EasyJet Ερώτηση για easyjet

peter75rhodes

Banned
Μηνύματα
329
Likes
99
Επόμενο Ταξίδι
GWT/BGY/BRA/AMS/MAD/CRL
Ονειρεμένο Ταξίδι
Island/Grönland
Ναι, δεν εχει αριθμους θεσεων και ετσι μειωνεται το περα-δωθε μεσα στο αεροσκαφος ψαχνοντας το συγκεκριμενο νουμερο.
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κεντρική Αφρική
Ναι, δεν εχει αριθμους θεσεων και ετσι μειωνεται το περα-δωθε μεσα στο αεροσκαφος ψαχνοντας το συγκεκριμενο νουμερο.
Επειδή το λες και το ξαναλές. Δεν έχεις ταξιδέψει ποτέ με εταιρεία που έχει αριθμημένες θέσεις; Αν είχες ταξιδέψει θα ήξερες ότι δεν υπάρχει πέρα δώθε. Μπαίνεις από την είσοδο, προχωράς και όπου βλέπεις το νούμερό σου κάθεσαι. Δεν έχει πέρα δώθε. Απορώ πού το είδες.
Επίσης, σε προηγούμενο ποστ σου λες:

"Μπορουσες να περασεις ο,τι ηθελες αρκει να το ειχες σε τσαντες αγορων απο τα καταστηματα του αεροδρομιου! "

Διευκρίνησε σε παρακαλώ για να σε καταλαβαίνει και ο κόσμος που δεν έχει εμπειρία απο ταξίδια, ότι ΔΕΝ μπορείς να πάρεις Ο,ΤΙ θέλεις αρκεί να το βάλεις σε σακούλες καταστημάτων αεροδρομίου. Μπορείς να πάρεις Ο,ΤΙ θέλεις αρκεί να το αγοράσεις από τα καταστήματα του αεροδρομίου. Δεν μπορώ π.χ. να πάρω ένα κρασί από το σούπερ μάρκετ, να το βάλω σε σακούλα του αεροδρομίου και να είναι όλα καλά. Και φυσικά αυτό δεν ισχύει μόνο για την easyjet, να ξεκαθαρίζουμε.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.054
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Παρατηρησα οτι η αποσκευη χρεωνεται σε αλλα δρομολογια 14 ευρω (απο 11 που ηταν περυσι), ενω σε καποια 11 ευρω. Π.χ. σε ολες τις διεθνεις πτησεις απο και προς Ελλαδα η μια αποσκευη χρεωνεται 14 ευρω (28 μετ' επιστροφη). Αν ομως καποιος ταξιδεψει απο Γαλλια για Γερμανια η αποσκευη ειναι 11 ευρω (22 μετ' επιστροφη). Η ακριβη χρεωσει ισχυει οπου εμπλεκονται χωρες οπως η Ελλαδα, η Πορτογαλια ή η Φινλανδια. Αντιθετα στις πτησεις μεταξυ των μεγαλων χωρων οπως Γερμανια, Γαλλια, Ιταλια ισχυει η χαμηλη χρεωσει. Υπαρχει λογικη εξηγηση γι' αυτο; Ξερει κανεις;
 

taleporos

Member
Μηνύματα
22
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Αβάνα
παιδια στο Gatwick (Νότιο Τερμιναλ) που πετάω με easyjet τι πρέπει να προσέξω, καπου διαβασα για ένα λεφορειάκι...

Σημειωτέων φτάνω 10 το βράδυ!
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στα πέντε σημεία της Γης
παιδια στο Gatwick που πετάω με easyjet τι πρέπει να προσέξω, καπου διαβασα για ένα λεφορειάκι...

Σημειωτέων φτάνω 10 το βράδυ!
Το λέει και το nick σου αγαπητέ μου, ταλαιπωρία.. :xmas_mrgreen:
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στα πέντε σημεία της Γης
Ναι, δεν εχει αριθμους θεσεων και ετσι μειωνεται το περα-δωθε μεσα στο αεροσκαφος ψαχνοντας το συγκεκριμενο νουμερο.
Οϊμέ! Βρε Πέτρο...πόσα θες να μας τρελάνεις πια;
Μειώνεται το πέρα δώθε και αρχίζει ο χαμός. Μη μου πάρεις τη θέση στο παράθυρο, να τρέχει ο καθένας να ψάξει τη θέση που τον βολεύει κλπ. Τα έχουμε ματαξαναπεί χίλιες φορές.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.054
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
παιδια στο Gatwick (Νότιο Τερμιναλ) που πετάω με easyjet τι πρέπει να προσέξω, καπου διαβασα για ένα λεφορειάκι...

Σημειωτέων φτάνω 10 το βράδυ!
Ασε τα λεωφορειακια και παρε αυτο
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στα πέντε σημεία της Γης
Aν είσουν λίγο πιο αναλυτικός θα βοηθούσες πολύ:xmas_redface:
Αναλυτικ-ή αλλά anyway...πλάκα κάνουμε...
Ο Londonολάτρης tripakias σου απάντησε καταλλήλως. Ξέχνα το λεωφορείο, όσοι φίλοι το είχαν τολμήσει τη πάτησαν πανηγυρικά, με άφιξη βράδυ.
 

taleporos

Member
Μηνύματα
22
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Αβάνα
Ασε τα λεωφορειακια και παρε αυτο
Σκεφτόμουν για το national rail! Θέλω να πάω Liverpool Street Station και ξλερω οτι μετα τις 12 το μετρο κλεινει..οποτε αν αργησω λίγο, θα αναγκαστω να παρω ταξι μου είπαν...ενω το national rail βολεύει νομίζω..τι λέτε?

Η απορεία μου είναι κατεβαινω απο αεροπλάνο..ΜΕΤΑ ΤΙ?:xmas_redface: θα βρώ ευκολα τον σταθμό?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.714
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom