EasyJet Ερώτηση για easyjet

xelidoni

Member
Μηνύματα
158
Likes
39
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλια
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή-Ισλανδία
τελικά τα άλλαξα χθες . εδειξε πως χρεωθηκα 30 +30 , αλλαξα και προορισμο και ημερομηνίες. απλά να πω, ότι ειναι δυνατόν να αλλάξεις οποιαδήποτε πτήση προς οποιαδήποτε αλλη, κοιτάς ποια σε συμφέρει περισσότερο. (χωρις να χασεις λεφτα)
 

KALAROVIOS

Member
Μηνύματα
5
Likes
14
βοηθεια για ακυρωση εισητηριων easyjet

καλησπερα σε ολους.ειχα κανει μια κρατηση με easyjet για ρωμη και τελικα

δε θα καταφερω να ταξιδεψω...εχω δοκιμασει ολους τους τροπους για να

ακυρωσω την πτηση μου και δεν εχω καταφερει κατι.τηλεφωνα Ελλαδα-

Αγγλια δεν απανταει ποτε κανεις,mail χωρις απαντηση τιποτα!

υπαρχει καποια προταση,τουλαχιστον να παρω τους φορους

αεροδρομιου,αφου μεταφορα της πτησης δεν προβλεπεται να

κανω...ευχαριστω προκαταβολικα!
 

joela

Member
Μηνύματα
351
Likes
149
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!!!!!
Πέρσι έκανα συνολικά 7 πτήσεις με easy και ποτέ δεν είχα πρόβλημα σε τίποτα.
Αυτό που χρειάζεται είναι μεγάλη προσοχή στα ονόματα που βάζετε όταν κλείνετε τα εισητήρια και να είστε 100% για τις ημερομηνίες.
Αν ταξιδεύεις συχνά κάνεις και μια ετήσια ασφάλεια από μια εταιρεία που καλύπτει και ματαιώσεις πτήσεων και είσαι μια χαρά.
Να ρωτήσω κι εγώ κάτι σχετικά με τα ονόματά? μπήκα εχτες στο σαιτ της ιζι με την οποία έκλεισα τα εισητήρια για να εκτυπώσω τον κωδικό.Μπαίνω στη διαχείριση πτήσεων και βλέπω στη θέση των ονομάτων μας ......ερωτηματικά.¨Οταν έκανα την κράτηση,τα έγραψα με κεφαλαία λατινικά.Αυτο τώρα σημαίνει οτι έκανα λάθος και θα πληρώσω τριαντάρι?:roll:
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
καλησπερα σε ολους.ειχα κανει μια κρατηση με easyjet για ρωμη και τελικα

δε θα καταφερω να ταξιδεψω...εχω δοκιμασει ολους τους τροπους για να

ακυρωσω την πτηση μου και δεν εχω καταφερει κατι.τηλεφωνα Ελλαδα-

Αγγλια δεν απανταει ποτε κανεις,mail χωρις απαντηση τιποτα!

υπαρχει καποια προταση,τουλαχιστον να παρω τους φορους

αεροδρομιου,αφου μεταφορα της πτησης δεν προβλεπεται να

κανω...ευχαριστω προκαταβολικα!
Κι εγώ για Ρώμη είχα κλείσει πρόσφατα και επίσης δεν μπόρεσα να ταξιδέψω:(
Βρήκα όμως λύση απ το τηλέφωνο (2103530300)..Θέλει υπομονή γιατί έχει τρελή αναμονή τις περισσότερες φορές,αλλά κάποια στιγμή τους πετυχαίνεις! Εμένα λοιπόν μου επέστρεψαν τους φόρους τελικά. Και στο email μου είχαν απαντήσει, ύστερα από 2-3 μέρες! Προσπάθησε πάλι στο τηλ κυρίως;)
 

m-stam

Member
Μηνύματα
300
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
ακόμη τίποτα...
Ταξίδι-Όνειρο
Τα πάντα όλα...
Να ρωτήσω κι εγώ κάτι σχετικά με τα ονόματά? μπήκα εχτες στο σαιτ της ιζι με την οποία έκλεισα τα εισητήρια για να εκτυπώσω τον κωδικό.Μπαίνω στη διαχείριση πτήσεων και βλέπω στη θέση των ονομάτων μας ......ερωτηματικά.¨Οταν έκανα την κράτηση,τα έγραψα με κεφαλαία λατινικά.Αυτο τώρα σημαίνει οτι έκανα λάθος και θα πληρώσω τριαντάρι?:roll:

email επιβεβαίωσης σου ήρθε ?
Εκεί είναι σωστά τα ονοματά σας ? Αν στο email είναι ΟΚ τότε είσαι εντάξει και απλώς εκτύπωσε το email αν και δεν είναι απαραίτητο.
Μέσα στη διαχείριση μπορεί να σου βγάζει ερωτιματικά λόγω γραμματοσειράς.
 

joela

Member
Μηνύματα
351
Likes
149
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!!!!!
Ναι μου στείλανε.Κι εκεί τα ονόματα είναι με τον ίδιο τρόπο.Κι αυτοι δε διευκρινίζουν πως πρέπει να είναι γραμένα.Θεώρησα σωστά τα λατινικά.αλλα μόνο την προσφώνηση βγάζει σωστά και ανάμεσα στα ερωτηματικά το γράμμα S και G όπου υπάρχουν στα ονόματα.
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
καλησπερα παιδια.εχω μια απορια.εδω και 2 βδομαδες μπαινω στο site της easyjet για να δω τιμες για σεπτεμβριο για ρωμη αλλα καθε φορα εχει και διαφορετικες τιμες(ακριβοτερες).γιατι συμβαινει αυτο? αν κλεισω τωρα για σεπτεμβριο θα ειναι πιο φθηνα απ'οτι αν κλεισω 1 μηνα πριν?οσο πλησιαζει ο καιρος προς το σεπτεμβριο για παραδειγμα θα ακριβαινουν?

να κανω αλλη μια ερωτησουλα?αν νοικιασω αυτοκινητο απο easyjet και δεν κανω την μεγιστη ασφαλιση ειναι ρισκο?επειδη θα ταξιδεψω τοσκανη και θα μεινουμε 3 μερες φλωρεντια, θα κλεισω θεση παρκινγκ στο ξενοδοχειο και 4 μερες στο monterigionni οπου εχει δωρεαν παρκινγκ.τι να κανω να τη βαλω?:D:D

ευχαριστω
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Με την easyjet είναι όσο πιο νωρίς τόσο πιο φθηνά οπότε καλύτερα κλείσε τα από τώρα.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
καλησπερα παιδια.εχω μια απορια.εδω και 2 βδομαδες μπαινω στο site της easyjet για να δω τιμες για σεπτεμβριο για ρωμη αλλα καθε φορα εχει και διαφορετικες τιμες(ακριβοτερες).γιατι συμβαινει αυτο?
Tα εισιτήρια αγαπητή μου είναι σαν το χρηματιστήριο... ανεβαίνουν και κατεβαίνουν χωρίς προειδοποίηση...

και 4 μερες στο monterigionni οπου εχει δωρεαν παρκινγκ.τι να κανω να τη βαλω?:D:D
Έχεις ξαναπάει στο Monterigionni? Ξέρεις τι θα συναντήσεις εκεί?
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
αν νοικιασω αυτοκινητο απο easyjet και δεν κανω την μεγιστη ασφαλιση ειναι ρισκο?
Εγώ δεν τη βάζω στην Ιταλία συνήθως, αλλά θα σου πρότεινα να κοιτάξεις και αλλού για φτηνές ενοικιάσεις αυτοκινήτων.
 

argiro

Member
Μηνύματα
250
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Ταξίδια με το νου...
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ, ΗΠΑ, Αίγυπτο
Καλησπέρα!
Εγώ παρακολουθούσα κανα 2μηνο τις τιμές της easyjet για Ρώμη και Βερολίνο....για Ρώμη τις τελευταίες μέρες φτήνισαν και για Βερολίνο ακριβυναν με αποτέλεσμα να πάω Ρώμη..ποτέ δεν ξέρεις!!! Γνώμη μου έιναι να περιμένεις μέχρι τέλη Ιουνίου να δεις πως πάνε, εξάλλου πολύ νωρίς μου φαίνεται από τώρα για το Σεπτέμβρη! Εκτός κι αν βρείς πολύ καλή τιμή....που τότε δεν το συζητάμε καθόλου!!!!!!!!!:p
Α! Η Ιταλία έχει πολύ καλή συγκοινωνία...ταλαιπωρία δεν είναι το αυτοκίνητο;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.983
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom