Ερωτηση για ταξιδιωτικο πρακτορειο

epikouros

Member
Μηνύματα
9
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη ή/και Πόλη.
Ταξίδι-Όνειρο
ένα μήνα στην Ιταλία
Δεν αναφέρεις και την πόλη αναχώρησης....γνωρίζω στη Θεσσαλονίκη ταξιδιωτικό πρακτορείο που ειδικεύεται σε ταξίδια του μέλιτος. Μάλιστα, όσο πιο νωρίς κλείσεις κάνει και καλές προσφορές.
Δεν επιτρέπεται απ' τους κανονισμούς του φόρουμ να αναφέρω το όνομα του πρακτορείου, κάνε μια αναζήτηση στο ιντερνετ (έχει σχέση με τον παράδεισο;))
 

PHOTOMAN

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Δεν αναφέρεις και την πόλη αναχώρησης....γνωρίζω στη Θεσσαλονίκη ταξιδιωτικό πρακτορείο που ειδικεύεται σε ταξίδια του μέλιτος. Μάλιστα, όσο πιο νωρίς κλείσεις κάνει και καλές προσφορές.
Δεν επιτρέπεται απ' τους κανονισμούς του φόρουμ να αναφέρω το όνομα του πρακτορείου, κάνε μια αναζήτηση στο ιντερνετ (έχει σχέση με τον παράδεισο;))
Σευχαριστώ ;)
 

mad traveller

New Member
Μηνύματα
2
Likes
2
Καλησπερα παιδια! Αρχικά, καλώς σας βρήκα, μια και είμαι καινούργιο μέλος στην διαδικτυακή αυτή παρέα... Επι του θέματος τώρα... Εγω και οι φιλες μου επιθυμούμε να οργανωσουμε ενα ταξιδι στο εξωτερικο την περιοδο των Χριστουγεννων. Ψαχνοντας διαφορα πακέτα, ανακαλύψαμε το ταξιδιωτικο γραφειο "18-24 Travel" και ομολογώ οτι οι προσφορες του μας φανηκαν εξαιρετικά δελεαστικές. Ωστοσο, προβληματιζομαστε καπως σχετικα αφενος με την ποιοτητα των παρεχομενων υπηρεσιων(οι τιμες ειναι πραγματικα πολυ χαμηλες) και αφετερου με την αξιοπιστια του γραφείου... Εχει καποιος να περιγραψει προγενεστερη ταξιδιωτικη εμπειρια αναφορικα με το συγκεκριμενο γραφείο? Θα το συστηνατε ως μια επιλογη χαμηλου κοστους η να το αποφυγουμε? Οποιαδηποτε πληροφορια ευπροσδεκτη... Χρειαζομαι τα φωτα σας... Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!
 

iopa22

Member
Μηνύματα
209
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Λας Βεγκας-Νορβηγια
Καλως ηρθες. Αν θυμαμαι καλα εχει γραφτει ξανα κατι αναλογο. Υπηρχαν απαντησεις .Ψαχτο λιγο πανω δεξια στη σελιδα εκει που γραφει αναζητηση.
 

john_shadow86

Member
Μηνύματα
92
Likes
205
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
World Party Traveller

Παιδιά πως σας φαίνεται το συγκεκριμένο εγχείρημα?

θα το έψηνα να πάω μιας που δεν έχω παρέα για ταξίδια και επίσης θα ήταν κοντά στο ηλικιακό μου γκρουπ αλλά από μια ματιά που έριξα στο site πιστεύω πως η τιμές είναι αρκετά "τσιμπημένες"..

ποια η άποψη σας?

(αν θεωρείτε διαφήμιση ας το σβήσει ένας διαχειριστής)
 
Last edited by a moderator:

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.955
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ποιά η διαφορά από ένα οποιοδήποτε άλλο ταξιδιωτικό γραφείο; (εκτός ότι έχει 2 φάτσες που τις βλέπεις στην TV, οι οποίοι μάλλον απίθανο να είναι μαζί σου στο ταξίδι - άλλωστε όπως φαίνεται στο site υπάρχει στιγμή που διοργανώνουν τουλάχιστον τρείς ταυτόχρονες εκδρομές).
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.374
Likes
14.280
Μάλιστα..Και ταξιδιωτικό γραφείο λοιπόν..Υποθέτω ότι θα έχει την νόμιμη άδεια.Δεν είδα να την αναφέρει πουθενά.Ούτε διεύθυνση.΄Ενα τηλέφωνο μόνον.
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Θαρρω πως ένας εκ των δυο του Show ειχε πει οτι δεν εχει καμια απολύτως σχέση με το γραφειο η εκπομπή
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.374
Likes
14.280
Πάντως στο site αναφέρεται ότι οι εμπειρίες από το World Party τους οδήγησαν στο ταξιδιωτικό γραφείο.Και υπάρχουν οι φωτογραφίες τους.Και στα προγράμματα αναφέρουν ότι χρησιμοποιούν ντόπιους(που γνώρισαν μέσα από την εκπομπή) για ξεναγούς.Τώρα αν δεν έχουν επιχειρηματική σχέση με το γραφείο και απλά το διαφημίζουν είναι άλλο θέμα.
 

john_shadow86

Member
Μηνύματα
92
Likes
205
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Νομίζω είναι εγχείρημα του Τανιμανίδη με την φήμη που τους κατέβαλε μιας που αυτός έστησε και το world party και ήθελε να συνεχιστεί και η εκπομπή.
Βέβαια είναι πολύ πιθανό να συνεργάστηκαν με κάποιο γραφείο γιατί από το 0 θα ήταν πιο ζόρικο..
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Πάντως ο Γιώργος Μαυρίδης δεν συμμετέχει σε αυτό το πράγμα. Είχε γράψει μήνυμα στην σελίδα του στο fb που έλεγε
"Θέλω να είμαι ξεκάθαρος σε ολα τα νεα παιδιά που θέλουν να δώσουν το χαρτζιλικι τους για να κάνουν μια εκδρομή θέλοντας ενδεχομένως να γνωρίσουν την ομάδα της εκπομπής ότι εγω σαν Γιώργος δεν συμμετέχω σ αυτο το πρότζεκτ και δεν θα βρίσκομαι εκει."

Επίσης αυτό με το ότι χρησιμοποιούν ντόπιους που γνώρισαν από τις εκδρομές είναι σχετικό γιατί στην Σκιάθο που πήγανε δεν είχε πάει το world party αλλά ούτε και στην Δαλματία και στην Φουερτεβεντούρα που έχουν προγραμματίσει να πάνε.Πήγανε στα υπόλοιπα μέρη βέβαια που προγραμματίζουν να πάνε.

Στην σελίδα επίσης αναφέρει "Ένας τρόπος που δεν μπορούν να σου προσφέρουν τα κλασικά, στείρα ταξιδιωτικά γραφεία"

Δεν μας εξηγούν βέβαια γιατί είναι ανώτεροι από τα ταξιδιωτικά γραφεία.
Και για να μην παρεξηγηθώ έχω δει όλα τα επεισόδια του world party
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom