Γενικά Ερώτηση για αεροπορικά εισιτήρια

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλησπερα, εχω κλεισει εισητηρια στο skyscaner απο tripsta. Τα εισητηρια μου ειναι αυτο το e-ticket που μου εστειλαν σε mail? Δε θα επρεπε να εχει τα εισητηρια με τα στοιχεια του καθενα μιας και ειναι για 2 ατομα? Μου εχει απλα σε ενα κουτακι τα στοιχεια των 2 επιβατων και απο κατω τα εισητηρια με τα στοιχεια των πτησεων (με μια σταση). Απλα τα εκτυπωνω? Εχει κανεις εμπηρια με το εν λογω γραφειο? Μετα την κρατηση που εκανα μια αναζητηση δεν ειδα και πολυ καλες κριτικες. Ευχαριστω πολυ.
Όχι δεν τα εκτυπώνεις. Με αυτά τα στοιχεία, όταν έρθει ο καιρός, θα κάνεις cheque in για να πάρεις τα boarding passes με τα οποία επιβιβάζεσαι στο αεροπλάνο. Ανάλογα με την αεροπορική εταιρία μπορείς να κάνεις online cheque in από το site της και να εκτυπώσεις ο ίδιος τα boarding passes ή στο αεροδρόμιο οπότε στα εκτυπώνουν αυτοί. Παίζει ρόλο επίσης αν έχεις αγοράσει αποσκευές ή όχι. Με ποια αεροπορική ταξιδεύετε?
 

geo4st

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Όχι δεν τα εκτυπώνεις. Με αυτά τα στοιχεία, όταν έρθει ο καιρός, θα κάνεις cheque in για να πάρεις τα boarding passes με τα οποία επιβιβάζεσαι στο αεροπλάνο. Ανάλογα με την αεροπορική εταιρία μπορείς να κάνεις online cheque in από το site της και να εκτυπώσεις ο ίδιος τα boarding passes ή στο αεροδρόμιο οπότε στα εκτυπώνουν αυτοί. Παίζει ρόλο επίσης αν έχεις αγοράσει αποσκευές ή όχι. Με ποια αεροπορική ταξιδεύετε?
Τα check in ανοιγουν 2 μερες πριν αν θυμαμαι καλα, με aegean και swiss, χωρις βαλιτσα, αν και σε mail που εστειλα στην swiss λεει οτι δικαιουμαστε και 1 βαλιτσα μεχρι 23kg.
 

Giann_

Member
Μηνύματα
20
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα να ρωτήσω ποια είναι η διαφορά του να κλείσεις αεροπορικά εισιτήρια από το επίσημο site των αεροπορικών εταιριών με το να κλείσεις από pamediakopes, petas.gr κλπ. Αν πάω να κλείσω εισιτήρια από pamediakopes κλπ και γράψω τον αριθμό τακτικού επιβάτη, θα μπουν κανονικά τόσο τα μίλια αναβάθμισης όσο και τα εξαργύρωσης;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.370
Likes
14.270
Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα να ρωτήσω ποια είναι η διαφορά του να κλείσεις αεροπορικά εισιτήρια από το επίσημο site των αεροπορικών εταιριών με το να κλείσεις από pamediakopes, petas.gr κλπ. Αν πάω να κλείσω εισιτήρια από pamediakopes κλπ και γράψω τον αριθμό τακτικού επιβάτη, θα μπουν κανονικά τόσο τα μίλια αναβάθμισης όσο και τα εξαργύρωσης;
Ναι τα μίλια μπαίνουν κανονικά.Τα sites που αναφέρεις δίνουν την δυνατότητα να συνδυάσεις περισσότερε από μια αεροπορικές εταιρείες.Κλείνεις από όπου σε συμφέρει.
 

Ritaki8

Member
Μηνύματα
22
Likes
0
Καλησπερα! θελώ να κλεισω αεροπορικα για αυγουστο για Κω. Ειχα δει τιμες και ημουν ετοιμη να κλεισω μεσω sky express και 2 μερες μετα οι τιμες εκτοξευθηκαν κατα 120 ευρω! Υπαρχει περιπτωση να ξαναπεσουν? Η την εχασα την ευκαιρια? Καπου διαβαζα οτι 9 βδομαδες πριν ειναι η καλυτερη στιγμη χρονικα για να κλεισω.

Τι λεει η πειρα σας?
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Πριν 20 μερες ειχε προσφορα η aegean 60 ευρω ολο το καλοκαιρι σχεδον ολους τους Ελληνικους προορισμους μεταξυ αυτων και την Κω
 
Last edited:

Triplover

Member
Μηνύματα
1.187
Likes
4.046
Δεν είναι αργά ακόμα. Έχετε χρόνο. Παρακολουθείστε το δρομολόγιο και κάτι θα βγει.
 

Ritaki8

Member
Μηνύματα
22
Likes
0
Επανερχομαι. Μου βγαζει στο site της Sky Express οτι ειναι φουλ ο γυρισμος που ηθελα (την συγκεκριμενη ωρα)...τι κανουμε τωρα? πλεον το δρομολογιο πηγαινε ελα εκτελειται λεει με HAHN AIR ΥΠΟ ΤΗ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΤΗΣ SKY. Περιμενω η δεν εχει νοημα και το κλεινω (εστω με 100 ευρω πανω απο αυτο που ειχα βρει παλια?)
 

Grunge

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Χαίρετε!

Θα ταξιδέψω για ένα μήνα τον Αύγουστο (μπορώ να πάω 30/7 ως 1/8 και να φύγω περίπου 27 ως 31/8) στο Bydgoszcz της Πολωνίας.

Ο φθηνότερος τρόπος που βρήκα είναι Ryanair Αθήνα-Poznan και μετά τραίνο.

Θέλω να ρωτήσω, να κλείσω τα εισιτήρια από τώρα ή να περιμένω? Τις τελευταίες μέρες βλέπω ανεβαίνουν οι τιμές και έχουν φτάσει τα 96 ευρώ με επιστροφή, αλλά βλέπω και εισιτήρια μέσα στον απρίλιο με 50 ευρώ με επιστροφή. Οπότε τι κάνω?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.996
Likes
40.895
Συνηθως πεφτει η τιμη μονο στην επιστροφη τελος Αυγουστου ενω η μεταβαση για αρχες Αυγουστου μπορει να αυξηθει. 50 ευρω πηγαινε ελα για Αυγουστο συνολικα μην περιμενεις, μονο τον Απριλιο αυτη η τιμη που δεν εχει ζητηση.
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.054
Likes
1.599
Να περιμένεις λίγο πριν κλείσεις, παρακολουθώντας τις προσφορές στην ιστοσελίδα της ryanair, καθώς αρκετές φορές βγάζει (για ένα εικοσιτετράωρο) τιμές με έκπτωση 20%. Αν βρεις τέτοια προσφορά, κλείσε. Εναλλακτικά, κοίτα τιμές για διαφορετικά αεροδρόμια (Γκντνασκ, Λοτζ, Βαρσοβία). Επίσης, από την εμπειρία μου, οι χαμηλότερες τιμές για Αύγουστο είναι μέσα στον Απρίλιο, οπότε κατά τη γνώμη μου περίμενε, αλλά όχι πολύ.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.621
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom