Εστιατορια και ταβερνες και ζαχαροπλαστεία στην Αθηνα

mysteredgar

Member
Μηνύματα
319
Likes
1.128
Επόμενο Ταξίδι
Αργεντινή
Ταξίδι-Όνειρο
Κιλιμάντζαρο
Συμφωνώ για Herve και Hytra. Δεν ξέρω τι παίζει με τα αστέρια και δεν εχει. Delta έχει πάει κανείς; Λογικά πρέπει να ξεφεύγει βέβαια αρκετά η τιμή εκεί.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Delta έχει πάει κανείς; Λογικά πρέπει να ξεφεύγει βέβαια αρκετά η τιμή εκεί.
Πριν λίγο καιρό το κοιτούσα γιατί μ ενδιέφερε. Τότε δεν έγραφαν τιμές στη σελίδα τους αλλά από φίλο σεφ ήξερα ότι παίζει πάνω από 100αρι.
Τελικά τώρα βλέπω τιμούλα στη σελίδα...200...o_O
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.613
Likes
12.436
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Πήγαμε στη Χύτρα, μισελινατο μοριακής κουζίνας με -μακρινή- θέα Ακρόπολης, αλλα δεν πας για τη θέα. Πήραμε το μενού των 80€, τα άξιζε τα (πολλά) λεφτά του, χαλαρή ατμόσφαιρα, όχι τόσο κυριλέ όσο άλλα της κατηγορίας. Σε αυτήν την κατηγορία πάντως, προτιμώ το Herve, μια κλάση παραπάνω.
Το μενού με τα κοκτέιλ και τα συνοδευτικά το πήρε το μάτι σου? Το είδα στο site τους και μου φάνηκε πολύ vfm.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.680
Likes
50.541
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Το μενού με τα κοκτέιλ και τα συνοδευτικά το πήρε το μάτι σου? Το είδα στο site τους και μου φάνηκε πολύ vfm.
Δεν πίνουμε και δεν ασχοληθήκαμε.
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
595
Likes
2.405
Sushi Lunchi
Δεν θυμάμαι αν είχε ξαναειπωθει σε αυτό το τοπικ
Καμία σχέση με άλλα ποκε που έχω δοκιμάσει στην Ελλάδα.
Τα μπωλ που ξεχώρισα περισσότερο είναι το μπωλ με ταραμοσαλατα κ ένα με τσίλι σως. Η ποσότητα ψαριού σε κάθε μπωλ μεγάλη.
Το μάτσα βανίλια παγωτό μηχανής επίσης πολύ ενδιαφέρον.
Πάω πολύ συχνά, μου αρέσει και ο χώρος μέσα έξω, σερβίρονται τα μπωλ με πικλα τζίντζερ κ αποξηραμένο φύκι.
Μέσος όρος κάθε μπωλ 15€, τα αξίζει και σαν ποιότητα και σαν ποσότητα.
Ακόμα κ αν δεν πάρετε το μπωλ με ταραμοσαλατα, πάρτε την ξεχωριστά ως ντιπ, είναι φοβερή.
 

zade

Member
Μηνύματα
160
Likes
696
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου...
Αγαπώ τη Hytra περισσότερο από το άλλο εγχείρημα του Τραστέλλη, την Σπονδή.

Σου βγάζει ένα πιο παρεϊστικο κλίμα και σε κάνει να νιώθεις πιο άνετα ενώ τρώς πιο "φευγάτα" πράγματα.

Βέβαια όσον αφορά το είδος της κουζίνας είναι κάτι μη συγκρίσιμο, ωστόσο είναι πιο κοντά στην καρδιά μου το ένα από ότι το άλλο.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Φορουυυυυυυυμ τη βοήθεια σας

Θέλω κάτι που να έχει ελληνικές γεύσεις, στο κέντρο, να τρώει ένας ξένος και να λέει πως έφαγε ωραία παραδοσιακά φαγητά.

(Μην μου πείτε κανένα μέρος με ένα σαλιγκάρι στη μέση του πιάτου μαζί με ένα μαρούλι)

Και κάπου στο κέντρο κατά προτίμηση, κέντρο εννοώ Μοναστηράκι, Ψυρρή, Σύνταγμα, Θησείο.

Ευχαριστώ!
 

TsAnn

Member
Μηνύματα
87
Likes
896
Επόμενο Ταξίδι
Περού
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Φορουυυυυυυυμ τη βοήθεια σας

Θέλω κάτι που να έχει ελληνικές γεύσεις, στο κέντρο, να τρώει ένας ξένος και να λέει πως έφαγε ωραία παραδοσιακά φαγητά.

(Μην μου πείτε κανένα μέρος με ένα σαλιγκάρι στη μέση του πιάτου μαζί με ένα μαρούλι)

Και κάπου στο κέντρο κατά προτίμηση, κέντρο εννοώ Μοναστηράκι, Ψυρρή, Σύνταγμα, Θησείο.

Ευχαριστώ!
Προτείνω την Μπιρμπίλω. Στο μετρό του Ευαγγελισμού πολύ κοντά.
Λογικές τιμές και πολύ ωραίες γεύσεις για μένα. Τα μοσχαρίσια μάγουλα και το συκώτι τοπ. Σε γλυκό το εκμέκ τσουρέκι.
Θέλει κρατηση
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.315
Φορουυυυυυυυμ τη βοήθεια σας

Θέλω κάτι που να έχει ελληνικές γεύσεις, στο κέντρο, να τρώει ένας ξένος και να λέει πως έφαγε ωραία παραδοσιακά φαγητά.

(Μην μου πείτε κανένα μέρος με ένα σαλιγκάρι στη μέση του πιάτου μαζί με ένα μαρούλι)

Και κάπου στο κέντρο κατά προτίμηση, κέντρο εννοώ Μοναστηράκι, Ψυρρή, Σύνταγμα, Θησείο.

Ευχαριστώ!
Πολύ παραδοσιακό...Κοντά στο μετρό του Ευαγγελισμού όμως...

Αρχική Σελίδα - FATSIO
 

iAkis

Member
Μηνύματα
130
Likes
280
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Έτσι όπως το περιγράφεις το πρώτο που μου ήρθε στο μυαλό είναι "Ο Τζίτζικας κι ο Μέρμηγκας" στο Σύνταγμα.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.680
Likes
50.541
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Φορουυυυυυυυμ τη βοήθεια σας

Θέλω κάτι που να έχει ελληνικές γεύσεις, στο κέντρο, να τρώει ένας ξένος και να λέει πως έφαγε ωραία παραδοσιακά φαγητά.

(Μην μου πείτε κανένα μέρος με ένα σαλιγκάρι στη μέση του πιάτου μαζί με ένα μαρούλι)

Και κάπου στο κέντρο κατά προτίμηση, κέντρο εννοώ Μοναστηράκι, Ψυρρή, Σύνταγμα, Θησείο.

Ευχαριστώ!
Θεσπις στην Πλάκα.

Καραμανλιδικα του Φάνη, Ευριπίδου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.867
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom