησπερα.
Σιγουρα καποιος θα το εχει γραψει αλλα δεν προλαβαινω να το βρω!!

Ξερει καποιος να μου πει αν ειναι ευκολο,με πια χρεωστικη καρτα δεν χρεωνομαστε,τα 6 ευρω ανα πτηση,οταν παμε να πληρωσουμε με αυτη τα εισιτηρια απο ryanair?

Ευχαριστω πολυ!!
 

dragonver

Member
Μηνύματα
51
Likes
3
Ταξίδι-Όνειρο
Μάτσου Πίτσου, Περού
Καλησπερα.
Σιγουρα καποιος θα το εχει γραψει αλλα δεν προλαβαινω να το βρω!!

Ξερει καποιος να μου πει αν ειναι ευκολο,με πια χρεωστικη καρτα δεν χρεωνομαστε,τα 6 ευρω ανα πτηση,οταν παμε να πληρωσουμε με αυτη τα εισιτηρια απο ryanair?

Ευχαριστω πολυ!!
Mastercard prepaid, σαν αυτή της πειραιώς.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.026
Likes
6.410
Ευχαριστω για την απαντηση.

Και ακομη μια ερωτηση.

Ισως ''ακουστει'' χαζη αλλα το εχω απορια.

Αν δεν προλαβω να βγαλω mastercard prepaid,και βρω μια προσφορα,υπαρχει προβλημα να χρησιμοποιησω,ας πουμε της αδερφης μου?

Γιατι με καποιες αλλες αεροπορικες εταιριες που εχω πεταξει,μου ζητουσαν να εχω μαζι μου την πιστωτικη καρτα που εκλεινα τα εισιτηρια.
Ασχετα αν μου την εχει ζητησει μονο η singapore.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom