Ryanair Ερωτήσεις για ryanair

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

tsolias1979

Member
Μηνύματα
419
Likes
189
Επόμενο Ταξίδι
Φιλανδία-Εσθονια-Πολωνια
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΠΕΚΙΝΟ
Τα φαρμακα(χαπια)μπορω να τα βαλω μεσα στην βαλιτσα η να τα εχω πανω μου θα εχω καποιο προβλημα στον ελεγχο?
 

leprechaun

Member
Μηνύματα
25
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Βιετνάμ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιρλανδία, Μπαλί
καλησπερα παιδια! θα ταξιδεψω με ryanair σε 2 βδομαδες για λονδινο-σκωτια, εχω μια χειραποσκευη που ταιριαζει στις διαστασεις, αλλα υπαρχει προβλημα αν δεν ειναι 50εκ. το μηκος αλλα το υψος κ να ειναι το μηκος 20 εκ.?
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.205
καλησπερα παιδια! θα ταξιδεψω με ryanair σε 2 βδομαδες για λονδινο-σκωτια, εχω μια χειραποσκευη που ταιριαζει στις διαστασεις, αλλα υπαρχει προβλημα αν δεν ειναι 50εκ. το μηκος αλλα το υψος κ να ειναι το μηκος 20 εκ.?
πρέπει να είναι μέχρι
55χ40χ20 γενικά για να μπει σε μια συγκεκριμένη θήκη αν σου ζητηθεί.Τώρα από εκεί και πέρα την βάζεις στην θήκη ανάλογα με το ποια είναι η μεγάλη πλευρά για να χωρέσει.
Με λίγα λόγια δεν υπάρχει πρόβλημα.
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ταϋλάνδη
καλησπερα παιδια! θα ταξιδεψω με ryanair σε 2 βδομαδες για λονδινο-σκωτια, εχω μια χειραποσκευη που ταιριαζει στις διαστασεις, αλλα υπαρχει προβλημα αν δεν ειναι 50εκ. το μηκος αλλα το υψος κ να ειναι το μηκος 20 εκ.?
δεν πειραζει, αρκει να χωραει. Την βαζεις εσυ όπως βολεύει.
 

evie131284

Member
Μηνύματα
154
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Υορκη και Μπορα Μπορα
Τελικά τα έκλεισα τα εισητηρια και εβγαλα καινουρια ταυτοτητα!
Ειπα να μην το ρισκαρω σαν πρωταρα με την συγκεκριμενη εταιρια και 1ο ταξιδι χωρις γκρουπ!:)
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Μερικες ερωτησεις οποιος ξερει.

-Στη βαλιτσα καμπινας,τα μπουκαλακια που πρεπει να μεταφερεις πρεπει να ειναι διαφανα και μεχρι 100 ml.Σωστα?

-Ποσα τετοια μπουκαλακια εχεις τη δυνατοτητα να μεταφερεις?

-Σακουλακια διαφανα,εχει στο μακεδονια ή θα πρεπει να τα παρω εγω.Γιατι στην αθηνα μου εδιναν εκει οποτε δεν ειχα.Μπορει και να ετυχε βεβαια δεν ξερω!

-και κατι τελευταιο,το υγρο για τους φακους,μπορει να μεταφερθει ή υπαρχει προβλημα,επειδη ειναι παραπανω απο 100 ml.Επειδη ειναι ιατρικο προιον.

Ξερω οτι ειναι χαζες αποριες,απλα και μια αλλη αποψη..Εχω φαει σκαλωμα!
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.692
Likes
11.079
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
-Στη βαλιτσα καμπινας,τα μπουκαλακια που πρεπει να μεταφερεις πρεπει να ειναι διαφανα και μεχρι 100 ml.Σωστα?
Σωστά για το μέγεθος, αλλά δεν χρειάζεται να είναι διάφανα.
Ποσα τετοια μπουκαλακια εχεις τη δυνατοτητα να μεταφερεις?
Δέκα και καλά (ένα λίτρο όλα μαζί) αλλά προσωπικά δεν μου τα έχουν μετρήσει ποτέ. Βάζω συχνά παραπάνω αλλά με την προϋπόθεση να χωράνε στο σακουλάκι.
και κατι τελευταιο,το υγρο για τους φακους,μπορει να μεταφερθει ή υπαρχει προβλημα,επειδη ειναι παραπανω απο 100 ml.Επειδη ειναι ιατρικο προιον.
Δε είμαι σίγουρη ότι θεωρείται ιατρικό προϊόν, αλλά δεν βάζω το χέρι μου στη φωτιά. Εγώ όταν παίρνω χειραποσκευή παίρνω ταξιδιωτικές συσκευασίες υγρών φακών που βρίσκω σε συγκεκριμένα μαγαζιά με οπτικά.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Ευχαριστω πολυ.

Οπως καταλαβες εσεις οι γυναικες ειστε ενα ''προβλημα'' για τα ταξιδια με ολα αυτα που θελετε να παρετε μαζι σας!
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.692
Likes
11.079
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Ευχαριστω πολυ.

Οπως καταλαβες εσεις οι γυναικες ειστε ενα ''προβλημα'' για τα ταξιδια με ολα αυτα που θελετε να παρετε μαζι σας!
Άσε, ξέρεις με πόσο πόνο καρδιάς ξεχωρίζω κάθε φορά αυτά που ΔΕΝ θα πάρω μαζί μου; :D
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.800
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
-Σακουλακια διαφανα,εχει στο μακεδονια
Έχει. Στο δεξί τμήμα του - όπως μπαίνεις (στην Ολυμπιακή). Αλλά, ακόμη κι αν δεν βρεις εκεί (που θα βρεις), έχει και στο κατ/μα με τα σνακς στην αίθουσα αναμονής (μόνο που εκεί τα πουλάει - 1 ευρώ τα 10, νομίζω).
 

feugatos

Member
Μηνύματα
30
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Brescia Verona
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ταξίδι στο όνειρο........
tsolias1979 said:
Τα φαρμακα(χαπια)μπορω να τα βαλω μεσα στην βαλιτσα η να τα εχω πανω μου θα εχω καποιο προβλημα στον ελεγχο?
Να επαναφερω την ερωτηση του φιλου τσολια,μηπως ξερει καποιος?
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.205
Εδώ υπάρχουν οι κανονισμοί της Ryanair.
General Terms + Conditions of Carriage
λέει ότι για να μεταφέρεις φάρμακα στην χειραποσκευή πρέπει να έχεις και την συνταγή μαζί σου.Δεν ξέρω αν μπορείς να τα έχεις πάνω σου.Πάντως εγώ έχω μεταφέρει κάτι χάπια στην χειραποσκευή αρκετές φορές με την Ryanair χωρίς να μου πουν κάτι ποτέ...
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.492
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom