Εστιατορια και ταβερνες και ζαχαροπλαστεία στην Αθηνα

Eagle Fly

Member
Μηνύματα
129
Likes
302
Πηγαμε πριν από μέρες στον Πειραιά .

CHE Cocina y Barra Sudamericana
Καραΐσκου - 151 .

Παραγγειλαμε :

1. Crocuetas Jamon : πολυ νόστιμα με Ισπανικό Αλαντικό μέσα και υπέροχο τυρί .
2. Caesar's Σαλάτα : Πολυ νόστιμη.
3. Pechuga Po Jerk : Κοτόπουλο με πολυ νόστιμη σάλτσα .
4. Pork Churrasco : Χοιρινό σουβλάκι με σάλτσα καυτερή, και πατατες .
5. 2 αναψυκτικά και το νερό .

Όλα αυτά γυρω στα 70 ευρώ.

Αρκετά καλό φαγητό, ομορφη ατμόσφαιρα, όμορφος χώρος , πολυ ωραίο μαγαζί.

Είναι λίγο ακριβό όμως, δεν έχει μεγάλες μερίδες, απλά έχει ωραίο χώρο και διαφορετικές γευσεις.

Θα το επισκεφτούμε ξανά :)
 
Last edited:

MVSylvia

Member
Μηνύματα
587
Likes
2.387
Εχει δοκιμασει κανεις το Chomolungma? Νομιζω ειναι θιβετιανο στριτ

Δοκιμασα το curry express και ηθελα να τους το πεταξω στο κεφαλι. Πηρα ενα καρρυ κοτοπουλο κ μου ηρθε ενας υπεργλυκος πουρες με δυο τρεις ινες κοτοπουλο. Κριμα το ωραιο σκηνικο.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.712
Likes
11.262
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Πήγα χθες στην υπέροχη οικογενειακή ψαροταβέρνα Ψαροκαστέλλα Καπηλειό στον Πειραιά κι ενθουσιάστηκα.
Υπέροχα όλα! Τα φρέσκα ψάρια και θαλασσινά, οι σαλάτες, οι τηγανιτές πατάτες, η φάβα! Ψητά, τηγανιτά, μαγειρευτά, όλα καταπληκτικά μαγειρεμένα. Στα συν η τόσο φιλόξενη και αυθεντική εξυπηρέτηση από την οικογένεια. Πολύ καλή κι ελαφριά η χύμα τσικουδιά.
Πήγαμε 5 άτομα, πήραμε τον μισό κατάλογο (όλα φρέσκα) και πολλή τσικουδιά και πληρώσαμε μόλις 30/άτομο.
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.251
Likes
6.728
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Πήγα χθες στην υπέροχη οικογενειακή ψαροταβέρνα Ψαροκαστέλλα Καπηλειό στον Πειραιά κι ενθουσιάστηκα.
Υπέροχα όλα! Τα φρέσκα ψάρια και θαλασσινά, οι σαλάτες, οι τηγανιτές πατάτες, η φάβα! Ψητά, τηγανιτά, μαγειρευτά, όλα καταπληκτικά μαγειρεμένα. Στα συν η τόσο φιλόξενη και αυθεντική εξυπηρέτηση από την οικογένεια. Πολύ καλή κι ελαφριά η χύμα τσικουδιά.
Πήγαμε 5 άτομα, πήραμε τον μισό κατάλογο (όλα φρέσκα) και πολλή τσικουδιά και πληρώσαμε μόλις 30/άτομο.
Μάλλον ρίξανε τις τιμές. Είχα πάει το περασμένο φθινόπωρο και δώσαμε 40+ το άτομο (4 άτομα). Πάντως και με 30 υπερτιμημένο το βρίσκω.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.712
Likes
11.262
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Μάλλον ρίξανε τις τιμές. Είχα πάει το περασμένο φθινόπωρο και δώσαμε 40+ το άτομο (4 άτομα). Πάντως και με 30 υπερτιμημένο το βρίσκω.
Σεβαστό, αλλά πραγματικά πήραμε πάρα πολλά και ήπιαμε και πολύ.
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
547
Likes
4.011
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Εχει δοκιμασει κανεις το Chomolungma? Νομιζω ειναι θιβετιανο στριτ

Δοκιμασα το curry express και ηθελα να τους το πεταξω στο κεφαλι. Πηρα ενα καρρυ κοτοπουλο κ μου ηρθε ενας υπεργλυκος πουρες με δυο τρεις ινες κοτοπουλο. Κριμα το ωραιο σκηνικο.
Έχω πάρει εγώ ντελιβερι από περιέργεια μιας και δεν είχα ξαναφάει θιβετιανό. Για μια φορά καλό είναι, δεν ενθουσιάστηκα κιόλας. Αλλά δεν έχω και μέτρο σύγκρισης. Το μόνο θιβετιανό που έχω φάει είναι.
 

alvadi

Member
Μηνύματα
554
Likes
2.819
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό
Μαρίκα στο Χαλάνδρι στην Αγίας Παρασκευής με πολύ ωραία αυλή στο πίσω μέρος αλλά και ωραίο εσωτερικά. Μουσική στη σωστή ένταση και έπαιζε μόνο ιταλικά.

Πήραμε 2 aperol
1 σαλατα ροκα παρμεζάνα και 1
πιτσα μαργαρίτα πεστο και πληρώσαμε 27 €
 

Eagle Fly

Member
Μηνύματα
129
Likes
302
Πήγα επιτέλους στη ξακουστή

Χαρά .
Πατησίων 339 .

Είχα ακουσει τόσα χρόνια για το τέλειο εκμέκ κανταΐφι κλπ, αλλά δεν είχα παει ποτε .

Αρκετά καλό , αλλά όχι κάτι τρομερά εξαιρετικό.

Στα μεγάλα μείον, το προσωπικο , το οποίο είναι στο κόσμο του, ήμουν σε περιστατικο που βριζοντουσαν μέσα στο μαγαζί, και τους άκουγαν οι πελατες .

Επίσης το μαγαζί είναι διακοσμημένο, δεκαετίας 1980 , αλλά το θέμα είναι πως το έχουν χυμα, πρεπει να προσεξουν λίγο το χώρο.

Εάν διορθωθεί η κατάσταση και οι συμπεριφορές του προσωπικου, είναι μια πολυ καλη επιλογή για παγωτο και γλυκό όμως 🙂
 
Μηνύματα
415
Likes
1.365
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Πήγα επιτέλους στη ξακουστή

Χαρά .
Πατησίων 339 .

Είχα ακουσει τόσα χρόνια για το τέλειο εκμέκ κανταΐφι κλπ, αλλά δεν είχα παει ποτε .

Αρκετά καλό , αλλά όχι κάτι τρομερά εξαιρετικό.

Στα μεγάλα μείον, το προσωπικο , το οποίο είναι στο κόσμο του, ήμουν σε περιστατικο που βριζοντουσαν μέσα στο μαγαζί, και τους άκουγαν οι πελατες .

Επίσης το μαγαζί είναι διακοσμημένο, δεκαετίας 1980 , αλλά το θέμα είναι πως το έχουν χυμα, πρεπει να προσεξουν λίγο το χώρο.

Εάν διορθωθεί η κατάσταση και οι συμπεριφορές του προσωπικου, είναι μια πολυ καλη επιλογή για παγωτο και γλυκό όμως 🙂
Εγω παντως που πηγαινω στο υποκαταστημα της Κυψελης ειναι εξαιρετικο.Ολες τις τουρτες και τα γλυκα και τα κερασματα απο εκει τα περνουμε ,σπανια εχουμε πετυχει κακο γλυκο ή που να μην ειναι φρεσκοτατο.Ο χωρος οκ ναι δεν ειναι κατι αλλα ειναι μονο να το παρεις στην Κυψελη δεν εχεις να καθησεις.
 

Eagle Fly

Member
Μηνύματα
129
Likes
302
Εγω παντως που πηγαινω στο υποκαταστημα της Κυψελης ειναι εξαιρετικο.Ολες τις τουρτες και τα γλυκα και τα κερασματα απο εκει τα περνουμε ,σπανια εχουμε πετυχει κακο γλυκο ή που να μην ειναι φρεσκοτατο.Ο χωρος οκ ναι δεν ειναι κατι αλλα ειναι μονο να το παρεις στην Κυψελη δεν εχεις να καθησεις.
Ναι συμφωνώ, η ποιοτητα είναι πολλη καλη , γι αυτό είναι τόσα χρόνια , εγώ δεν είμαι του γλυκου, όποτε δεν έχω μεγάλη εμπειρία, ουτε έχω δοκιμάσει όλα όσα έχει 🙂
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.019
Likes
40.996
Ειδα πολυ αργα τις κριτικες τυπου "Τι εχει παθει το μαγαζι Μπριζολακια του Τελη;".
Εγω το ηξερα ως λουμπενοκαταγωγιο.
10,5 ευρω η μεριδα τα μπριζολακια και υποχρεωτικα εμφιαλωμενο νερο. Εννοειται οτι συχναζουν ακομη οι πιο χυμα φυσιογνωμιες της Πλατειας Κουμουνδουρου, αλλα με το εμφιαλωμενο νερο επεσε και το τελευταιο οχυρο των λαικων φαγαδικων.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.334
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom