EasyJet Ερώτηση για easyjet

arabickostas

Member
Μηνύματα
467
Likes
1.532
Χάζευα και τώρα την είδα την πατάτα... τον έλεγχο των αποσκευών δεν τον κάνει φυσικά ούτε η αστυνομία ούτε οι υπάλληλοι της εταιρίας... τον κάνει εταιρία σεκιουριτι που είναι συμβεβλημένη με το αεροδρόμιο...
Μιλάει για ΧΕΙΡΑΠΟΣΚΕΥΕΣ που δείχνουμε στον υπάλληλο και παίρνουμε μαζί μας ... Εννοειται ότι τον έλεγχο τον κανουν οι της εταιρίας...δε λέει για τις αποσκευές που παραδίδουμε στους υπαλλήλους security...

Όρισμενοι στο βώμο της βιασύνης να την πείτε στο<εχθρό σας>>, έχετε χάσει τα αυγά και τα πασχάλια..

Δεν αφορά μόνο τον Τράβελλερ αυτό..Γενικά μιλάω..

Καλά χριστούγεννα σε όλους.!!!!!:xmas_razz:
 

sdoe21

Member
Μηνύματα
327
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Κοιτάω εισητήρια για Ρόδο-Λονδίνο, για Οκτώβριο-Νοέμβριο .
Ενώ μου βγάζει επιλογές μέχρι τέλος Οκτωβρίου...έχει υποσημείωση που λέει : Το νέο ωράριο πτήσεων από Ιούλιος και μετά θα εκδοθεί σε Απρίλιος.


Δηλαδή θα αλλάξουν οι ώρες των πτήσεων? Αν κλείσω απο τώρα τι γίνεται??

Επίσης μήπως θα βρώ καλύτερες τιμές αργότερα?? Να περιμένω λετε??
 

taleporos

Member
Μηνύματα
22
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Αβάνα
Κατ'αρχας καλως σας βρηκα!

Λοιπον, εχω κλεισει εισητηρια για Λονδίνο μεσω της γνωστης πλέον EasyJet και εχω καποιες αποροιες!

Το πρωτο προβλημα που παρουσιαστηκε ειναι οτι θέλει στα στοιχεια της ταυτοτητας και ημερομηνια ληξης? (που ως γνωστων οι ελληνικες ταυτοτητες δεν εχουν) Τι θα κάνω? Μπορει κάποιος που εχει ταξιδέψει με easy να μου απαντησει υπευθυνα (μην βρεθω προ εκπλήξεως εκει) Θα εχω καποιο προβλημα στην αγγλια?

και η αλλη ερώτηση που θα ηθελα να κανω ειναι αν μπορω στην χειραποσκευή μου να πάρω καποιο σαντουιτσ που εχω φτιάξει απο το σπιτι? Επιτρέπεται κατι τετοιο ή απλα μας υποχρεώνουνε να παρουμε απο τα duty free?
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Το πρωτο προβλημα που παρουσιαστηκε ειναι οτι θέλει στα στοιχεια της ταυτοτητας και ημερομηνια ληξης? (που ως γνωστων οι ελληνικες ταυτοτητες δεν εχουν) Τι θα κάνω? Μπορει κάποιος που εχει ταξιδέψει με easy να μου απαντησει υπευθυνα (μην βρεθω προ εκπλήξεως εκει) Θα εχω καποιο προβλημα στην αγγλια?
Έχει απαντηθεί. Search.
 

taleporos

Member
Μηνύματα
22
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Αβάνα
το βρηκα αλλα, ψιλομπερδεφτηκα με αυτα που διαβασα... δλδ αν βαλώ 15χρονια μετα την ημερομηνια εκδοσης δεν θα εχω καποιο προβλημα, παρότι δεν αναγραφεται στην ταυτοτητα?
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Όπως λέει και ο fitziano αν το ψάξεις λίγο θα βρεις αυτό που απαντάει στο πρώτο σου ερώτημα.
Σάντουιτς φυσικά και μπορείς να έχεις μαζί σου.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.952
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Μήπως ήρθε ο καιρός να συγκεντρώσουμε τις ερωτήσεις που γίνονται με συχνότητα βροχής στο Λονδίνο μαζί με τις απαντήσεις τους σε ένα FAQ ?
 

peter75rhodes

Banned
Μηνύματα
329
Likes
99
Επόμενο Ταξίδι
GWT/BGY/BRA/AMS/MAD/CRL
Ταξίδι-Όνειρο
Island/Grönland
Κοιτάω εισητήρια για Ρόδο-Λονδίνο, για Οκτώβριο-Νοέμβριο .
Ενώ μου βγάζει επιλογές μέχρι τέλος Οκτωβρίου...έχει υποσημείωση που λέει : Το νέο ωράριο πτήσεων από Ιούλιος και μετά θα εκδοθεί σε Απρίλιος.


Δηλαδή θα αλλάξουν οι ώρες των πτήσεων? Αν κλείσω απο τώρα τι γίνεται??

Επίσης μήπως θα βρώ καλύτερες τιμές αργότερα?? Να περιμένω λετε??
Ναι, ειναι καλυτερα να κλεισεις τον Απριλιο για το φθινοπωρο 2011 για να μη βρεθεις προ εκπληξεως! Οι αλλαγες στην ΩΡΑ πτησης ειναι πιθανο να γινουν και μεσα στο τελευταιο διμηνο παρολαυτα
 

peter75rhodes

Banned
Μηνύματα
329
Likes
99
Επόμενο Ταξίδι
GWT/BGY/BRA/AMS/MAD/CRL
Ταξίδι-Όνειρο
Island/Grönland
Γυρισα χθες απο Γκαουιτκ μετα απο ενα 14μερο lowcost χριστουγεννιατικο τριπ με την πορτοκαλι λατρεμενη εταιρια! Θελω να μεταφερω την εμπειρια πως αν και το αεροπλανο LGW-ATH ειχε κυριως ελληνες, ουτε στριμωξιδι ειδα, ουτε ταλαιπωρια,τιποτα. Και οι χειραποσκευες τιγκα! Μπορουσες να περασεις ο,τι ηθελες αρκει να το ειχες σε τσαντες αγορων απο τα καταστηματα του αεροδρομιου! Η 1 χειραποσκευη ως οριο ισχυει για τον αστυνομικο ελεγχο στο συγκεκριμενο αεροδρομιο.
 

LIDA

Member
Μηνύματα
449
Likes
229
Να ενημερώσω ότι μου έστειλαν από την easy ότι αναχωρεί και φτάνει το αεροπλάνο από Θεσσαλονίκη στο Γτάτγουικ στο south terminal και όχι στο north. Τουλάχιστον για το τελευταίο σβκ του Ιανουαρίου.
 

thespyros

Banned
Μηνύματα
391
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ισπανια ΜΑΔΡΙΤΗ ΠΡΟΣΕΧΩΣ
ερωτηση ισχθει οτι easy jet δεν εχεις αριθμο θεσης και καθεσαι οπου να ειναι??
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.219
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom